یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
راهنمای خرید برای خودرو اولی‌ها

هفتم مهرماه قرار است ١٠۶٢ خودرویی که ماه‌هاست بلاتکلیف در انبارهای گمرکی خاک خورده‌اند به حراج گذاشته شوند. این خودروها تنها بخشی از ۲۲۴۹ خودروی وارداتی است که سال‌ها در این انبارها معطل دستور مقامات قضایی مانده‌اند.
عناوین این مطلب
بر اساس گفته روح الله لطیفی، سخنگوی گمرک این خودروها به دلیل آنکه فاقد ثبت سفارش بوده‌اند توقیف شده و در انبار گمرک نگهداری می‌شوند. این خودروهای وارداتی به دلیل مسائلی قانونی در انبارها دپو شده‌اند و در نتیجه تصمیم یکباره برای ممنوعیت، در گمرک بلاتکلیف باقی ماندند.
در این راستا، بیش از ۱۲ هزار خودروی دپو شده در گمرک که در نهایت با چند مصوبه و تمدید زمان، از دی ماه ۱۳۹۷ تا شهریور ۱۳۹۹ تعداد زیادی از آن ترخیص شد ولی بخشی دیگر به دلایل مختلف، در گمرک باقی ماند.
مزایده این خودروها خالی از ابهام نیست. هرچند مجوزهای مقدماتی این مزایده صادر شده است اما مسائلی هم دارد. در همین خصوص سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی می‌گوید:
«هنوز در این راستا اعلام برائتی صورت نگرفته است و این مزایده صرفا با هدف جلوگیری از تخریب خودروها برگزار می‌شود. منابع حاصل از فروش آن‌ها نیز به خزانه دولت می‌رود و اگر اعلام برائت صورت گرفت، به مالکان خودروها بازگردانده می‌شود.»
سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی برای به مزایده گذاشتن این خودرو سامانه‌ای را تدارک دیده است. این سامانه الکترونیکی بوده و همین مساله فرآیند انجام این کار را تا حدودی راحت کرده است.
روح الله لطیفی سخنگوی گمرک چند شرط برای خودروهای مزایده‌ای گذاشته است. وی در همین رابطه گفته است:
«بر اساس مصوبات دولت ترخیص خودروهایی که حجم موتور آن‌ها بالای ۲۵۰۰ سی سی بوده یا خودروهای آمریکایی یا خودروهایی که به سفارش آمریکا ساخته شدند ممنوع است و ظاهراً سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی نیز برای خودروهای قاچاق یا فاقد مدارک مثبته ورود برای این نوع خودروها، انهدام فنی را دنبال می‌کند و موتورهای این خودروها نیز جهت استفاده از فناوری‌های موجود در اختیار دانشکده‌های مهندسی و فنی کشور قرار خواهد گرفت تا دانشجویان در حوزه‌هایی همچون مهندسی معکوس از آن‌ها استفاده کنند.»
تعداد ۶۲ لکسوس (NX۲۰۰,NX۳۰۰RX)،۴۰پورشه ماکان، ۱۸۲ کیا (سراتو،سورنتو،اپتیما)، ۱۵۲ بی‌ام‌و (۵۳۰،۷۳۰،x۴)، ۸ بنز (E۲۰۰ و مرسدس)، ۴۵۹ هیوندا (توسان، سانتافه، سوناتا، سوناتا هیبریدی)، ۱۵۴ تویوتا (کمری، رافور، کمری هیبریدی)، یک ولوو، یک پورشه باکستر و یک خودروی بی‌نام به مزایده گذاشته خواهند شد.
در دیوار بخوانید: 
آگهی‌های انواع خودرو را در دیوار ببینید
 
مرور تجربه‌های عرضه خودرو در بورس کالا
معرفی جک کی ام سی J7 با استاندارد یورو ۵
افزایش قیمت خودرو در شهریور ۱۴۰۱
محصول جدید کرمان‌موتور؛ نویدی به پیکاپ‌سواران
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
سلام! به اکانت کاربری خود وارد شوید
بازیابی پسورد
پسورد شما به ایمیل شما ارسال خواهد شد
source

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط chaarcharkh