یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
خبر خوان تخصصی بین الملل
سخنگوی اتحادیه اروپا مشارکت و همراهی تمامی احزاب سیاسی سریلانکا در فرآیند انتقال مسالمت آمیز قدرت در این کشور را خواستار شد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، سخنگوی اتحادیه اروپا می گوید بروکسل انتظار دارد احزاب سیاسی سریلانکا در انتقال مسالمت آمیز قدرت در این کشور مشارکت کنند.
«پیتر استانو» روز سه شنبه اعلام کرد که اتحادیه اروپا انتظار دارد پارلمان سریلانکا در ۲۰ ژوئیه رئیس جمهور جدید را انتخاب کند.
این مقام اتحادیه اروپا تاکید کرد که این اتحادیه از احزاب سیاسی کشور سریلانکا می خواهد تا از انتقال قدرت دموکراتیک و مسالمت آمیز حمایت کنند.
سخنگوی اتحادیه اروپا در ادامه افزود: ما تصمیم رئیس‌جمهور موقت مبنی بر اعلام وضعیت فوق‌العاده را مورد توجه قرار داده و انتظار داریم که پارلمان سریلانکا فردا رئیس‌جمهور جدید را انتخاب کند.
استانو در جریان نشست امروز کمیسیون اروپا گفت: همه طرف ها باید در خصوص انتقال مسالمت آمیز دموکراتیک و منظم قدرت به نفع کشور و مردم همکاری کنند.
پارلمان سریلانکا قرار است فردا ۲۰ ژوئیه جلسه ای را برای تعیین رئیس جمهور جدید این کشور برگزار کند. رئیس جمهور منتخب سریلانکا تا پایان دوره ریاست جمهوری سلف خود در سال ۲۰۲۴ به عنوان رئیس دولت خدمت خواهد کرد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
source
تولید محتوا
سئو سایت
خبر خوان تخصصی بین الملل
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.
source

تولید محتوا
سئو سایت
شینگل
جهان خبری
اتو خبری
فرهنگی خبری
سرگرمی خبری
ورزشی خبری
اقتصادی خبری
علمی خبری
تکنولوژی خبری
یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط chaarcharkh