یک سایت دیگر با وردپرس فارسی

در این مقاله میخواهیم به معایب مگان 1600 و معایب مگان 2000 اتوماتیک بپردازیم. عیب یابی مگان را با یکدیگر انجام دهیم. بدون اینکه به تعمیرگاه مراجعه کنیم. شما هم میتوانید تمام این مراحل را در پارکینگ منزل خودتان به صورت رایگان انجام دهید. عیب یابی دوره ای مگان در فواصل نزدیک باعث میشود، قبل از اینکه یک مشکل کوچک در خودروی شما باعث آسیب رسیدن به سایر قطعات شود. و خسارات زیادی به بار بیاورد، آنرا به راحتی تشخیص داده و برطرف کنید. با این کار میتوانید میلیونها تومان در هزینه های خودرو صرفه جویی کنید. در فیلم زیر ما سیستم موتور و سیستم فرمان برقی مگان را بررسی و عیب یابی میکنیم. سایر سیستمها را نیز با همین روش میتوانید عیب یابی کنید. ابتدا فیلم زیر را با دقت ببینید.
 
 
 
خودروی مگان در دهه هشتاد وارد بازار ایران شد. این خودرو در کنار قیمت بالا، بدنه سنگینی هم دارد. وزن آن حدود 1350 کیلوگرم میباشد.
مشکلات رنو megane
یکی از معایب مگان 2000 اتوماتیک شتاب گیری ضعیف در مقایسه با هم رده های خودش میباشد. مگان 2000 اتوماتیک چندسالیست که تولید نمیشود. بنابر این قطعات آن هر روز کم یاب تر میشود. یکی دیگر از معایب مگان اشکال در بدنه است. بدنه رنگ با کیفیتی ندارد. همچنین عایق بندی بدنه نیز به درستی انجام نشده. البته مدلهای وارداتی این مشکلات را ندارد. همچنین خودروی مگان فاقد آپشن هد آپ دیسپلی میباشد. برای استفاده از آپشن هد آپ دیسپلی میتوانید از اپلیکیشن موبیکار همراه با دیاگ بلوتوثی موبیکار استفاده کنید. جهت مشاهده فیلم استفاده از هد آپ دیسپلی اینجا کلیک کنید.
معایب مگان 2000 اتوماتیک
مشکل بعدی مربوط به گیربکس اتوماتیک میباشد. گیربکس خیلی مواقع گیج میشود. مخصوصا اگر در ترافیک بخواهید مدام توقف و حرکت کنید. یک گیربکس دستی خوب، از یک گیربکس اتوماتیک ضعیف بهتر است.
معایب مگان
اولین قدم در اتصال دستگاه دیاگ به خودروی مگان این است که بدانیم، سوکت دیاگ مگان کجاست. سوکت دیاگ مگان یا همان سوکت او بی دی در خودروی مگان در پایین داشبورد قسمت وسط قرار دارد. سوکت دیاگ مگان درست زیر دکمه فلاشر نصب شده است.
سوکت دیاگ مگان کجاست
البته دقت کنید که برای مشاهده سوکت دیاگ یا همان سوکت obd میبایست کاور روی سوکت دیاگ را بردارید. همانطور که در تصویر فوق میبینید، جای سوکت دیاگ مگان در مقابل فندک و زیر دکمه استارت قرار دارد. دیاگ بلوتوثی را همانند تصویر زیر در جهت مناسب روی سوکت obd مگان نصب کنید.
معایب مگان
پس از اتصال دیاگ بلوتوثی موبیکار به سوکت دیاگ مگان، سوئیچ خودرو را باز کنید. سپس اپلیکیشن عیب یابی موبیکار را در موبایل خود اجرا کنید. پس از باز کردن اپلیکیشن عیب یاب موبیکار، وارد صفحه اصلی خواهید شد.
در صفحه اصلی اطلاعات مفیدی را در مورد خودرو میبینید. قسمت بالا سمت راست دمای آب رادیاتور را نشان میدهد. که به صورت دقیق و در مقیاس درجه سانتیگراد نمایش داده میشود. در خودروی مورد نظر ما، سنسور دمای آب و سوکت آن مشکل داشت. به همین دلیل دمای اب رادیاتور اشتباه نمایش داده میشد. در قسمت بالا و سمت چپ، ولتاژ باتری خودرو را میبینید. که در تصویر فوق 14.7 ولت میباشد. زیر آنها سرعت لحظه ای و سرعت میانگین را خواهید دید.
یکی از معایب مگان، مصرف سوخت نسبتا بالا میباشد. البته این مشکل در مگانهای 2000 بیشتر از مدلهای 1600 سی سی میباشد. با کمک اپلیکیشن موبیکار، در قسمت مصرف سوخت، میتوانید میزان مصرف سوخت لحظه ای و مصرف سوخت میانگین را بر حسب لیتر بر ساعت مشاهده کنید. کمی پایین تر دو دکمه برای استوپ و یا پاز کردن محاسبه مصرف سوخت و سرعت خودرو وجود دارد. زیر این دکمه ها میتوانید وضعیت سلامت خودرو رو مشاهده کنید.
