شرکت اپتیو که در زمینه تولید نرم‌افزار خودرو خودران فعالیت می‌کند، برای تقویت و گسترش بازار خود در زمینه‌ی خودروی الکتریکی ۸۵ درصد از سهام شرکت اینترکیبل اتوموتیو سولوشنز را با قیمت ۶۰۰ میلیون دلار خریداری خواهد کرد.
تامین‌کننده نرم‌افزار خودرو خودران اپتیو (Aptiv) با خرید شرکت اینترکیبل اتوموتیو سولوشنز (Intercable Automotive Solutions) به قیمت حدود ۶۰۰ میلیون دلار موافقت کرده است.
به گزارش اتوموتیو نیوز اروپا، اضافه شدن تولیدکننده فناوری باس‌بار و سلول باتری مستقر در برونک ایتالیا، سبد برق ولتاژ بالای اپتیو را سنگین‌تر کرده و جایگاه آن را در اروپا تقویت می‌کند.
طبق بیانیه‌ای که در روز سه شنبه منتشر شد، این معامله که انتظار می‌رود قبل از پایان سال نهایی شود، برای ۸۵ درصد سهام شرکت است. خانواده موتشلچنر ۱۵ درصد مالکیت شرکتی را که در سال ۱۹۷۲ تأسیس کردند، حفظ خواهند کرد.
کوین کلارک، مدیرعامل اپتیو در این بیانیه گفت:
معامله‌ی کنونی ترکیب موقعیت ما را به عنوان یک تامین‌کننده کامل سیستم برای تولیدکنندگان خودروهای الکتریکی تقویت می‌کند. علاوه بر این، قابلیت‌های طراحی و ساخت فناوری متمایز اینترکیبل، عملیات مونتاژ خودرو کارآمدتر و مقرون‌به‌صرفه‌تر را برای مشتریان ما ممکن می‌سازد.
اینترکیبل اتوموتیو سولوشنز به عنوان واحدی مستقل از اپتیو عمل خواهد کرد. از مشتریان این شرکت می‌توان به فولکس‌واگن، بی‌ام‌و، مرسدس بنز، ولوو و رنو نیسان میتسوبیشی اشاره کرد.
بزرگترین مشتری اپتیو، استلانتیس است که بر اساس گزارش مالی پایان سال، ۱۱ درصد از فروش را در سال ۲۰۲۱ به خود اختصاص داد. جنرال موتورز ۸ درصد، فورد ۷ درصد و تسلا ۴ درصد از فروش این شرکت را در اختیار داشتند. از دیگر مشتریان می‌توان اپتیو به فولکس‌واگن و تویوتا اشاره کرد.
اتوبوس خودران
اپتیو در سال ۲۰۱۹ اعلام کرد که سرمایه‌گذاری مشترک ۴ میلیارد دلاری با هیوندای در بوستون تشکیل می‌دهد؛ جایی که قصد دارد پلت‌فرم خودرو خودران بدون راننده برای ارائه‌دهندگان روبوتاکسی، اپراتورهای ناوگان و خودروسازان ارائه دهد.
معامله اینترکیبل اتوموتیو سولوشنز با مشاوره مالی گلدمن ساکس و کلیفورد چنس به عنوان مشاور حقوقی برای اپتیو به سرانجام می‌رسد.
کلاوس موتشلچنر، مدیرعامل اینترکیبل در بیانیه‌ی خود گفت:
پیوستن به نیروهای اپتیو ما را قادر می‌سازد تا محصولات و فناوری‌های پیشرفته خود را با استفاده از مقیاس گسترده و دسترسی جهانی به مشتریان در سراسر جهان ارائه کنیم.
امیرشایان فرازی
من نمیدونم چرا نسبت به فناوری خودران خیلی حس خوبی ندارم
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.document.getElementById( “ak_js_1” ).setAttribute( “value”, ( new Date() ).getTime() );
آیا حساب کاربری ندارید؟

source

source

توسط chaarcharkh