یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
گواهینامه رانندگی بین‌المللی سندی است که به واسطه آن مجوز تردد با اتومبیل شخصی در سایر کشورها به فرد دارنده اعطا می‌شود.
برای بین‌المللی کردن گواهینامه، نیازی به پشت سر گذاشتن مجدد مراحل اخذ گواهینامه ملی نیست. متقاضیان برای دریافت این سند باید به سازمان گردشگری و اتومبیلرانی مراجعه کرده و پس از ارائه مدارک مورد نیاز و پرداخت هزینه این لایسنس بین‌المللی، در مدت کوتاهی مدرک خود را دریافت کنند.
گواهینامه رانندگی بین‌المللی (International Driving permit IDP) سندی است که دارنده آن، مجاز است در کشورهای دیگر به صورت موقت به رانندگی با وسایل نقلیه موتوری بپردازد.
راه‌های مختلفی برای دریافت گواهینامه بین‌المللی رانندگی پیش روی متقاضیان قرار دارد.
متقاضیان برای ثبت‌نام و دریافت گواهینامه رانندگی بین‌المللی می‌توانند از طریق سه روش اقدام کنند.
در صورتی که متقاضی امکان مراجعه حضوری به دفاتر اصلی کانون جهانگردی و اتومبیل‌رانی را داشته باشد، می‌تواند جهت دریافت این مدرک بین‌المللی به یکی از مراکز معتبر این کانون مراجعه کند.
تعدد دفاتر اداره پست در نقاط مختلف کشور، به تمامی هموطنان این امکان را می‌دهد که جهت دریافت آن به سازمان پست شهر خود مراجعه و پس از ارائه مدارک مورد نیاز و طی کردن روال مرسوم، مجوز رانندگی بین المللی خود را دریافت کنند.
متقاضی در این روش باید به سامانه صدور آنلاین گواهینامه رانندگی بین‌المللی رجوع کرده و طبق دستورالعمل‌های ارائه شده، اطلاعات و مدارک خود را ثبت کند.
کانون گردشگری و اتومبیل‌رانی جمهوری اسلامی ایران به عنوان متولی رسمی صدور گواهینامه رانندگی بین‌المللی، تعرفه‌هایی را به عنوان مبالغ مورد نیاز برای بین‌المللی کردن گواهینامه در سال ۱۴۰۱ در نظر گرفته است.
نوع گواهینامه بین‌المللی رانندگی
هزینه گواهینامه بین‌المللی (تومان)
خودرو (۳ سال اعتبار)
۵۶۳.۰۰۰
خودرو (۱ سال اعتبار)
۲۰۱.۰۰۰
موتورسیکلت (۱ سال اعتبار)
۲۰۱.۰۰۰
خودرو و موتورسیکلت (۱ سال اعتبار)
۲۲۰.۰۰۰
فروش آنلاین خودرو
نویسنده: فاطمه امین الرعایا
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
source

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط chaarcharkh