معایب مگان 1600
با فشردن دکمه رفرش که در مقابل وضعیت سلامت خودرو قرار دارد، تمام ای سی یو ها و سیستمهای خودرو توسط دستگاه بررسی میشود. چنانچه در هر یک از سیستمها خطایی وجود داشته باشد به شما نمایش داده میشود. تاریخ آخرین مرتبه ای که وضعیت سلامت خودرو را چک کرده اید همراه با تعداد خطاهای آن را نیز میتوانید ببینید.
برای بررسی کدهای خطا، در صفحه اصلی، از قسمت پایین بر روی ایکون دیاگ کلیک کنید.
مشکلات مگان
پس از اینکه وارد قسمت دیاگ شدید. از بالا، موتور را انتخاب کنید. سپس بر روی عیب یابی کلیک نمایید.
عیب یابی مشکلات مگان
پس از اینکه وارد قسمت عیب یابی، شدید. میتوانید کدهای خطای سیستم یا همان ای سی یو موتور را ببینید. برای هر خطا، هم کدخطای آن و هم شرح کدخطا نمایش داده میشود. همچنین در قسمت پایین، دکمه پاک کردن کد خطا وجود دارد.
کد خطا مگان
چنانچه مشکل خودرو قبلا برطرف شده باشد، روی دکمه پاک کردن کلیک کنید تا کد خطای مورد نظر پاک شود. سپس کمی با خودرو رانندگی کنید. بر روی دکمه بازخوانی خطاها کلیک کنید. تا دستگاه دیاگ مجددا وجود کدهای خطا را بررسی کند.
در این حالت دکمه بک را بزنید و به صفحه دیاگ برگردید. سپس بر روی پارامترها کلیک کنید. تا وارد صفحه پارامترهای موتور شوید. در این مرحله میتوانید تعدادی از پارامترهای مهم موتور را ببینید.
عیب یابی موتور مگان
این پارامترها شامل، فشار منیفولد، دمای هوای منیفولد، سرعت خودرو، دور موتور و برخی موارد دیگر میباشد. این پارامترها به صورت متنی به شما نمایش داده میشود. میتوانید آنها را به صورت عقربه ای هم ببینید. برای این کار از قسمت بالا بر روی کلمه (عقربه ای) کلیک کنید. همچنین میتوانید بر روی (گراف) کلیک کنید. و پارامترها را به صورت گراف ببینید.
دور موتور
هنگامی که در حال مشاهده پارامترها (یا همان پارامترهای مهم) هستید. میتوانید در قسمت بالا و سمت راست، روی منوی سه نقطه کلیک کنید. پارامترهای موتور
سپس بر روی (پارامترهای بیشتر) کلیک کنید. در این حالت تمام پارامترهای موتور مگان را میبینید. دقت کنید که این پارامترها در چند صفحه قرار دارد. میتوانید صفحات را به سمت چپ یا راست ورق بزنید. و سایر پارامترها را نیز ببینید. بررسی پارامترها برای عیب یابی موتور بسیار اهمیت دارد. برای اینکه پارامترها، مقادیر صحیحی را نمایش دهند، لازم است که موتور قبلا چند دقیقه ای روشن بوده باشد. تا موتور به دمای نرمال برسد.
دیاگ و عیب یابی
در صورتی که به منوی دیاگ برگردید، میتوانید از قسمت سیستم، هر یک از سیستمها و ای سی یو های خودرو را انتخاب کنید. در هر ای سی یو میتوانید از قسمت پارامترها، پارامترهای آنرا مشاهده کنید. یا وارد عیب یابی شوید و کدهای خطا را چک کنید و پاک نمایید. یا اینکه وارد تست عملگرها شوید و عملگرهای هر ای سی یو را تست کنید که ایا سالم است یا خیر.
برای مشاهده قیمت این دیاگ بلوتوثی مجهز به نمایشگر مصرف سوخت و هد آپ دیسپلی رایگان، روی دکمه زیر کلیک کنید:
 
 
 
 
 
 


جهت اطلاع از آخرین اخبار و تخفیف ها شماره تماس خود را وارد کنید
تهران، پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف، خیابان شهید علی لطفعی خانی، خیابان پارس، پلاک 15 طبقه اول، واحد 2
تلفن: ۰۲۱۵۴۶۰۱
موبایل: ۰۹۹۰۹۶۰۰۸۵۲
ایمیل: info@mobicar.co
source

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط chaarcharkh