یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
راهنمای خرید برای خودرو اولی‌ها

حمل‌ونقل عمومی یکی از مهم‌ترین بخش‌های کلان شهرها را تشکیل می‌دهد. اتوبوسرانی در این شبکه حمل‌ونقل از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. در ایران فرسودگی و کمبود اتوبوس‌ها باعث شده تا سرعت خدمات‌رسانی به شهروندان کاسته شود. این امر اتلاف وقت آنان را به دنبال دارد و در پی آن صدای اعتراض شهروندان به گوش می‌رسد.
به نظر می‌رسد با آغاز فعالیت مدیریت شهری جدید، وضعیت کمی رو به بهبودی رفت. در ابتدای فعالیت، ۱۱۰ دستگاه اتوبوس به ناوگان حمل و نقل عمومی تهران افزوده شده است.
علیرضا زاکانی شهردار تهران امسال از افزایش ۱۵۰ درصدی ظرفیت اتوبوسرانی در سال جاری خبر داد و اعلام کرد: با اقداماتی که در دستور کار قرار گرفته است، امکانات حوزه حمل و نقل عمومی برای مردم به حد قابل قبول خواهد رسید. وی اظهار کرد:
در بخش اتوبوسرانی، ۱۴۰۰ دستگاه اتوبوس از مدار خارج شده را بازسازی خواهیم کرد. از این تعداد اتوبوس، ۴۰۰ دستگاه دو کابین و ۱۰۰۰ دستگاه تک‌کابین هستند.

شهردار تهران بیان داشت: تا پایان سال، ۳۳۵۰ اتوبوس به مجموع اتوبوس‌های پایتخت افزوده می‌شود و همچنین ۱۲ ایستگاه جدید مترو هم افتتاح خواهد شد.
مجتبی شفیعی معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران در مورد ورود اتوبوس‌های جدید اعلام کرد:
بخشی از تامین و خرید اتوبوس‌های جدید به قرارداد وزارت کشور باز می ‌گردد که قرار است در هفته دولت، چندین بخش از ورود اتوبوس‌های جدید را برای تهران داشته باشیم و در بخش های بعدی برای سایر کشورها نیز در نظر گرفته شود.
وی در ادامه افزود: پس از این موضوع ماهانه ۲۰۰ اتوبوس جدید برای شهرهای مختلف از جمله تهران، خواهیم داشت.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران خاطرنشان کرد: اورهال ۱۴۰۰ اتوبوس در تهران نیز کلید خورده و برنامه‌ریزی‌های جامعی در نظر گرفته شده که تا قبل از بازگشایی مدارس، ناوگان حمل و نقل عمومی به ویژه اتوبوسرانی تقویت شود.
وی بیان کرد: در حال حاضر فشار بر روی ناوگان حمل و نقل عمومی بسیار زیاد است، تراکم جمعیت، طولانی سرفاصله حرکت اتوبوس‌ها و فرسودگی ناوگان، دست به دست هم داده و ما درصددیم با برنامه‌ریزی‌ها، وضعیت را هر چه بهتر بهبودی بخشیم و ان‌شاءالله با اقدامات انجام شده از نظر تأمین اتوبوس به کفایت می‌رسیم.
بهرام نکاحی مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران هم درباره وضعیت اتوبوس‌ها و نیاز تهران در این زمینه توضیح داد: در حال حاضر تعداد اتوبوس‌های فعال در تهران بیش از ۲ هزار دستگاه است و متأسفانه طی سال‌های اخیر بی‌‌مهری‌های زیادی به این بخش از حمل و نقل عمومی شده است.
وی ادامه داد: در بودجه سال ۱۴۰۱ برای نوسازی و بازسازی اتوبوس‌ها اعتبارات خوبی در نظر گرفته شده است. به زودی در حوزه تأمین و اورهال اتوبوس‌ها شاهد اتفاقات خوبی خواهیم بود. در سال‌های گذشته حدود ۳ هزار دستگاه از ۵ هزار دستگاه اتوبوس موجود در تهران به علل مختلف، از جمله رسیدن به سن فرسودگی و همچنین انقضای مخازن گاز از چرخه خدمات‌رسانی خارج شده‌اند.
نکاحی بیان داشت: یک تحول جدی در ناوگان اتوبوسرانی شهر تهران خواهیم داشت و بزودی اتفاقات خوبی در این حوزه رقم می‌خورد.
اخبار مرتبط را بخوانید:

در همین رابطه، به تازگی استاندار تهران در گفت‌ و گویی با تأکید بر توسعه حمل‌ونقل عمومی برای رفع بخشی از مشکل آلودگی هوا و ترافیک تهران، اظهار کرد: در سال‌های اخیر اقدامات جدی در حوزه نوسازی و توسعه حمل‌ و نقل عمومی در پایتخت انجام نشده که باید این اقدامات در سال جاری، عملیاتی شود.
منصوری با اشاره به تأکید رئیس جمهور بر توسعه حمل‌ونقل عمومی، افزود:
اینکه شهرداری تهران متولی اصلی پایتخت است، شکی نیست؛ اما در کلان‌شهر تهران با جمعیت حدود ۱۰ میلیون نفر، باید همه دستگاه‌های متولی از جمله دولت و مجلس کمک کنند.
استاندار تهران با بیان این‌ که، حدود نیمی از ناوگان حمل‌ونقل عمومی در پایتخت فرسوده است و این مساله برای شهر و شهروندان آزار دهنده شده، تأکید کرد: شهرداری تهران برنامه دارد، امسال جهش مناسبی در خصوص توسعه حمل و نقل عمومی به ویژه نوسازی ناوگان اتوبوس و تاکسیرانی انجام دهد که دولت نیز تلاش می‌کند در این راستا کنار مدیریت شهری پایتخت باشد.
***
روزانه اخبار روز خودرو را در بلاگ دیوار بخوانید.
سهام ایران خودرو و سایپا در نیمه دوم سال ۱۴۰۱ واگذار می‌شود
هیوندای به ایران برمی‌گردد!
اصلاح شروط عرضه خودرو در بورس کالا
حضور ۵۰ شرکت ایرانی در نمایشگاه بین‌المللی خودرو مسکو
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
پست‌های اخیر
سهام ایران خودرو و سایپا در نیمه دوم سال ۱۴۰۱ واگذار می‌شود
هیوندای به ایران برمی‌گردد!
اصلاح شروط عرضه خودرو در بورس کالا
حضور ۵۰ شرکت ایرانی در نمایشگاه بین‌المللی خودرو مسکو
معلمان طرح مهرآفرین مشمول رتبه‌بندی شدند
محبوب‌ترین مقالات
زمان و شرایط ثبت نام ایران خودرو اردیبهشت ۱۴۰۱
شرایط واردات خودرو تغییر کرد
جدیدترین شرایط فروش و ثبت نام بهمن خودرو اردیبهشت ۱۴۰۱
شرایط وام مسکن همه بانک‌ها در سال ۱۴۰۰
علت جا نرفتن دنده ماشین یا بد جا رفتن آن چیست؟
سلام! به اکانت کاربری خود وارد شوید
بازیابی پسورد
پسورد شما به ایمیل شما ارسال خواهد شد
source

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط chaarcharkh