یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
مجله همراه مکانیک » اخبار خودرو » مقایسه تیبا ۲ و پراید ۱۱۱ – کدام یک ارزش خرید بالاتری دارد
تیبا ۲ و پراید ۱۱۱ از معدود هاچبک‌های اقتصادی موجود در کشور محسوب می‌شوند که در حال حاضر قیمتی نزدیک به هم دارند و رقیبان اصلی یکدیگر به شمار می‌روند. در ادامه به مقایسه تیبا ۲ و پراید ۱۱۱ می‌پردازیم تا اگر ذهنتان برای خرید پراید 111 یا تیبا2، این دو هاچبک سایپا مشغول شده و مدام از خود می‌پرسید پراید ۱۱۱ بخرم یا تیبا ۲ ؟ بتوانیم پاسخ نسبتا جامعی به مشتریان هریک از این دو محصول هاچبک سایپا ارائه دهیم و ببینیم کدام‌یک ارزش خرید بیشتری دارد؟
تیبا ۲ خودرو جدیدتری نسبت به پراید ۱۱۱ به‌حساب می‌آید و انحناهای ملایم به همراه خطوط نرم بیشتر، شاکله اصلی بدنه آن را تشکیل داده‌اند. نمای عقب این خودرو نسبتا زیباتر از قسمت جلوی آن است و جذابیت افزون‌تری ارائه می‌دهد.
میخوای بدون نگرانی، خودروی کارشناسی شده، با 100% ضمانت بدنه بخری؟ از همراه مکانیک کمک بگیر. خرید خودرو

 پراید ۱۱۱ با نوعی استایل کلاسیک به همراه انحنای کمتر همراه است و میان جوانان طرفداران بیشتری دارد. به ویژه افرادی که هوادار خودروهای اسپرت هستند با دیدن این ماشین احتمالا خاطره هاچبک‌های اسپرت ژاپنی دهه ۸۰ و ۹۰ میلادی در ذهنشان زنده می‌شود که درنتیجه از لحاظ ظاهری تمایل بیشتری به پراید ۱۱۱ نشان می‌دهند. بنابراین درمجموع بسته به سلیقه و نوع روحیات مشتری، یک از این دو خودرو می‌تواند طراحی ظاهری قابل‌قبول‌تری نسبت به دیگری داشته باشد.
میخوای بدونی قیمت روز خودرو مورد نظرت چنده ؟ از همراه مکانیک کمک بگیر. قیمت خودرو
پراید 111
در مورد نمای داخلی نیز باید گفت که داشبوردهایی با طراحی قدیمی برای هر دو خودرو در نظر گرفته شده و جذابیت چندانی در هیچ کدام به چشم نمی‌خورد. اما اگر از فضای داخلی پراید که بیش از دو دهه از تولید آن می‌گذرد خسته شده اید، خرید تیبا 2 انتخاب مناسب تری است.
داخل تیبا 2
 کیفیت متریال داخلی کاملا سطح پایین است و پلاستیک‌های خشک همه جا را به تسخیر خود درآورده‌اند. مزیت کابین تیبا ۲ نسبت به حریف در صندلی‌های عقب آن نهفته است که فضای جادارتری ارائه می‌دهند و محیطی وسیع‌تر برای حضور سرنشینان بزرگسال به‌حساب می‌آیند. البته صندوق عقب تیبا ۲ معادل 223 لیتر ظرفیت دارد و این رقم برای پراید ۱۱۱ برابر 360 لیتر است.
نمای داخل پراید 111
باید بدانید که پلتفرم تیبا در واقع با پراید ۱۱۱ از یک خانواده است. شرکت سایپا با به‌روزرسانی و تقویت زیرساختار پراید اقدام به توسعه محصولات خانواده پلتفرم ایکس ۲۰۰ یا همان تیبا کرده است. بنابراین از لحاظ استحکام و کارایی، تیبا 2 وضعیت بهتری نسبت به پراید ۱۱۱ دارد. موتور تیبا دو نیز در واقع همان پیشرانه تقویت شده پراید ۱۱۱ است که به‌واسطه اصلاحات صورت گرفته روی آن توان خروجی این موتور به حدود ۸۷ اسب بخار و ۱۲۸ نیوتن متر رسیده است. در طرف دیگر موتور پراید ۱۱۱ SE حدود ۷۱ اسب بخار و ۱۰۸ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند.
موتور تیبا2
گیربکس هر دو محصول از نوع پنج سرعته دستی بوده و نیروی موتور را چرخ‌های جلو انتقال می‌دهد. از لحاظ کیفیت سواری وضعیت تیبا ۲ نسبت به حریف بهتر است و کشش مطلوب‌تری را به ویژه در سربالایی و هنگام سبقت‌گیری با تیبا 2 احساس خواهید کرد.
