یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
دنیای متفاوت تکنولوژی
دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
به گفته دانشمندان، این حشره نوعی شکارچی است و به گونه‌ای منقرض شده مربوط می‌شود.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
یک حشره منقرض شده در کهربای 100 میلیون ساله برمه‌ای با چشم‌های برآمده، دهان کشیده و پاهای چسبنده کشف شده است. کهربا به‌خوبی باعث شده تا بقایای این حشره کوچک، با جزئیات بسیار خوبی حفظ شود.
جرج پوینار جونیور، استاد بازنشسته دانشگاه ایالتی اورگن و محقق اصلی این مقاله توضیح می‌دهد: «این یک شکارچی بسیار کوچک است که از چشم‌های بیرون زده خود برای یافتن طعمه‌اش استفاده می‌کرده است.»
دانشمندان نام Palaeotanyrhina exophthalma را برای این حشره انتخاب کرده‌اند که ترکیبی از کلمات یونانی است و بر سن نمونه، اندازه بدن بلند و شکل سر دراز آن تاکید دارد. آن‌ها همچنین توضیح می‌دهند که این حشره به گونه نیم‌بالان یا Hemiptera تعلق دارد که از جمله موجودات آشنای امروزی این گونه می‌توان به جیرجیرک دشتی و شته‌ها اشاره کرد. با این حال، آن‌ها اشاره می‌کنند که Palaeotanyrhina exophthalma با هیچ یک از گونه‌های این حشرات مطابقت ندارد، بنابراین می‌توان از آن به عنوان یک رده کاملا جدید در بین حشرات نام برد.
از جمله مشخصات این حشره می‌توان به طول حدودا 5 میلی متری آن اشاره کرد. نکته قابل توجه آن، چشم‌های بیرون زده‌اش است. پوینار درباره آن‌ها توضیح می‌دهد که با فراهم کردن دید 360 درجه، حشره را به یک شکارچی همه‌جانبه تبدیل کرده است.
همچنین این حشره روی برخی از پاهای خود غلافی دارد که پر از یک «ماده صمغی» است که به آن کمک می‌کند روی طعمه‌اش آویزان شود.
کهربا (صمغ فسیل شده درختان) که معمولا از آن در صنعت جواهرسازی و اشیا تزئینی استفاده می‌شود، یک ماده نگه دارنده چشمگیر و قابل توجه است. این ماده ابتدا به عنوان یک رزین درخت چسبنده است که در طول زمان گیاهان و حیوانات را قبل از فسیل شدن به دام می‌اندازد.
اگر دوست داشتید می‌توانید این مطلب را با دوستان‌تان در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
مطمئن باشید که هرگز از سمت ما ایمیل‌های مزاحم (اسپم) دریافت نخواهید کرد.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود
source
دنیای متفاوت تکنولوژی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.
source

تولید محتوا
سئو سایت
شینگل
جهان خبری
اتو خبری
فرهنگی خبری
سرگرمی خبری
ورزشی خبری
اقتصادی خبری
علمی خبری
تکنولوژی خبری
یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط chaarcharkh