مهدیه قاسمی
سیدرضا فاطمی امین امروز در مراسم افتتاح نخستین نمایشگاه تحول صنعت خودرو که در نمایشگاه بین‌المللی برگزار شد، گفت: در نمایشگاه امروز نیز از چند خودروی اقتصادی رونمایی شد، براساس برنامه‌ای که شرکت‌های خودروسازی اعلام کرده‌اند، این خودروها اواسط سال آینده وارد بازار می‌شود.
صنعت خودرو در ایران فراز و نشیب‌های زیادی طی چهل تا پنجاه سال فعالیت خود داشته است و در سال‌های گذشته چالش‌ها در این صنعت به علت تحریم‌ها بیشتر شد، اما تحریم‌ها نتواست هیچگاه صنعت خودروی کشور را متوقف کند، با اینکه موجب کاهش تولید و مشکلاتی در کیفیت شد، اما کار در این صنعت ادامه داشت.
وی در ادامه گفت: در کشورهای دیگر وقتی تحریم اتفاق افتاد، صنعت خودروی آنها متوقف شد، اما همانطور که اشاره شد این اتفاق در صنعت خودروی ما رخ نداد.
وی با بیان اینکه روندی که در صنعت خودرو طی می‌کنیم، رو به رشد و شتابنده است، افزود: خبر خوب اینکه حرکتی اتفاق افتاده و در بخش‌های مختلف از جمله شرکت‌های دانش‌بنیان، قطعه‌سازی و خودروسازان حرکت شتابنده و رو به رشدی ایجاد شده که بر این اساس امیدواریم در سال 1404 به صنعت خودروی ایران در سطح بین‌المللی افتخار کنیم.
فاطمی امین با بیان اینکه همکاری و هم‌افزایی بین شرکت‌ها وجود دارد و این همکاری در نمایشگاه قابل مشاهده است، گفت: اگر در کسب و کارهایی که پشت صنعت خودرو است و به عبارتی تولیدکننده هستند تحول ایجاد کنیم، آنگاه می‌توانیم تحول در صنعت خودرو را مشاهده کنیم.
وی با اشاره به امضای تفاهم‌نامه‌هایی بین شرکت‌های خودروسازی و قطعه‌سازی در نمایشگاه بین‌المللی گفت: انعقاد چنین تفاهم‌نامه‌ای در راستای تولید بن‌سازه‌های مشترک بسیار مؤثر است و حتی می‌تواند هزینه‌های تولید خودرو را به شدت کاهش دهد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت ابراز کرد: یکی از نکات برجسته نمایشگاه این است که بین شرکت‌های خودروسازی و قطعه‌سازی کار مشترک اتفاق می‌افتد.
فاطمی امین بیان داشت: در نمایشگاه از چندین محصول جدید رونمایی شد که برخی امسال و برخی سال آینده به تولید می‌رسد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: اولین اولویت ما که از دی‌ماه سال گذشته در خصوص صنعت خودرو بر آن تمرکز کردیم، این بود که قول دادیم تا در یک برنامه دو ساله به نقطه عطف در صنعت خودرو برسیم.
وی همچنین افزود: البته برنامه تحول در صنعت خودرو برنامه چهار ساله است که در گام اول تمرکز نسبت به ثبات تولید صورت گرفت و این مسئله حل شده است به طوری که اکنون تولید خودروی ناقص در کشور نداریم و وضعیت تولید خوب است، بنابراین از این پس باید بر روی کیفیت خودرو تمرکز کنیم.
وی در ادامه در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه وزارت صنعت، معدن و تجارت مذاکره‌ای با شرکت خودروسازی تویوتا انجام داده است یا خیر؟ گفت: وزارت صمت مذاکره‌ای با تویوتا انجام نداده است. ممکن است شرکت‌ها مذاکراتی با تویوتا انجام دهند، زیرا در حوزه واردات، وزارت صمت هیچ دخالتی ندارد و شرکت‌های ایرانی مذاکره انجام می‌دهند.