 همچنین کاربران در تیبا ۲ سواری نرم و دلنشین‌تری در مقایسه با پراید ۱۱۱ تجربه خواهند کرد. از لحاظ هندلینگ و میزان حرکات گهواره‌ای بدنه نیز وضعیت تیبا ۲ در مقایسه با حریف برتر احساس می‌شود. شتاب صفر تا صد تیبا ۲ تقریبا حدود ۱۳ ثانیه برآورد می‌شود که برای پراید ۱۱۱ هم می‌توان شتابی در همین حدود را متصور شد. پس با توجه به بازه تقریبا یکسان قیمت تیبا 2 و پراید 111 از نظر فنی برتری با تیبا است.
موتور پراید 111
درمجموع از لحاظ پایداری و هندلینگ و به ویژه کیفیت و نرمی سواری، تیبا دو شرایط بهتری را فراهم می‌کند و با توجه به برخورداری از پلتفرم به‌روز شده می‌توان انتظار تجربه رانندگی دلچسب‌تری را با تیبا ۲ داشت. به خصوص در مسافرت‌های طولانی کاربران تیبا دو نسبت به پراید ۱۱۱ کمتر دچار خستگی خواهند شد. اگر تصمیم به خرید هر یک از محصولات سایپا به صورت اقساطی دارید، از طرح فروش اقساطی سایپا که توسط شرکت همراه مکانیک ارائه می‌شود استفاده کنید.
مدل خودرو
پراید 111
پیشرانه 
چهار سیلندر تنفس طبیعی-8سوپاپ
چهار سیلندر تنفس طبیعی-8سوپاپ
حجم موتور
1.5 لیتر
1.3 لیتر
حداکثر قدرت
87 اسب بخار
71 اسب بخار
حداکثر گشتاور
128 نیوتن متر
108نیوتن متر
گیربکس
پنج سرعته دستی
پنج سرعته دستی
مصرف سوخت(ترکیبی)
6.53 لیتر
6.44 لیتر
شتاب صفر تا 100 
13 ثانیه
13 ثانیه
حداکثر سرعت
189 کیلومتر بر ساعت
190 کیلومتر برساعت 
وزن (کیلوگرم)
1040
905
با توجه به بازه مشابه قیمت پراید 111 و تیبا 2، همان‌طور که احتمالا انتظار می‌رود تیبا ۲ EX و پراید ۱۱۱ SE به عنوان نسخه‌های فول آپشن این دو محصول، از امکانات خارق‌العاده‌ای برخوردار نیستند و صرفا مواردی مثل دو کیسه هوا، ترمز ضد قفل ABS، شیشه‌بالابر جلو، فرمان هیدرولیک، دو کیسه هوا، تهویه دستی و تنظیم دستی صندلی‌های جلو در آن‌ها دیده می‌شود. در این بین تیبا ۲ ای ایکس به تنظیم برقی آینه‌های جانبی مجهز شده و بنابراین از این لحاظ کمی نسبت به حریف وضعیت بهتری دارد.
متاسفانه از لحاظ سطح ایمنی هر دو خودرو در شرایط مطلوبی به سر نمی‌برند. با این حال با توجه به پلتفرم به‌روز شده و کمی تقویت شده تیبا۲ ، انتظار داریم که استحکام بدنه این خودرو در تصادفات نسبت به پراید ۱۱۱ اندکی بهتر باشد.
در پایان مقایسه تیبا 2 با پراید 111 به عنوان جمع‌بندی و پاسخ به این سوال که کدام خودرو ارزش خرید بیشتری دارد، باید بگوییم که تیبا دو هاچبک جدیدتری است و از لحاظ توان فنی، کیفیت سواری و میزان فضای کابین و همچنین سطح ایمنی، می‌تواند به نحو مطلوب‌تری انتظارات شما را برآورده کند. قبل از خرید هر یک از دو خودرو. حتما از خدمات کارشناسی خودرو شرکت همراه مکانیک برای تشخیص وضعیت بدنه و فنی خودرو استفاده کنید.
اما برخی از مشتریان استایل پراید۱۱۱ را بیشتر می‌پسندند و تمایلی به طراحی تیبا۲ ندارند. بنابراین این افراد مزایای تیبا ۲ را نادیده گرفته و تمایل دارند که پراید ۱۱۱ را خریداری کنند. در بازار هم آن‌طور که به نظر می‌رسد، وضعیت پراید ۱۱۱ از لحاظ خریدوفروش اندکی نسبت به تیبا ۲ پررونق‌تر است و معاملات آن با حرارت بیشتری دنبال می‌شود.
همراه مکانیک، همراه مطمئن شما در فرآیند خرید و فروش خودرو‌ست. این مجموعه با تجریه‌ی هزاران همراهی در خرید و با ارائه‌ی خدمات همه جانبه‌ی خودرویی، در مسیر خلق بهترین تجربه‌ی ممکن از خرید و فروش، کنار شماست.
با نصب اپلیکیشن همراه مکانیک، یک دستیار متخصص خودرویی داشته باشید و از خدمات متنوع این شرکت بهره‌مند شوید.
source
سئو سایت
یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.
source

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط chaarcharkh