یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
هرچند به سه‌ماههٔ پایانی سال ۲۰۲۲ وارد شده‌ایم ولی خودروسازان سراسر جهان همچنان با مشکلات زنجیرهٔ تأمین قطعات دست‌وپنجه نرم می‌کنند که تولید خودرو را محدود کرده است. در ایالات‌متحده، پیکاپ‌ها پرفروش‌ترین خودروها هستند و ازآنجایی‌که همهٔ خودروسازان بزرگ بازار این کشور آمار فروش سه‌ماههٔ سوم خود را گزارش کرده‌اند می‌توانیم ببینیم که مشکلات مذکور چه تأثیری بر این بخش بسیار مهم و پرسود بازار گذاشته است.

فورد چندین دهه است که بر قلمروی پیکاپ‌های فول سایز حکمرانی می‌کند و به نظر می‌رسد این سلطنت در سال ۲۰۲۲ هم ادامه داشته باشد. مجموع فروش سری F در سه‌ماههٔ سوم سال جاری (ماه‌های جولای، آگوست، سپتامبر) ۱۶۷,۹۶۲ دستگاه بوده است. این ناشی از فروش مناسب سری F در ماه‌های جولای و آگوست بوده خصوصاً در آگوست که فروش پیکاپ محبوب فورد ۲۱ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است. بااین‌حال، فروش سری F در سپتامبر بشدت کاهش یافته و ۲۶.۶ درصد کمتر از سال قبل شده است. با معرفی نسل جدید فورد سوپر دیوتی اما عملکرد فروش سری F در ماه‌های پایانی امسال جالب خواهد بود.

فورد علیرغم کاهش فروش در سپتامبر، درمجموع فروش سه‌ماههٔ سوم همچنان بالاتر از رقبای سنتی خود قرار دارد درحالی‌که رم نیز با فروش ۱۱۸,۱۰۶ دستگاهی و اختلافی جزئی نسبت به سیلورادو با فروش ۱۱۷,۱۹۸ دستگاهی، در جایگاه دوم قرار گرفته است. البته درمجموع فروش ۹ ماه امسال سیلورادو با اختلاف از رم جلوتر است. فروش هردوی این پیکاپ‌ها کاهش داشته همان‌طور که فروش جی‌ام‌سی سی‌یرا کمتر شده و به ۵۰,۱۶۹ دستگاه رسیده است. از سوی دیگر، فروش تویوتا تاندرا که به‌تازگی با نسل جدیدی راهی بازار شده است، با افزایشی ۳۰ درصدی به ۳۰,۲۰۳ دستگاه رسیده است.

و سپس به نیسان تایتان می‌رسیم که در کل سه‌ماههٔ سوم سال تنها ۱,۲۷۵ دستگاه فروخته و با کاهشی ۷۵ درصدی مواجه شده است. به همین دلیل است که شایعات زیادی در مورد خاتمهٔ تولید تایتان در سال ۲۰۲۴ یا ۲۰۲۵ به گوش می‌رسند ولی بااین‌حال نیسان اعلام کرده است که این پیکاپ فول سایز همچنان پس از مدل ۲۰۲۲ هم به بازار عرضه خواهد شد؛ اما جدیدترین پیکاپی که به بخش فول سایز بازار وارد شده جی‌ام‌سی هامر است. از این پیکاپ الکتریکی در سه‌ماههٔ سوم ۴۱۱ دستگاه به خریداران تحویل داده شده که افزایش قابل‌توجهی را نسبت به تحویل ۲۷۲ دستگاهی سه‌ماههٔ دوم نشان می‌دهد اما هنوز هم در برابر رزروهای خرید بیش از ۹۰ هزار دستگاهی رقم بسیار ناچیزی است.

به همین دلیل، جی‌ام‌سی پذیرش رزروهای خرید هامر را متوقف کرده است. تاکنون مجموعاً تنها ۷۸۳ دستگاه از این پیکاپ به خریداران تحویل داده شده است اما انتظار می‌رود به لطف شروع تولید سلول‌های باطری در اوهایو، تولید هامر به‌تدریج افزایش پیدا کند. به گفتهٔ جنرال موتورز، به‌زودی در هر سه‌ماهه هزاران دستگاه از این خودرو تولید خواهد شد. از سوی دیگر، درحالی‌که تنها سه ماه تا پایان سال ۲۰۲۲ باقی مانده است، فورد در آمار فروش برتری خوبی نسبت به شورلت و رم دارد و باید بتواند امسال هم همچنان عنوان پرفروش‌ترین خودروی آمریکا را حفظ کند؛ بنابراین، نبرد واقعی برای جایگاه دوم خواهد بود یعنی جایی که سیلورادو تا اینجای سال برتری ۱۸,۲۴۸ دستگاهی نسبت به رم دارد.
پیکاپ
فروش سه‌ماههٔ سوم
فروش ۹ ماه اول
تغییر ۹ ماه
 

رم F سیلورادو فکر کنم همه هر سه تاشونو بخوان
خدایا این دوربین مخفیه که پیکاپ مملکت ما شده Kmc?
miladzm
امار فروش کاملا نشون میده بهترین پیکاپ های دنیا برای کدوم کشوره .
علی
البته این برا فول سایز ها هست
تو بخش میان سایز ژاپنی ها آقایی می‌کنن
تاکوما و ریجلاین و همچنین هایلوکس در بقیه نقاط جهان و البته فرونتیر
NAVID۰۰۹۸
تنها تویوتا تاندرا افزایش فروش داشت و لاغیر !
هامر هم که مشخصه چرا کم فروخته با اینکه اگر تولیدش افزایش پیدا کنه و اِلتهابات فروش خودرویی فروکِش بکنه در آینده‌ی نزدیک فروش بالایی را تجربه میکنه !

