این گمانه به طور جدی مطرح شده است که آیا ابرخودروی برقی روسی در ایران خودرو تولید می شود؟
به گزارش پایگاه خبری اسب بخار به نقل از تحریریه: این گمانه به طور جدی مطرح شده است که آیا ابرخودروی برقی روسی بنام E-Neva در ایران خودرو تولید می شود؟
باتوجه به تقویت شدید مناسبات اقتصادی ایران و روسیه این سوال مطرح شده است که آیا مردم ایران می توانند به واسطه حضور روسیه از دست خودروسازی دولتی داخلی نجات پیدا کنند؟
کنسرسیوم نظامی-صنعتی Almaz-Antey روسیه که آنرا با ساخت پدافند اس ۴۰۰ و ۳۰۰ می شناسند مانند شرکت های غربی وارد حوزه های مدنی شده و دانش نظامی خود را برای تولید یک خودروی برقی  به نام E-Neva به کارگیری کرده است.
 این خودرو یک کراس‌اوور کامپکت(جمع‌وجور) 4.5 متری است که موتور برقی آن 824 نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند و شتاب صفر تا صد آن نیز تنها ۲٫۷ ثانیه اعلام شده است.
پیمایش این خودرو نیز عدد قابل توجهی است و پکیج باتری‌های E-Neva  نیز انرژی لازم برای دستیابی به برد ۴۶۳ کیلومتری را برای آن فراهم می‌کند.
در صورتی که این خودروساز بخواهد وارد بازار ایران شود به طور منطقی باید با ایران خودرو طرف حساب شود که باتوجه به مدیریت دولتی حاکم بر ایران خودرو مشخص نیست که چه نتیجه ای به بار خواهد آمد. 

document.getElementById( “ak_js_1” ).setAttribute( “value”, ( new Date() ).getTime() );
قسمت دوم فصل هشتم اسب بخار به تست و بررسی دیگنیتی پرستیژ بهمن موتور اختصاص دارد و در آیتم «خودروچی» هم به سراغ مقایسه هیوندای وراکروز و تویوتا پرادو دو در اتاق FJ120 رفته ایم که در یک رده قیمتی قرار دارند.
در قسمت اول فصل هشتم اسب بخار به سراغ تست و بررسی سانگ یانگ تیوولی اسپشیال (توربو) رفته ایم و این کراس اوور کره ای را با پژو ۲۰۰۸ مقایسه کرده ایم.

document.getElementById( “ak_js_2” ).setAttribute( “value”, ( new Date() ).getTime() );

source

source

توسط chaarcharkh