سهول X8 پلاس شاسی بلند جدید نشان سهول (Sehol) از زیرمجموعه های کمپانی جک است که به تازگی، تصایر رسمی آن منتشر شده است و به زودی به بازار این کشور می آید.
در حال حاضر، سهول در سبد محصولات خود مدل X8 را دارد، اما نسخه پلاس تفاوت هایی در ظاهر دارد که به آن اشاره خواهیم کرد. پیش از هر چیز باید اشاره کنیم که سهول زیرشاخه ای نسبتاً جدید از کمپانی جک است که در ابتدا براساس یک سرمایه گذاری مشترک با فولکس واگن شکل گرفته بود و بعد به صورت مستقل به فعالیتش ادامه داد. در حال حاضر، بسیاری از محصولات استراتژیک و مهم کمپانی جک تحت این نشان تولید می شوند. یکی از محصولاتی که نامش برای ما آشناست KMC J7 و یا سهول A5 پلاس است که قرار است به زودی به بازار ایران بیاید.
تقاضا برای کراس اوورها روز به روز در بزرگ ترین بازار دنیا یعنی چین بیش تر می شود و خودروسازان چینی هم مدل های مختلف را خیلی زود به بازار می آورد. سگمنتی که سهول X8 پلاس در آن قرار می گیرد از پرطرف‌دار ترین کلاس های خودرو در چین است. مشتریان چینی عاشق کراس اوورهای ۷ نفره و بزرگ هستند و آمارهای فروش شوق چینی ها به این خودروها را تأیید می کند. سهول X8 پلاس همان جک X8 یا Jiayue X8 است که حالا با برند سهول به تولید می رسد. سری X مختص به شاسی بلندهای جک بود و حالا همین روند را در زیرشاخه سهول هم می بینیم.
این خودرو براساس سهول X8 تولید شده و همان المان ها را در طراحی خطی چراغ ها و جلوپنجره دارد، اما در یک رده بالاتر قرار می گیرد، چراکه ارتفاع بیش تری دارد. طراحی چراغ ها همان سبکی را دارد که امروز در بسیاری از خودروهای چینی می بینیم. چراغ های روشنایی روز به صورت خطی در بالا قرار می گیرند و چراغ های اصلی در پایین و گوشه قرار دارند. این سبکی است که پیش تر در KMC K7 هم دیده بودیم. چراغ های رشنایی روز به وسیله یک نوار ال ای دی به هم متصل شده اند و خطوط افقی را روی جلوپنجره می بینیم که باعث می شوند این کراس اوور پهن تر به نظر برسد.
از نمای کناری که به سهول X8 پلاس نگاه می کنیم، اولین چیزی که توجه ما را جلب می کند رینگ های ۱۹ اینچی با طراحی جدید سهول است. رینگ ها در این مدل به صورت استاندارد ۱۹ اینچی هستند، اما در نسخه معمولی رینگ های ۱۸ اینچی استاندارد بودند. همان خطوط بدنه و طراحی را در کنار می بینیم که از جمله المان هایش می توان به شیب کم سقف، به کارگیری قطعات با رنگ مشکی در کناره ها و دو خط کشیده روی درها اشاره کرد. در نمای عقب هم طراحی هماهنگ با جلو را می بینیم؛ چراغ های عقب طرح y دارند و با یک نوار ال ای دی به هم متصل می شوند. در پایین هم دو خروجی دوگانه اگزوز (تزیینی) را می بینیم که در کناره های یک دیفیوزر نقره ای مشکی قرار گرفته اند.
درون کابین ترکیب ۶ و یا ۷ نفره برای سهول X8 پلاس قابل سفارش است و ترکیب رنگ های جدیدی به طراحی داخلی اضافه شده است. دو صفحه نمایش جلوآمپر دیجیتال و سیستم اطلاعات سرگرمی را نمایش می دهند و امکاناتی نظیر سنسور نقطه کور، سنسور نور و باران، ترمز پارک برقی، کروز کنترل تطبیقی و… را در نسخه فول این خودرو می بینیم.
هنوز اطلاعات دقیقی در مورد پیشرانه سهول X8 پلاس منتشر نشده است، اما احتمالاً همان پیشرانه ای را در این مدل ببینیم که قبلاً در سهول X8 به کار رفته بود، یعنی پیشرانه ۱٫۵ لیتر توربو که توان تولید نهایت قدرت ۱۸۴ اسب بخار و نهایت گشتاور ۳۰۰ نیوتن متر را دارد و یک جعبه دنده ۶ سرعته دوکلاچه نیرو را به چرخ های جلو منتقل می کند. هنوز قیمت و زمان عرضه این خودرو در چین مشخص نیست، اما به زودی اطلاعات بیش تری در مورد آن منتشر خواهد شد.
محمدرضا پاداش
پایگاه خبری اسب بخار
هنوز اطلاعات دقیقی در مورد پیشرانه سهول X8 پلاس منتشر نشده است، اما احتمالاً همان پیشرانه ای را در این مدل ببینیم که قبلاً در سهول X8 به کار رفته بود، یعنی پیشرانه ۱٫۵ لیتر توربو که توان تولید نهایت قدرت ۱۸۴ اسب بخار و نهایت گشتاور ۳۰۰ نیوتن متر را دارد و یک جعبه دنده ۶ سرعته دوکلاچه نیرو را به چرخ های جلو منتقل می کند.
دو صفحه نمایش جلوآمپر دیجیتال و سیستم اطلاعات سرگرمی را نمایش می دهند و امکاناتی نظیر سنسور نقطه کور، سنسور نور و باران، ترمز پارک برقی، کروز کنترل تطبیقی و… را در نسخه فول این خودرو می بینیم.

document.getElementById( “ak_js_1” ).setAttribute( “value”, ( new Date() ).getTime() );
قسمت دوم فصل هشتم اسب بخار به تست و بررسی دیگنیتی پرستیژ بهمن موتور اختصاص دارد و در آیتم «خودروچی» هم به سراغ مقایسه هیوندای وراکروز و تویوتا پرادو دو در اتاق FJ120 رفته ایم که در یک رده قیمتی قرار دارند.
در قسمت اول فصل هشتم اسب بخار به سراغ تست و بررسی سانگ یانگ تیوولی اسپشیال (توربو) رفته ایم و این کراس اوور کره ای را با پژو ۲۰۰۸ مقایسه کرده ایم.

document.getElementById( “ak_js_2” ).setAttribute( “value”, ( new Date() ).getTime() );

source

source

توسط chaarcharkh