مجله خودرو کارستان – آموزش تعمیرات و بررسی خودرو
فهرست مطالب
مقایسه کوییک و تیبا 2 این دو خودرو سایپایی بازار کشورمان مبحث این مقاله از مجله خودرو همراه مکانیک است. با توجه به بازه یکسان قیمت کوییک و تیبا، در این مطلب قصد داریم تا ضمن معرفی هر دو محصول سایپا، به مقایسه این دو خودرو از لحاظ ویژگی‌های فنی، امکانات و آپشن‌ها، طراحی داخلی و ظاهری، وضعیت ایمنی، تجربه رانندگی و شرایط بازار آن‌ها بپردازیم تا مشتریان بتوانند تحلیل بهتری در خصوص خرید این دو خودرو ملی داشته باشند. تا انتهای مقاله با ما همراه باشید تا به تفاوت کوییک با تیبا 2 از تمامی جوانب پی ببرید.
طی چند دهه گذشته خودروسازان کشورمان تلاش کرده‌اند از طریق همکاری با سایر خودروسازان جهان، کیفیت و امکانات خودروهای تولیدی خود را بالا ببرند. شرکت سایپا به‌عنوان یکی از بزرگترین خودروسازان کشور در دهه 90 تلاش کرده تا نمونه‌هایی از خودروهای مناسب با شرایط خانوار متوسط ایرانی را به بازار داخلی ارائه بدهد که کوئیک و تیبا 2، دو نمونه معروف آن به‌شمار می‌روند. از آن‌جایی که این دو خودرو دارای ویژگی‌ها و مشخصات مشابه زیای هستند، بسیاری از مشتریان در خصوص خرید یکی از این دو محصول سایپا تردید دارند؛ ضمن آن‌که تفاوت قیمت این دو خودرو نیز چندان نیست.
قدرت خرید مردم قیمت پراید قیمت تیبا قیمت سمند مافیای خودرو دلایل گران شدن خودرو پایه حقوق کارگران حقوق کارمندان
در ابتدای مقاله مقایسه کوئیک و تیبا 2 به معرفی Tiba2 می‌پردازیم. انتقادات فراوان از شرکت سایپا به علت تولید طولانی‌مدت پراید و نبود نوآوری در محصولاتش، این شرکت را بر آن داشت که با عرضه برخی محصولات جدید به نیاز مشتریان خود پاسخ بدهد که تیبا یکی از این محصولات به شمار می‌رود. این خودرو در واقع نمونه هاچ‌بک تیبا است که به لحاظ ظاهری تفاوت محسوسی با تیبا دارد. این خودرو در سال 92 به بازار کشور عرضه شد و در این مدت توانست مشتریان خاص خود را داشته باشد.
به‌نظر می‌رسد مدیران سایپا، Tiba 2 را برای طیف خاصی از مشتریان که بیشتر جوانان هستند، تولید می‌کنند؛ چرا که ظاهر آن اسپرت‌تر و جذاب‌تر از نسخه اصلی صندوق‌دار تیبا است. حتی برخی اعتقاد دارند که این خودرو جز در برخی موارد ظاهری هیچ تفاوتی با نمونه صندوق‌دار خودرو تیبا ندارد. این خودرو که از آن به عنوان تیبا هاچ‌بک نیز یاد می‌کنند مجهز به پیشرانه 1.5 لیتری 4 سیلندر است و شباهت بسیار زیادی با دیگر محصولات سایپا مانند Kuick، تیبا صندوق‌دار و ساینا دارد.
سایپا کوئیک از سال 1397 به بازار ارائه شده و در این مدت طرفداران خاص خود را پیدا کرده است. کوییک بیش از هر خودرویی به محصول دیگر سایپا یعنی ساینا شباهت دارد؛ با این تفاوت که در طراحی ظاهری این خودرو ظرافت بیشتری به کار رفته و البته نسبت به ساینا، تقریبا امکانات و آپشن‌های بیشتری دارد. حتی برخی این خودرو را مدل هاچ‌بک ساینا به‌شمار می‌آورند.

