یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
تقریبا دو ماه است که وضعیت بازار در رکود عجیب و بی‌سابقه‌ای به سر می‌برد. طبق پیش‌بینی‌های انجام‌شده توسط کارشناسان حوزه، این آرامش می‌تواند به هفته‌های اخیر نیز منتقل شود. به هر حال بد نیست مروری بر بازار خودرو در هفته چهارم مردادماه ۱۴۰۱ داشته باشیم.
در هفته‌های اخیر، بازار خودرو با نوسانات بسیار جزئی همراه بوده، به طوری که حتی افزایش و کاهش نرخ ارز، تأثیر چندانی روی قیمت‌ها نداشته است. عمده این رکود و ثبات ناشی از مشخص نبودن تکلیف واردات خودرو است. بسیاری از فروشندگان و خریداران منتظر تصویب آیین‌نامه واردات هستند، چون بدون شک یکی از پیامدهای اولیه آن، ورود خودروهای جدید به بازار و همین‌طور در بهترین حالت ممکن، کاهش قیمت محصولات داخلی است.
بازار خودرو در خواب فرو رفته و شوک‌هایی همچون ازسرگیری واردات و مذاکرات برجام می‌تواند موجب هیجان در وضعیت بازار شود. از آنجا که فعلا خبری از برجام نیست، ازسرگیری واردات می‌تواند امیدبخش رونق بازار باشد. البته آیین‌نامه هنوز در صف تصویب است و به همین خاطر انتظار می‌رود حداقل در دو هفته آتی نیز شاهد ادامه رکود در بازار باشیم.
بسیاری از خودروها در وضعیت ثبات قیمت قرار دارند. به عنوان مثال، پراید ۱۱۱ از بیست روز پیش تا کنون قیمت ۲۰۵ میلیون تومانی خود را حفظ کرده است. از طرف دیگر پراید ۱۳۱ با افزایش ۲ میلیونی حالا با قیمت ۱۷۹ میلیون تومان به فروش می‌رسد. در عوض محصول پرطرفداری همچون پژو ۲۰۷ کاهش قیمت را تجربه کرده و ۶۱۷ میلیون تومان شده است. پژو ۲۰۶ تیپ ۲ و تیپ ۵ کمی گران‌تر شده‌اند و به ترتیب با قیمت ۳۰۳ و ۳۶۱ میلیون تومان در بازار معامله می‌شوند. بازار خودرو در هفته چهارم مردادماه ۱۴۰۱ و قیمت خودروهای مختلف را می‌توان در جدول زیر خلاصه کرد.

نوشته مروری بر وضعیت بازار خودرو در چهارمین هفته از مردادماه اولین بار در وبلاگ کارنامه. پدیدار شد.
source

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط chaarcharkh