یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
دنیای متفاوت تکنولوژی
کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا FCC تلاش دارد تا به نحوی مشکل در حال پیشرفت زباله های فضایی را حل کند. این کمیسیون اکنون قوانین جدیدی را تصویب کرده است که به فضاپیماهای رها شده و غیر فعال مربوط است. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، طبق قوانین جدید کمیسیون فدرال ارتباطات اپراتورهای ماهواره […]
کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا FCC تلاش دارد تا به نحوی مشکل در حال پیشرفت زباله های فضایی را حل کند. این کمیسیون اکنون قوانین جدیدی را تصویب کرده است که به فضاپیماهای رها شده و غیر فعال مربوط است.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، طبق قوانین جدید کمیسیون فدرال ارتباطات اپراتورهای ماهواره های موجود در مدار پایین موظف خواهند بود تا پس از گذشت ۵ سال از تکمیل ماموریت ماهواره ها را از مدار خارج کنند. تاکنون هیچ گونه قانون سخت گیرانه ای در این مورد وضع نشده بود. در هر صورت اکنون ماهواره پس از گذشت ۲۵ سال از انجام ماموریت باید طبق دستورالعمل از مدار خارج شود.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
جسیکا روزن رییس این کمیسیون در مورد قوانین جدید طی بیانیه ای می گوید: زمان ۲۵ سال بسیار زیاد است و دیگر بهانه ای برای انتظار طولانی تر وجود نخواهد داشت. با رسیدن به عصر فضایی دوم باید فعالیت های پاکسازی بیشتری انجام دهیم تا نوآوری های فضایی به کار خود ادامه دهد. به گفته وی قانون وضع شده به معنای مسئولیت پذیری بیشتر و خطر برخورد کمتر است. زیرا وجود این زباله ها احتمال ایجاد مشکل در ارتباطات را افزایش می دهد. البته این قوانین مخالفانی نیز دارد. به عنوان مثال اعضای حزب کمیته علوم فضا و فناوری مجلس نمایندگان طی نامه ای درخواست تعویق رای گیری برای این قانون را دارند. این کنگره اعتقاد دارد تصویب قانون بصورت عمل یک جانبه باعث بلاتکلیفی و ایجاد دستورالعمل های بالقوه در صنعت فضایی شود.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.
source
دنیای متفاوت تکنولوژی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.
source

تولید محتوا
سئو سایت
شینگل
جهان خبری
اتو خبری
فرهنگی خبری
سرگرمی خبری
ورزشی خبری
اقتصادی خبری
علمی خبری
تکنولوژی خبری
یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط chaarcharkh