یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
دنیای متفاوت تکنولوژی
دانشمندان ماهی قطبی جدیدی را شناسایی کردند که به دلیل داشتن نوعی پروتئین با خاصیت ضد یخ بودن می تواند در آب های سرد زندگی کند.  به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، ماهی قطبی کشف شده در آبشش های خود نوعی پروتئین شبیه به ضد یخ دارد که به آن کمک می کند […]
دانشمندان ماهی قطبی جدیدی را شناسایی کردند که به دلیل داشتن نوعی پروتئین با خاصیت ضد یخ بودن می تواند در آب های سرد زندگی کند.
 به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، ماهی قطبی کشف شده در آبشش های خود نوعی پروتئین شبیه به ضد یخ دارد که به آن کمک می کند تا بتواند در هوای سرد قطبی زندگی کند. این ماهی در مناطقی مانند کوه های منجمد گرینلند شناسایی شده که در این منطقه دمای آب جریان های اقیانوسی به زیر صفر درجه سانتیگراد میرسد. بطوری که دیگر گونه های ماهی نمی توانند در این منطقه زندگی کنند و دمای پایین باعث یخ زدن خون آنها خواهد شد.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
 اما ماهی های قطبی به دلیل ویژگی خاص خود می توانند در این مناطق زندگی کنند. محققان در مطالعه اخیر خود RNA ماهی قطب شمال، یک حلزون ماهی رنگارنگ را توالی یابی کردند. آنها در این بررسی متوجه شدند درون آبشش این نوع از ماهی ها نوعی پروتئین وجود دارد که همانند ضد یخ، از یخ زدن آنها در دمای پایین جلوگیری می کند. در این توالی یابی مشخص شد قسمتی از DNA این ماهی ها با دستور به سلول باعث تولید این پروتئین در بدن ماهی می شود.
 پس از تولید پروتئین های ضد یخ در بدن این ماهی آنها قادرند در محیط های سرد زندگی کنند. پروتئین های شناسایی شده پس از اتصال به ذرات یخ باعث میشود تا از ایجاد آنها در بافت های بدن جلوگیری شود. این پروتئین پیش از این در دیگر جانداران مانند خزندگان در مناطق سردسیر نیز شناسایی شده بود. ماهی قطبی با نام Liparis gibbus نوعی حلزون ماهی نقطه ای نیز محسوب می شود. دیوید گروبر از دانشگاه سیتی در نیویورک در مورد این ماهی می گوید: ضد یخ موجود در بدن آنها همانند ضد یخ در ماشین از یخ زدن آب رادیاتور در هوای سرد جلوگیری می کند. وجود این ماده در بدن برخی از حیوانات مانع یخ زدن آنها خواهد شد به طوری که به دلیل وجود این ماده تشکیل کریستال های یخ در بدن آنها غیر ممکن است.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.
source
دنیای متفاوت تکنولوژی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.
source

تولید محتوا
سئو سایت
شینگل
جهان خبری
اتو خبری
فرهنگی خبری
سرگرمی خبری
ورزشی خبری
اقتصادی خبری
علمی خبری
تکنولوژی خبری
یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط chaarcharkh