بنابراین انتخاب بین کوییک یا Tiba2 می‌تواند انتخاب جذابی باشد؛ چراکه هر دو در کلاس خودروهای هاچ‌بک قرار می‌گیرند و معمولا طیف خاصی از مشتریان طرفدار این نوع خودروها هستند. Kuick دارای موتور 4 سیلندر 16 سوپاپه و حجم موتور 1503 سی‌سی است. در ادامه به مقایسه کوئیک و تیبا 2 از نظر ویژگی‌های ظاهری و داخلی خواهیم پرداخت.
همانطور که گفته شد اولین و مهم‌ترین شباهت Kuick و Tiba 2 هاچ‌بک بودن این دو خودرو است. درواقع هر دو آن‌ها به اصطلاح جزء هاچ‌بک‌های کوچک شرکت سایپا هستند. در خصوص طراحی خارجی تیبا هاچ‌بک یا همان Tiba 2 باید گفت که این خودرو در قسمت جلو چندان طراحی جذابی ندارد و سادگی در آن موج می‌زند. طراحی ساده چراغ‌ها و جلوپنجره کوچک آن از نظر بسیاری از افراد جذاب و دلنشین به نظر نمی‌رسد و درواقع نمی‌توان این بخش از طراحی تیبا 2 را آن‌چنان عامه‌پسند دانست.
امکانات کوییک آپشن های سایپا کوییک بررسی سایپا کوییک تجربه رانندگی با کوییک تعمیرات تخصصی سایپا کوییک حجم صندوق عقب کوییک قیمت کوییک کیفیت سایپا کوییک مشخصات سایپا کوییک قیمت کوییک اتوماتیک معایب و مزایای سایپا کوییک مشخصات کوییک اتوماتیک مجله خودرو
این در حالی است که QUICK در قسمت جلو طراحی زیباتر و اسپرت‌تری دارد؛ خصوصا طراحی جذاب سپر و چراغ‌های جلو باعث شده تا این خودرو در نمای روبه‌رو، ظاهری اسپرت‌تر داشته باشد.
در بخش جانبی هر دو خودرو از طراحی جذابی برخوردار نیستند. از جمله معایب آن‌ها می‌توان به چرخ‌های کوچک و طراحی ساده جانبی اشاره کرد. در بخش عقبی خودروها نیز باید گفت که علی‌رغم شباهت‌هایی که دارند، اما به نظر می‌رسد که طراحی کوئیک جذاب‌تر و هیجان‌انگیزتر باشد.
البته ناگفته نماند که اضافه شدن باربند و زه پلاستیکی گلگیرها در جذاب شدن کوییک نسبت به تیبا 2 بی‌تاثیر نبوده و گویا سایپا قصد داشته با اضافه کردن این قطعات در طراحی ظاهری و همچنین افزایش ارتفاع این خودرو نسبت به تیبا هاچبک و درج واژه Cross زیر آینه‌ها، Kuick را در سگمنت هاچ‌بک‌های کراس قرار بدهد! به‌طور کلی در طراحی ظاهری، کوییک نمره بهتری از هم‌خانواده خود یعنی Tiba 2 خواهد گرفت.
tiba saipa قیمت TIBA MVM 315 MVM 315 Excellent قیمت mvm 315 معایب MVM 315 مقایسه تیبا هاچ بک با ام وی ام 315 مقایسه خودرو ایرانی با چینی تیبا 2 بهتره یا ام وی ام 315 هاچ بک مشخصات تیبا 2 مزایا و معایب تیبا معایب ام وی ام 315 قیمت ام وی ام 315 هاچ بک قیمت تیبا 2 هاچ بک مشاوره خرید خودرو
اما در خصوص طراحی کابین کوییک و تیبا 2 باید گفت که به‌طور کلی در خودروهای مختلف محصولات سایپا تفاوت چندانی در طراحی داخلی وجود ندارد. استفاده از متریال بی‌کیفیت و طراحی ساده از ویژگی‌های داخل کابین تیبا هاچ‌بک و کوییک به‌شمار می‌رود. هر چند برخی اعتقاد دارند که طراحی داخلی کوئیک اندکی بهتر از Tiba 2 بوده و تاحدودی جذاب‌تر به‌نظر می‌رسد.
