با توجه به شرایط بازار و رویدادهای جهانی، قیمت بنزین همیشه در حال افزایش است، مصرف سوخت موتور این روزها دغدغه اکثر رانندگان در جاده ها است.
به گزارش خودروتک ، با توجه به شرایط بازار و رویدادهای جهانی، قیمت بنزین همیشه در حال افزایش است، مصرف سوخت موتور این روزها دغدغه اکثر رانندگان در جاده ها است.
از آنجایی که قیمت بنزین هر روز بر افراد بیشتری تأثیر می گذارد، بسیاری به دنبال راه هایی برای کاهش مصرف و هزینه هستند. در این مقاله نکاتی برای به حداقل رساندن مصرف سوخت به شما آموزش می دهیم:
موثرترین راه برای کاهش مصرف سوخت این است که ماشین خود را فقط زمانی که واقعاً نیاز دارید رانندگی کنید. اگر فقط باید مسیر کوتاهی بروید، پیاده روی یا حتی دوچرخه سواری را در نظر بگیرید. نه تنها در مصرف بنزین صرفه جویی می کنید، بلکه ورزش مطمئناً برای شما مفید خواهد بود.
هنگامی که نیاز به رانندگی با ماشین خود دارید، اطمینان حاصل کنید که تا حد امکان از روشن بودن بیخود ماشین خودداری کنید. اگر ماشین شما بیش از یک دقیقه یا بیشتر ثابت می ماند، موتور را خاموش کنید.
در حین رانندگی، همیشه فشار ثابت به پدال گاز خودروی خود وارد کنید. ترمز و گاز بیجا همیشه باعث مصرف ضعیف سوخت می شود. سعی کنید با سرعت مجاز یا نزدیک به آن رانندگی کنید. سرعت بهینه سفر برای هر خودرومتفاوت است. با این حال، هر چه سریعتر رانندگی کنید، مصرف سوخت شما بدتر خواهد بود. برای حفظ سرعت رانندگی ایمن با همان سرعتی که نیاز دارید رانندگی کنید.
کروز کنترل به این معنی است که ماشین شما با سرعت ثابت حرکت می کند. کنترل شتاب میزان کار موتور شما را کاهش می دهد و بنابراین بنزین کمتری مصرف می کند. استفاده از کروز کنترل بهترین راه برای صرفه جویی در مصرف بنزین است.
آیا در اطراف شهر یا در بزرگراه با جعبه سقف یا باربری رانندگی می کنید در حالی که مجبور نیستید؟ این یک شرط مطمئن است که با کشیدن غیرضروری اجسام از ارقام مصرف سوخت خود کم کنید. این نوع لوازم جانبی می توانند تاثیر زیادی بر آیرودینامیک خودروی شما داشته باشند.
پایین نگه داشتن شیشه ها در حین رانندگی مقاومت بیشتری در برابر کشش و باد برای خودرو شما ایجاد می کند. اگر با سرعت پایین رانندگی می کنید، معمولاً پایین نگه داشتن شیشه ها مشکلی ندارد. با این حال، در سرعت های بالاتر، برای کاهش کشش و بهبود مصرف سوخت، باید شیشه ها را بالا نگه دارید.
البته زمانی وجود خواهد داشت که گرمای تابستان باعث می شود از سیستم تهویه مطبوع استفاده کنید. با این حال، در صورت امکان، از AC در حد اعتدال استفاده کنید. از طرف دیگر، تنظیمات منظم فن وسیله نقلیه شما می تواند تهویه را برای شما فراهم کند تا راحت باشید.
فیلترهای هوای کثیف موتور شما را مجبور می کند بسیار سخت تر از آنچه که باید کار کند و در نتیجه مصرف سوخت کمتری دارد. بنابراین، مطمئن شوید که توصیه سازنده را برای تعویض دوره ای فیلتر هوا دنبال می کنید. فیلتر هوای تمیز به موتور شما امکان می دهد کارآمدتر عمل کند و همچنین به شما در صرفه جویی در هزینه بنزین کمک می کند.
دفترچه راهنمای مالک خودرو خود را بررسی کنید و همیشه اطمینان حاصل کنید که لاستیک های شما مناسب باد شده اند. باد کردن نادرست لاستیک ها می تواند در برخی موارد مصرف سوخت خودروی شما را تا پنج درصد کاهش دهد.
وسایل غیر ضروری در صندوق عقب خودرو یا سایر قسمت های خودرو را از بین ببرید. به ازای هر ۴۵ کیلوگرم کاهش وزن در وسیله نقلیه، مصرف سوخت خودروی شما حدود یک یا دو درصد کاهش می یابد. با اطمینان از اینکه وسیله نقلیه شما تا حد امکان سبک باقی می ماند، می توانید مصرف سوخت وسیله نقلیه خود را کاهش دهید.
 

تمامی حقوق این سایت متعلق به خودروتک میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است

source

source

توسط chaarcharkh