طی روزهای آینده سهام پورشه با قیمت هر سهم ۸۲.۵ یورو معادل ۷۹.۸۹ دلار عرضه می‌شود. رقم تعیین ‌شده برای سهم این خودروساز آلمانی بالاتر از هدف‌گذاری‌های مدیران پورشه بوده است. عرضه عمومی و اولیه سهام این برند به معنی فروش ۱۲.۵ درصد از سهام توسط گروه فولکس‌واگن خواهد بود. با این حرکت ژرمن‌ها حدود ۹.۴ میلیارد یورو معادل ۹.۱ میلیارد دلار را به دست می‌آورند و ارزش پورشه نیز ۷۵.۲ میلیارد یورو معادل ۷۲.۸ میلیارد دلار تعیین می‌شود. به این ترتیب عرضه سهام این خودروساز مشهور دومین عرضه سهام بزرگ تاریخ آلمان خواهد بود.
حداقل ۹۱۱ میلیون سهم پورشه فروخته خواهد شد و حدود نیمی از سرمایه تعیین شده در بازار بورس فرانکفورت بین سهامداران توزیع می‌شود. باقی سرمایه به دست آمده نیز برای تحقق اهداف الکتریکی سازی گروه فولکس‌واگن صرف خواهد شد. گروه فولکس‌واگن با انتشار بیانیه‌ای اظهار داشته است:
در صورت موفقیت‌آمیز بودن عرضه اولیه و عمومی سهام، گروه فولکس‌واگن جلسه فوق‌العاده‌ای را برگزار خواهد کرد و در آن به سهامداران خود پیشنهاد خواهد کرد در ابتدای سال ۲۰۲۳ سود ویژه‌ای معادل ۴۹ درصد از کل درآمد ناخالص از فروش سهام را تقسیم کنند
به گزارش پدال و به نقل از carscoops، این عرضه سهام در حالی انجام خواهد شد که بازار سهام وضعیت با ثباتی ندارد و نگرانی‌های گسترده اقتصادی بر بازارها سایه افکنده است. یکی از مدیران ارشد پورشه چند هفته قبل گفته بود:
عرضه اولیه و عمومی سهام پورشه یک حرکت کلیدی برای گروه فولکس‌واگن است مخصوصاً به خاطر اینکه عواید احتمالی حاصل آن می‌تواند انعطاف‌پذیری بیشتری را برای تحقق اهداف آتی ایجاد کند.
یکی از مدیران گروه فولکس‌واگن هفته قبل گفته بود این خودروساز شاید سهام بیشتری از بازوی لوکس و پرفورمنس خود را در آینده به خاطر کسب سرمایه بیشتر بفروشد. باید منتظر ماند و دید تحولات مربوط به سهام پورشه و اقدامات فولکس‌واگن در آینده چه سمت و سویی خواهد داشت.
AMANTE
میشه از ایران هم سهام اش رو خرید؟ یعنی اینکه توی خارج ایران حساب بانکی داشته باشی ولی اقامت دائم اون کشور رو نداشته باشی.
مثلا ۵۰ میلیون سهم بخری که خیلی کمه ولی حداقل سهام پورشه رو داری و مطمعن هستی دردسری برات درست نمیشه.
علی
شاید یه بروکر پیدا بشه این کارو بکنه ولی ایران بخاطر تحریم نمیشه و ریسکش خیلی زیاده
همین حالا توی بورس خود ایران بسیاری سهما کمتر از یک پنجم ارزش ذاتیشون معامله میشن سهام بنیادی از فلزات و پتروپالایش بعد پورشه با این قیمت بالای سهام به نسبت بنز و ب ام و … اصلا ارزش خرید نداره و قطعا باید افت زیادی بکنه
حساب کن کل فولکس واگن تو بورس فرانکفورت ۹۰ میلیارد دلار هست شامل فولکس آئودی پورشه بوگاتی لامبو اشکودا و… بعد پورشه به تنهایی چطور شده ۷۱ میلیارد؟ با این حساب باید ولکس واگن نزدیک ۲۵۰ میلیارد دلار مارکتش میشد اگه پورشه ۷۱ میلیارده
بی خیال اسم
بخری خیلی خوبه
پول داشتم می خریدم
خان
🙄
علی
مارکت کپ بنز ۶۰ میلیارد دلار هست
ب ام و ۴۸ میلیارد دلار
کل فولکس با اون همه شرکت زیر مجموعه ۹۰ میلیارد دلار بعد پورشه به تنهایی چطور شده ۷۱ میلیارد دلار ؟؟!!
البته بحثی نیست زیر ارزش ذاتیشون هست قیمتشون
علی
البته واقعا هیچ وقت ارز مارکت شرکت ها قابل هضم نیست
مثلا لوسید با کلا هزار تا خودرو تولید شده نهایت یه کارخانه مارکتش پارسال تا ۶۰ میلیارد دلار هم رفت!! الان ۳۰ میلیارد دلاره
بعد مزدا فقط ۶ میلیارد دلار هست (خیلی کمه)
نیسان نزدیک ۱۵ میلیارد دلار
Nio چین ۳۰ میلیارد دلار
Byd نزدیک ۱۰۰ میلیارد دلار!!
فورد و gm نزدیک ۵۰ میلیارد دلار
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.document.getElementById( “ak_js_1” ).setAttribute( “value”, ( new Date() ).getTime() );
آیا حساب کاربری ندارید؟

source

source

توسط chaarcharkh