تفاوت کوییک S با کوییک G دفترچه کوییک S قیمت کوییک S مشخصات کوییک S معایب و مزایای کوییک S موتور کوییک S چیست نمادی داخلی کوییک S مصرف سوخت کوییک آر مصرف بنزین کوییک چقدره بررسی مشکلات خودرو بررسی خودرو بررسی خودروهای جدید تست و بررسی خودرو بررسی خودروسازی ایران مقایسه کوییک مقایسه کوییک با پژو 405 بهترین خودرو ایرانی مجله اتومبیل معرفی خودرو مجله خودرو تعمیرات تخصصی کوییک موتور کوییک چند سوپاپه
در ادامه مقایسه کوئیک و تیبا2 به بررسی تفاوت تیبا و کوییک از لحاظ فنی خواهیم پرداخت. باید گفت که چندان نمی‌توان تفاوت محسوسی را بین این دو خودرو مشاهده کرد و بیشتر تفاوت آن‌ها در طراحی ظاهری است.
با این حال، برخی اعتقاد دارند که موتور کوئیک به‌علت برخی تغییرات نرم‌افزاری اندکی قدرتمندتر از محصول دیگر سایپا یعنی تیبا 2 است. برای مقایسه بهتر بخش فنی این خودروها، لطفا جدول زیر را مشاهده کنید.
 
در ادامه مقاله مقایسه کوییک و تیبا 2 به بررسی امکانات رفاهی این دو خودرو خواهیم پرداخت. بیشترین فرق Kuick با Tiba2 را می‌توان در امکانات این دو خودرو مشاهده کرد. جایی که سایپا تلاش کرده تا در خودرو Kuick امکانات و آپشن‌های بیشتری را نسبت به تیبا هاچ‌بک ارائه دهد؛ به‌طوری‌که در کوییک برخی امکانات از قبیل وجود فرمان هیدرولیک و برقی وجود دارد.
آپشن‌های رفاهی کوییک
امکانات کوییک آپشن های سایپا کوییک بررسی سایپا کوییک تجربه رانندگی با کوییک تعمیرات تخصصی سایپا کوییک حجم صندوق عقب کوییک قیمت کوییک کیفیت سایپا کوییک مشخصات سایپا کوییک قیمت کوییک اتوماتیک معایب و مزایای سایپا کوییک مشخصات کوییک اتوماتیک مجله خودرو
همچنین نمایشگر لمسی یکی دیگر از امکاناتی است که در یکی از تیپ‌های کوئیک وجود دارد. برای مقایسه بهتر آپشن‌های دو خودرو می‌توان جدول زیر را مشاهده کرد.
 
قیمت تیبا 2 قیمت تیبا قیمت پراید 111 قیمت پراید 131 اخبار خودرو مشخصات تیبا مشخصات پراید 111 مشخصات ساینا مشخصات کوییک سایپا مقایسه پراید با تیبا
در ادامه مقایسه تیبا ۲ با کوییک به بررسی ایمنی این دو خودرو خواهیم پرداخت. این دو خودرو تفاوت زیادی به لحاظ ایمنی ندارند و می‌توان یکی از نقاط ضعف خودروهای داخلی را ایمنی ضعیف آن‌ها نام برد که محصولات سایپا نیز از آن مستثنی نیستند. با این حال به نظر می‌رسد در این بخش نیز اندکی وضعیت Kuick نسبت به هم‌خانواده دیگر خود بهتر باشد. برای مقایسه ایمنی دو خودرو برخی تجهیزات مربوط به ایمنی آن‌ها در جدول زیر نمایش داده شده‌است.
