یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
خبر خوان تخصصی بین الملل
وزیر خارجه قطر در واکنش به موافقت گروه های چاد برای توقف درگیری ها در این کشور گفت که دوحه از هیچ تلاشی برای تحقق صلح در چاد فروگذار نخواهد کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، «محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» وزیر خارجه قطر در واکنش به موافقت گروه های چاد برای توقف درگیری ها گفت که دوحه از هیچ تلاشی برای تحقق صلح در چاد فروگذار نخواهد کرد.
وی افزود: ما از کشورهایی که هنوز درگیر منازعات هستند، می خواهیم که با ابتکار عمل ها برای تحقق پایه های صلح و ثبات، اسقبال کنند.
وزیر خارجه قطر ادامه داد: ما امیدواریم که توافق صلح میان گروه های چاد، نقطه عطفی در مسیر ثبات در این کشور باشد و امیدواریم که سایر گروه های چادی نیز با خواسته های مردم برای تحقق صلح و توقف درگیری ها همراه شوند.
گفتنی است، گروه های چادی در پی انجام گفتگوها، توافقنامه صلح با مشارکت جنبش های سیاسی و نظامی در دوحه امضا کردند. این توافقنامه با حضور هیئتی از دولت انتقالی، نمایندگان از مخالفان دولت و نمایندگانی از اتحادیه آفریقا و شماری از سازمان های منطقه و بین المللی امضا شد. این توافقنامه زمینه را برای برگزاری گفتگوی ملی جامع در چاد فراهم می کند که هدف از آن تقحق آشتی ملی فراگیر است.
قطر ماه مارس گذشته نیز میزبان گروه های مذاکره کننده چاد بود.
گفتنی است، بر اساس توافق حاصل شده شورای انتقالی نظامی و گروه های نظامی درگیری های مسلحانه را کنار می گذارند و همه طرف های امضا کننده این توافق به هیچگونه اقدام خصمانه یا تلافی جویانه نژادی یا سیاسی روی نخواهند آورد.
همچنین همه طرف ها متعهد به کنار گذاشتن درگیری مسلحانه در داخل و خارج شده اند و گفتگوهای آتی میان گروه های چادی شامل اصلاح ساختاری ارتش، تشکیل دولت آشتی ملی و تشکیل کمیته قانون اساسی خواهد بود.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
source
تولید محتوا
سئو سایت
خبر خوان تخصصی بین الملل
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.
source

تولید محتوا
سئو سایت
شینگل
جهان خبری
اتو خبری
فرهنگی خبری
سرگرمی خبری
ورزشی خبری
اقتصادی خبری
علمی خبری
تکنولوژی خبری
یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط chaarcharkh