وی افزود: برنامه ما نه تنها در صنعت خودرو بلکه در همه صنایع بدون درنظر گرفتن تحریم‌ها، جلو می‌رود و در مسیری که صنعت، معدن و تجارت پیش می‌رود، اگر تحریم‌ها باشند یا نباشند، جزو ملاحظات ما نیست. البته اگر تحریم‌ها برداشته شود، تسهیلاتی فراهم می‌شود، اما روی آن حساب نکرده‌ایم.
وی در زمینه تولید خودروی اقتصادی بیان داشت: تولید خودرو از زمانی که طراحی آن آغاز می‌شود تا زمانی که در بازار عرضه می‌شود، حداقل 18 ماه زمان می‌برد. در نمایشگاه امروز نیز از چند خودروی اقتصادی رونمایی شد،براساس برنامه‌ای که شرکت‌های خودروسازی اعلام کرده‌اند این خودروها اواسط سال آینده وارد بازار می‌شود.
این خودرو با حداکثر توان موتور ۷۰ تا ۷۵ اسب بخار و  گشتاور موتور ۹۰ تا ۱۰۰ نیوتون متر و همچنین فاصله میان دو محور ۲۴۳۰ میلیمتر صبح امروز توسط…
مراسم رونمایی و افتتاح نخستین نمایشگاه تحول صنعت خودروی کشور با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و معاونصنایع حمل و نقل وزیر صمت صبح امروز در محل دائمی نمایشگاه های…
طرح جدید فروش لیفان X70 اتوماتیک با اقساط 18 و 30 ماه ویژه شهریورماه 1401 از سوی شرکت خودروسازان بم آغاز شد. در فروش این طرح، شرایط به صورت قطعی…
در پی تصویب آیین نامه واردات خودرو بر اساس گفته نمایندگان مجلس قرار است خودروهای با قیمت کمتر از 10 هزار دلار (300 میلیون تومان) با تعرفه زیر 20 درصد…
شرکت مکث موتور از آغاز طرح فروش اقساطی خودرو پیکاپ کلوت دنده اتوماتیک با قیمت 987 میلیون تومان خبر داد. طرح فروش اقساطی خودرو پیکاپ کلوت دنده اتوماتیک با قیمت…
طرح فروش محصول وانت پیکاپ دوکابین نیوفیس فوتون دیزلی با قیمت قطعی، از امروز را آغاز می شود.  شرکت ایران خودرو در نظر دارد طرح فروش این محصول را به…
خدالعنتشون کنه.چطوری سر ملت کلاه میذارن. یعنی کسی نیست نظارت کنه؟
اگر با نرم افزار غلط گیر, متن را قبل از ارسال بررسی کنید, اینقدر غلط…
لعنت بر شماها که سیر نمیشید از خون مردم
سلام. شرکت مدیران خودرو اصلا همچین شرایطی نداره. نهایتا سه ساله داره میده. لطفا اطلاعات…
نه توروخدا‌ طرف داره نزدیک ۱ میلیارد میده برا یه آشغال چینی بیاید اینم با…
وب سایت خودرو با هدف اطلاع رسانی در حوزه خودرو در آذر 92 فعالیت خود را آغاز نموده است. سعی بر آن بوده که مرجعی برای اطلاعات و مشخصات فنی خودروهای داخل ایران باشیم و بتوانیم به صورت تخصصی مقایسه، قیمت، تست و بررسی خودرو‌ها را انجام بدهیم. همواره پذیرای انتقادات و پیشنهادات شما خواهیم بود.
تمامی حقوق محتوای منتشر شده در این سایت متعلق به car.ir است.
بازنشر محتوا بدون اشاره به منبع، غیرمجاز و حق car.ir برای پیگیری از طریق DMCA محفوظ است.

source

توسط chaarcharkh