یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
خبر خوان تخصصی بین الملل
سناتور «الکسی پوشکوف» امروز به گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره نیروگاه هسته ای «زاپروزیا» واکنش نشان داد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سناتور «الکسی پوشکوف» معتقد است نتایجی که آژانس بین المللی انرژی اتمی در گزارش ماموریت بازرسان خود به نیروگاه هسته ای زاپروزیا به آن اشاره کرده است؛ از قبل واضح بود و این گزارش چیزی را حل نخواهد کرد.
به گفته سناتور «الکسی پوشکوف»، نتایجی که آژانس به آنها استناد کرده است، حتی قبل از سفر هیئت به این نیروگاه هم واضح بودند.
آژانس بین المللی انرژی اتمی گزارش درباره وضعیت امنیتی نیروگاه اتمی زاپروژیا را منتشر کرد.
این گزارش که در ۵۲ صفحه تنظیم شده است، یافته های اولیه مربوط به بررسی ایمنی و امنیت هسته ای در نیروگاه زاپروژیا را که در ماموریت کارشناسان آژانس از این نیروگاه هسته ای به دست آمده، را نشان می دهد. همچنین نتایج مربوط به ماموریت اولیه بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی در چرنوبیل در ماه می نیز ارائه شده است.
خبرگزاری اسپوتنیک در این باره می نویسد: گزارش آژانس با در پیش گرفتن رویکردی مغرضانه و سوگیری به نفع اوکراین، در بحث درباره «یکپارچگی فیزیکی» تأسیسات هسته ای به گزارش‌های اوکراین درباره استقرار ادعایی تجهیزات نظامی روسیه در نیروگاه زاپروژیا استناد می کند و از خطراتی سخن به میان می آورد که در اثر پرواز موشک‌ های کروز روسی بر فراز آسمان این ناحیه حادث می شود.
هیئت ۱۳ نفره آژانس بین المللی انرژی اتمی روز جمعه به منظور بررسی وضعیت نیروگاه اتمی زاپروژیا ماموریت خود در این نیروگاه آغاز کردند. نیروگاه زاپروژیا که بزرگترین نیروگاه اتمی اروپا محسوب می‌ شود، در خط مقدم جبهه درگیری‌ های روسیه و اوکراین قرار گرفته و بمباران متعدد آن طی روزهای اخیر توسط ارتش اوکراین، به تشدید مخاطرات مرتبط افزوده است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
source
تولید محتوا
سئو سایت
خبر خوان تخصصی بین الملل
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.
source

تولید محتوا
سئو سایت
شینگل
جهان خبری
اتو خبری
فرهنگی خبری
سرگرمی خبری
ورزشی خبری
اقتصادی خبری
علمی خبری
تکنولوژی خبری
یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط chaarcharkh