یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
دنیای متفاوت تکنولوژی
مهندسان چینی با هدف رفع مشکل زباله های فضایی فناوری جدیدی به نام بادبان ها را بکشید معرفی کردند. در این فناوری یک ابزار شبیه بادبادک یا بادبان کشتی با نزدیک شدن به زباله های فضایی آنها را به سمت زمین هدایت خواهد کرد تا در اتمسفر متلاشی شوند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و […]
مهندسان چینی با هدف رفع مشکل زباله های فضایی فناوری جدیدی به نام بادبان ها را بکشید معرفی کردند. در این فناوری یک ابزار شبیه بادبادک یا بادبان کشتی با نزدیک شدن به زباله های فضایی آنها را به سمت زمین هدایت خواهد کرد تا در اتمسفر متلاشی شوند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، طبق اطلاعات منتشر شده حدود 5000 واحد از ماهواره های ارسال شده به فضا پس از پایان یافتن طول عمر خود همچنان در این قسمت حضور دارند و اکنون مهندسان چینی برای پاکسازی زباله های فضایی آزمایش جدیدی را با فناوری بادبان کشتی به مرحله اجرا در آورده اند.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
 در حال حاضر از بین ماهواره های ارسال شده به فضا تنها ۱۹۵۰ واحد از آنها در حال بهره برداری بوده و مابقی همان تکه ها و خرده های شناور زباله های فضایی محسوب می شوند. این زباله های فضایی می توانند خطرات بسیاری را به همراه داشته باشند. تاکنون هیچ راه حلی برای جمع آوری آنها از فضا ایجاد نشده است.
 آکادمی فناوری پروازهای فضایی شانگهای با کمک دانشمندان ماموریت راکت لانگ مارچ ۲ آزمایش فناوری بادبان ها را بکشید را با موفقیت به پایان رساندند. این ابزار بادبادک شکل با مساحت ۲۵ متر مربع و ضخامت یک دهم تار موی انسان میتواند برای هر مدل ماهواره در مدار پایین زمین مورد استفاده قرار بگیرد و هزینه بسیار پایینی نیز دارد. علاوه بر آن به دلیل وزن پایین و انعطاف پذیری بالا می توان آن را به صورت تا شده درون محفظه های کوچک قرار داد و به فضا ارسال کرد. در صورت نزدیک شدن یک زباله فضایی این بادبان کششی باز شده و سپس قادر است فضاپیمای متلاشی شده را به سوی زمین و در اتمسفر هدایت کند.
برای دیدن دیگر خبرها به صفحه اخبار نجوم و هوافضا مراجعه کنید.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.
source
دنیای متفاوت تکنولوژی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.
source

تولید محتوا
سئو سایت
شینگل
جهان خبری
اتو خبری
فرهنگی خبری
سرگرمی خبری
ورزشی خبری
اقتصادی خبری
علمی خبری
تکنولوژی خبری
یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط chaarcharkh