سیل هر ساله در نقاط کشور جان تعدادی از مردم را می‌گیرد و خسارات زیادی به مناطق مسکونی و اموال و املاک افراد وارد می‌کند. تلفات و خسارات جانی و مالی ناشی از سیلاب در صورتی رخ می‌دهد که ایران آب و هوای گرمی دارد و ۲۰ درصد از مساحت کشور را بیابان‌ها و کویر تشکیل می‌دهند. همین شرایط جغرافیایی و کاهش میانگین بارندگی موجب شده تا دولت نتواند وقوع سیلاب را پیش‌بینی کنند و در نتیجه اقدام پیشگیرانه‌ای هم برای مقابله با آن انجام نشود. یکی از اموال و وسایلی که در سیلاب آسیب می‌بیند، خودرو است که یا وقتی در خیابان‌ها و جاده‌ها پارک شده، در سیل نابود می‌شود، یا هنگامی دچار حادثه می‌شود که راننده و سرنشین سوار آن هستند. در هر دو حالت اگر خودرو دارای بیمه سیل و آبگرفتگی شده باشد، شرکت بیمه‌گر خسارت را پرداخت می‌کند.
بیمه بدنه یکی از چند نوع بیمه خودرو است که برای دیگر وسایل نقلیه مانند هواپیما، کشتی، کامیون و… نیز ارایه می‌شود. این بیمه‌نامه غیر اجباری بعد از بیمه شخص ثالث که الزامی است، متقاضیان زیادی دارد.
بیمه بدنه خودرو در دو حالت پوشش اصلی و پوشش اضافی قابل خریداری است. بیمه بدنه پایه بعضی از خسارات وارده به خودرو را پوشش می‌دهد که شامل موارد زیر است:
سیل شیراز
علاوه بر بیمه بدنه پایه که با عنوان پوشش اصلی شناخته می‌شود و در صورت حادثه، تصادف و سرقت، خسارت واردشده به خودرو را پرداخت می‌کند، خدماتی نیز با نام پوشش اضافی به مشتریان ارائه می‌شود.
خدمات پوشش اضافی بدنه شامل جبران خسارت وارده به خودرو در ۱۰ حالت و وضعیت مختلف می‌شود که یکی از آنها تحت عنوان پوشش بلایای طبیعی قرار دارد. این بیمه اضافی خسارت بلایای طبیعی شامل زلزله، آتش‌فشان، سیل، تگرگ و بهمن را پوشش می‌دهد.
برای استفاده از بیمه سیل و آبگرفتگی خودرو باید علاوه بر حق بیمه بدنه پایه، مبلغی را بابت پوشش اضافی پرداخت کرد. این مبلغ ۵ درصد حق بیمه بدنه خودرو است.
بیمه بدنه خودرو قیمت مشخص و دقیقی ندارد و بر اساس ارزش خودرو محاسبه می‌شود. همچنین نرخ پوشش‌های اضافی بیمه بدنه مانند بیمه سیل خودرو ممکن است در شرکت‌های مختلف متفاوت باشد، اما این نرخ معمولا ۵ درصد از حق بیمه بدنه است.
برای دریافت خسارت بیمه سیل خودرو، ارایه مدارک زیر به شرکت بیمه و کارشناس الزامی است.
فروش آنلاین خودرو
نویسنده: میلاد قزللو
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


source

source

source

توسط chaarcharkh