در پیکاپ های فول سایز سانتاکروز پادشاهی میکنه ولی به دلیل اینکه آقای دهقان از شرکت فورد پول تبلیغات گرفته در لیست نذاشتش
این جمله به اندازه جمله کره ای ها ماشین های خوبی هستند منطقیه🙂
HamiD
سانتا کروز اینقدری فروخته که گفتن دیگه جزو آمار حسابش نکنیم فورد سری اف خجالت میکشه جلوی سانتا کروز !
Opinion
سانتاکروز تو ٣ ماهه سوم ٧ هزارتا فروخت! هفت برابر نیسان تایتان با اون همه قدمت!
ولی حامد جان اون جمله ای که بهت گفتن با این کامنتا نمیتونی فراموشش کنی ،یادته که،خدا میدونه چقدر بعدش گریه کردی 😉🔥
کرگدن باواریا
یکم عجیبه آخه هایلوکس گرانبها و پرچمدار رو ول کنی سانتاچی چی بخری با پیشرانه خنده دار
اونایی هم که خریدن لابد از پیکاپ سر در نمیارن یا این که عقلشون تو چشمشونه و دنبال ظاهر هستن
Opinion
تو چرا با بیشتر اکانتات پشت آلمانی فنا قایم میشی؟ یعنی اینقدر اوضاع ژاپن خیطه که روت نمیشه بگی ژاپنی فنم ؟ 🤣بر خلاف میلت سانتاکروز ٧ هزارتا فروخت بیشتر تایتان اونایی هم که خریدن به دو دلیل خریدن،اول اینکه پولشو داشتن( که تو نداری) دوم اینکه گزینه های مختلفو تست کردن و اینو انتخاب کردن( که تو نمیتونی)
هایلوکس پرچمدار 🤣 رقیب kmc
کرگدن باواریا
Opinion جان
حرفات یکم بوی “عقدهه” میده ؛ فن کره هستی قبول ، حداقل یکم تو کلماتی که مینویسی دقت کن چون ذهنیت خیلی ها رو نسبت به کره ایی سوارا بد جلوه میکنی.
Opinion
تو داری به خودت گل به خودی میزنی با این قضیه که جرات نداری بگی فن ژاپنم و پشت المانی قایم میشی این یعنی ای مردم برند های ژاپنی اینقدر داغونن که من روم نمیشه با اکانتام فن بودنشون رو اعلام کنم.این یعنی ایجاد ذهنیت بد
ولی اینم بگم اینجا ذهنیت کسی خوب یا بد باشه نسبت به برندی اهمیتی نداره چون تو ایران که مشخصه کره ای ها با اختلاف فاحش گزینه اول خرید هر کسی هستن که پول ماشین خارجی رو داره،توی کشور های دیگه هم که اصلا کسی حرف های من و تورو نمیخونه و بخونه هم باز خودت میره مجلات معتبر رو چک میکنه و سوار میشه و تصمیم میگیره پس اذیت نکن خودتو چون اگه به حرفای تو بود الان روند کره ای های برعکس الان بود
T
جوک نگو. کی سانتا‌ کروز میخره اخه
new reventon
انگاری نیسان به سرنوشت نوکیا تبدیل شده
یه زمانی واقعا در هر سگمنتی بهترینا رو میساخت
مورانو، ماکسیما، روگ، جی تی ار
Alan.r
الآن هم تو بازار های هدفش جزو بهترین هاست
meysam
تاندرا بنظرم کم فروخته
۹۱۱
خیلی کمتر از کم
امیرحسین
توی امریکاییا مدل دوهزار و دوازدشون بهتره
علی
Gmc کانیون نیست تو لیست ولی واقعا دوست داشتنیه
amirmohammad
تایتان توی یه سری از زمینه ها بخصوص طراحی از رقبا خیلی عقبه برای همین نابود شد.این چندمین ماشین نیسانه که داره به این وضع دچار میشه متاسفانه
Mr.porshe
این فوردو برای مسافرت تو جاده چالوس می خوام 🙂
احمدرضا
از تایتان خیلی خوشم میاد
امیدوار نسل جدیدش توان رقابت داشته باشه
Royal Driver UK 70
اصلا انتظار نداشتم سیررا نفر چهارم باشه. خیلی باید بالاتر میبود.
RezaRs
نمیفهمم سانتا کروز به عنوان یه پیکاپ کامپکت ارزون چرا با نیسان تایتان مقایسه میشه
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.آیا حساب کاربری ندارید؟
source
سئو سایت
یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.
source

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط chaarcharkh