 
مقایسه کوئیک و تیبا 2 را از نظر تجربه رانندگی ادامه می‌دهیم. هر دو خودرو به علت پیشرانه نه‌چندان قدرتمند ممکن است در برخی مسیرهای صعب‌العبور راننده را با مشکل مواجه سازند و توان کافی برای پیشروی تمام و کمال را نداشته باشند. همچنین نفوذ صدا به داخل کابین خودرو یکی دیگر از نقاط ضعف آن‌ها به هنگام رانندگی به شمار می‌رود. در خصوص مصرف سوخت نیز اگرچه تفاوت چندانی با هم ندارند اما معمولا کوییک به میزان اندکی مصرف سوخت بیشتری دارد. به نظر می‌رسد دو محصول شرکت سایپا خودروهای بسیار مناسبی برای سفرهای درون شهری و رفت‌وآمد در مسیرهای پرترافیک کلان‌شهر هستند.
تفاوت کوییک R با کوییک معمولی قیمت کوییک R آپشن های سایپا کوییک بررسی سایپا کوییک حجم صندوق عقب کوییک فضای داخلی کوییک معایب سایپا کوییک مصرف سوخت کوییک آر مزایا و معایب کوییک اتوماتیک مشخصات فنی کوییک آر معرفی خودرو آموزش تعمیر خودرو مجله خودرو
چرا که به علت طراحی و ابعاد جمع‌وجوری که دارند برای خیابان‌ها و اتوبان‌های ایران بسیار مناسب به‌نظر می‌رسند. تقریبا به لحاظ تجربه رانندگی تفاوت چندان محسوسی بین محصولات مختلف سایپا از جمله ساینا، تیبا و کوئیک وجود ندارد؛ البته اگر بخواهیم نمونه اتوماتیک کوییک را با tiba 2 مقایسه کنیم باید گفت کوییک پلاس (اتومات) به‌واسطه برخورداری از گیربکس اتوماتیک، کروز کنترل و سیستم مولتی مدیا می‌تواند به مراتب سواری لذت‌بخش‌تری را در اختیار شما قرار می‌دهد که بسیار فراتر از سایر اعضای خانواده X200 خواهد بود.
تحلیل بازار و کلام آخر
قیمت کوییک S مشخصات کوییک S نمادی داخلی کوییک S موتور کوییک S چیست تازه های خودرو در ایران اخبار خودرو اخبار سایپا سایت تخصصی خودرو مجله خودرو معرفی خودرو
به آخرین بخش از مقاله مقایسه کوئیک و تیبا 2 رسیدیم. از لحاظ قیمت و شرایط بازار باید گفت که Kuick معمولا با قیمت بیشتری به بازار عرضه می‌شود. به‌طوری‌که معمولا حدود 20 تا 30 میلیون تومان تفاوت قیمت با Tiba2 دارد.
کوییک به صورت کلی دارای امکانات و آپشن‌های بیشتری بوده و همچنین در طراحی ظاهری نیز دارای تفاوت‌هایی با دیگر محصول سایپا است. به گونه‌ای که این خودرو در ظاهر معمولا جذابیت بیشتری نسبت به Tiba 2 دارد. البته در نهایت این سلیقه و توان مالی مصرف‌کننده است که تصمیم نهایی را می‌گیرد. چراکه اگر برای مصرف‌کنندگان این اختلاف قیمت چندان مهم نباشد، آن وقت قطعا خرید کوییک انتخاب بهتری خواهد بود. امیدواریم به طور کامل با تفاوت کوییک با تیبا 2 آشنا شده باشید و توانسته باشیم شما را در انتخاب دقیق‌تر راهنمایی کرده باشیم. اگر سوالی در این زمینه دارید می‌توانید از طریق کامنت با ما و دیگر دوستان به اشتراک بگذارید.
