یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
در این مطلب قصد داریم به معرفی کایی ژانیو، خودروی جدید کوین، که البته با نام و نشان جدید این برند رونمایی شده است، بپردازیم.
برند کوین با هدف دسترسی جوانان به خودروهای ارزان قیمت به عنوان یک برند اقتصادی توسط چری ایجاد شد. بنیان محصولات این برند بر پایه محصولات قدیمی تر چری است و به طور مثال می توان به کوین ژواندو یا همان ریسپکت خودمان اشاره کرد که بر مبنای اسلوب کلی چری آریزو ۷ شکل گرفته است و اکنون گروه بهمن قصد عرضه این خودرو را در ایران دارد.
در ابتدا به نام جدید کوین می پردازیم. نام این برند به Kayi Auto تغییر یافته است. فونت نوشته Kayi بسیار زیرکانه انتخاب شده است، به نحوی که، شاهد قرینه شدن YI با K هستیم که از نظر بصری حالت بسیار زیبایی را به وجود آورده است. کایی دارای لوگوی جدید هم شده است. لوگویی که حالا دیگر در اطراف آن خبری از قاب دایره ای مرسوم و البته از مدافتاده نیست و زوایای شارپ تر و جسورانه تری به خود گرفته است.
اولین محصول کایی فعلاً در قالب چند تصویر نه چندان کامل و در سگمنت کراس اوور ۷ نفره معرفی شده است. نام این خودرو Xuanyue و کد پروژه آن FX12 است. طراحی ظاهری خشن و استفاده از المان های به روز نظیر دی لایت های عمودی و جلوپنجره بزرگ در بخش دماغه و چراغ های به هم پیوسته با انتهای عمودی (برای هماهنگی با چراغ های جلو) در بخش عقب به همراه دستگیره های مخفی شونده و مواردی از این دست را باید از ویژگی های اصلی در طراحی ظاهری ژانیو دانست.
داشبورد خودرو نیز با بهره گیری از دو صفحه نمایش بزرگ که یکی در مرکز داشبورد برای بخش اطلاعات-سرگرمی و دیگری به عنوان کلاستر دیجیتالی در پشت فرمان جانمایی شده است، حالتی به روز و زیبا دارد.
در پنل میانی دو صندلی اما یک اتفاق نوین را شاهد هستیم که شاید تابه‌حال در هیچ خودرویی مشابه آن را ندیده ایم؛ سلکتور وضعیت دنده (حالت های پارک، خلاص، عقب و درایو) به جای آن که در پنل مابین دو صندلی تعبیه شود، در بخش انتهایی آرم رست جلو و با اختلاف ارتفاع نسبت به پنل میانی جانمایی شده است.
در بخشی که همه خودروسازها اهرم تویض دنده را قرار می دهند، طراحان کمپانی کایی دو کاپ هولدر و دو پنل شارژ تلفن همراه را تعبیه کرده اند. این خودرو هفت نفره است و روی صندلی های آن لوگوی کایی حک شده است.
فعلاً برای کایی ژانیو از دو مدل پیشرانه ۱.۶ لیتری توربو با قدرت ۱۹۷ اسب بخار و ۲ لیتری توربوشارژ با حداکثر قدرت ۲۵۴ اسب بخار استفاده شده است و گیربکس آن نیز از نوع ۷ سرعته دو کلاچه خواهد بود. یک نمونه هیبریدی نیز به زودی برای ژانیو معرفی می شود.
لازم به ذکر است که با این اوصاف مشخصات فنی ژانیو مشابه چری تیگو ۸ پرو و چری تیگو ۸ پلاس خواهد بود.
رضا صفرآبادی فراهانی
پایگاه خبری اسب بخار
در واقع، این نام نام جدید کوین است. نام این برند به Kayi Auto تغییر یافته است.
فعلاً برای کایی ژانیو از دو مدل پیشرانه ۱.۶ لیتری توربو با قدرت ۱۹۷ اسب بخار و ۲ لیتری توربوشارژ با حداکثر قدرت ۲۵۴ اسب بخار استفاده شده است و گیربکس آن نیز از نوع ۷ سرعته دو کلاچه خواهد بود.قسمت دوم فصل هشتم اسب بخار به تست و بررسی دیگنیتی پرستیژ بهمن موتور اختصاص دارد و در آیتم «خودروچی» هم به سراغ مقایسه هیوندای وراکروز و تویوتا پرادو دو در اتاق FJ120 رفته ایم که در یک رده قیمتی قرار دارند.
در قسمت اول فصل هشتم اسب بخار به سراغ تست و بررسی سانگ یانگ تیوولی اسپشیال (توربو) رفته ایم و این کراس اوور کره ای را با پژو ۲۰۰۸ مقایسه کرده ایم.source
سئو سایت
یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.
source

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط chaarcharkh