منبع:مجله مکانیک
مقایسه فنی تیگارد X35 با چری تیگو 7
مقایسه وانت پیکاپ کارون با تاگا H + جدول مشخصات
مقایسه خودرو هاوال H9 و هایما 8S +جدول
بی ام و سری 5 یا بنز E کلاس؟ لقب فوق العاده مناسب کدام؟
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
document.getElementById(“comment”).setAttribute( “id”, “ac5c961cc444cf89929fc01cc68f046a” );document.getElementById(“b338828522”).setAttribute( “id”, “comment” );

مطالب پربازدید
چه زمانی باید شمع خودرو را عوض کنیم ؟
ریختن تینر در باک خودرو چه نتایجی دارد؟
دلایل روشن شدن چراغ چک چیست ؟
مهم ترین دلایل خالی شدن باتری خودرو چیست ؟
خراب شدن پلوس چه خطراتی برای خودرو دارد؟
عیب یابی و تعمیر
راه هایی موثر برای کاهش مصرف سوخت خودرو
طریقه نصب دزدگیر استارتی روی پژو 206 صندوقدار
عملکرد ترمز دستی برقی EPB چیست ؟
ریست چراغ سرویس فیلتر سوخت تویوتا هایلوکس دیزل
چرا تمیز بودن سوزن انژکتور اهمیت دارد ؟
اخبار روز
طرز تهیه موچی؛ دسری متفاوت و جذاب
راه هایی موثر برای کاهش مصرف سوخت خودرو
پیامدهای خطرناک حذف صبحانه
موفقترین خودروهای وادراتی به ایران + عکس
۷ نشانه پنهان فقر ویتامین K در بدن
جلوگیری از چاقی با این میوه ها
طریقه نصب دزدگیر استارتی روی پژو 206 صندوقدار
طرز تهیه مرغ هندی؛ با طعمی جذاب
مقایسه کوییک و تیبا 2
آموزش انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۱
تیونینگ فراری پورتوفینو M توسط نوویتک +عکس
عملکرد ترمز دستی برقی EPB چیست ؟
ریست چراغ سرویس فیلتر سوخت تویوتا هایلوکس دیزل
شرکت تویوتا از اهداف خود باز ماند
چای سبز را اینگونه بنوشید
اجرت و دستمزد تعمیرات دنا ، سمند و دنا پلاس موتور ef7
شیرینی مشهدی | طعمی به‌ یاد ماندنی
طرز تهیه بال مرغ تند و لیمویی؛ پرطرفدار
8 راهکار ساده‌ برای تناسب اندام زنان
ماسک های خونگی ضدجوش و لک
چرا تمیز بودن سوزن انژکتور اهمیت دارد ؟
لرزش پدال ترمز به چه علت است ؟
آیا فشردن پدال کلاچ پیش از استارت زدن خودرو ضروری است؟
اجرت و دستمزد تعمیرات تیبا ، ساینا و کوییک
اجرت و دستمزد تعمیرات سمند ، پژو 405 و پارس موتور XU7
آشپزی
طرز تهیه قلیه ماهی خوشمزه جنوبی چیست ؟
فواید و خواص گیاه تاج خروس + روش مصرف
طرز تهیه شیرینی لب دلبر، خوشمزه و ساده
طرز تهیه سالاد کاردینال | سالادی خوشمزه و بسیار معروف در جهان
طرز تهیه میگو پلو |غذای لذیذ بوشهری
اخبار داغ
ترفندهایی برای خنک نگه داشتن کولر خودرو
خودروی لوکس آقای بازیگر همیشه عصبانی! + عکس
بیوگرافی سامان صفاری بازیگر سریال سرجوخه + عکسهای اینستاگرام
نشانه های پنچر شدن تایر اتومبیل در حین رانندگی چیست ؟
بیوگرافی پیمان معادی و همسرش + مصاحبه و عکس
خودرو
تجربه رانندگی با سوپراسپرت ۷.۵ میلیارد تومانی در کشور +تصاویر
پیشتازی صنعت خودروهای برقی فرانسه
رونمایی از وانت جدید شورولت (Silverado 2020) +عکس
هر آنچه از ب‌ام‌و سری ۸ گرن کوپه جدید باید بدانیم +عکس
مشخصات رانا پلاس به صورت رسمی اعلام شد +عکس
مسابقات
شرایط جدیدترین خودروها و تیم‌های حاضر در فرمول ۱ فصل ۲۰۲۲
راننده روسی اخراجی از فرمول یک ، قهرمان شد
نتایج قرعه کشی لیگ برتر ایران ۱۴۰۱-۱۴۰۲
آشنایی با انواع مسابقات موتورسواری در جهان +عکس
شوماخر هم اندازه من کاپ نگرفت

source

source

توسط chaarcharkh