یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
مدیرکل سازمان غذا و دارو با اشاره به تولید ۱۵۰ میلیون واحد سرم در سال، گفت: از ابتدای سال ماهانه ۱۴ میلیون سرم تولید کرده ایم که این بیش از ظرفیت بوده است.
به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر نکویی نیا مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری دارویی تأمین در مراسم افتتاح خط جدید فرآورده‌ای تزریقی حجیم در شرکت کارخانجات دارو پخش گفت: خط سرم به همت و پشتکار جمعی از متخصصین شرکت کارخانجات داروپخش در زمانی کمتر از دو ماه راه اندازی شده است.
وی با بیان اینکه دارو پخش دارای ۱۲۰۰ پرسنل متخصص و کارآمد و ۴۰۰ پرونده دارویی فعال است، گفت: این شرکت در سال گذشته ۳ میلیارد و ۵۱۲ میلیون عدد فرآورده‌های دارویی تولید کرده و در دوران کرونا به کمک هم وطنان شتافته است.
نکویی نیا افزود: ما بایستی به سمت تولید داروها با فناوری‌های نوین روز حرکت کنیم تا شاهد ثمرات این خدمت باشیم.
مدیرکل سازمان غذا و دارو نیز دراین جلسه با اشاره به تولید ۱۵۰ میلیون واحد سرم در سال، گفت: از ابتدای سال ماهانه ۱۴ میلیون سرم تولید کرده‌ایم که این بیش از ظرفیت بوده است.
حسین شمالی افزود: سرم کالای استراتژیک و بسیار حساسی است در همین راستا باید با برنامه ریزی و به تدریج خط تولید overallشود.
وی همچنین به قیمت گذاری اشاره کرد و گفت: قیمت گذاری از ابتدا در نظر گرفته شده است و سازمان غذا و دارو مسئول تأمین است.
در ادامه جلسه دکتر خاتمی نایب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس با بیان اینکه تولید یکی از مهمترین عوامل رونق اقتصادی کشور است، گفت: یکی از نقایص تولیدات دارو و از تأکیدات رئیس جمهور تولید سرم است، که خوشبختانه با همت و تلاش کارکنان و متخصصان شرکت داروپخش خط تولید جدید سرم پرکنی راه اندازی شد.
نایب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس به مشکلات قیمت گذاری دارو اشاره کرد و افزود: در راستای رفع مشکلات قیمت گذاری محصولات دارویی طرح دارویار اجرا شده است، که از فسلفه آن قیمت گذاری به روز است.
وی با بیان اینکه بدلیل عدم تناسب قیمت تمام شده و قیمت عرضه شرکت‌های تولیدی تمایل زیادی برای تولید سرم ندارند، گفت: خوشبختانه با تلاش و پشتکار متخصصین و کارکنان شرکت داروپخش این مهم فراهم شد. استفاده از پلی پروپیلن در خط جدید سرم پرکنی در راستای افزایش کیفیت خواهد شد.
در ادامه جلسه دکتر علیمراد مدیرعامل شرکت کارخانجات داروپخش گفت: در این شرکت با همت و تلاش کارکنان توانستیم به صورت جهادی در کوتاه‌ترین زمان ممکن خط جدید سرم را راه اندازی کنیم.
وی افزود: بخش فرآورده‌های تزریقی حجیم این شرکت مشتمل بر ۷۴۰۰ متر مربع فضاهای تولید، پشتیبانی و تاسیساتی در قالب دو طبقه جهت تولید سرم در حجم‌های یک لیتری و نیم لیتری با ظرفیت حدود تولید ۳ میلیون بطری در ماه بوده است.
مدیرعامل شرکت کارخانجات داروپخش با اشاره به راه اندازی جهادی این خط تولید در کمتر از دوماه گفت: در راستای افزایش کیفیت محصولات تولیدی سرم، خط جدید از پلی پروپیلن بجای پلی اتیلن استفاده شده و امکان اتوکلاو محصولات تا دمای ۱۲۱ درجه به مدت ۲۰ دقیقه فراهم شده است.
وی همچنین به پروژه‌های آتی شرکت اشاره کرد و افزود: راه اندازی خط جدید کارتریج، راه اندازی خط جدید ویال تزریقی، خط تولید قطره‌های چشمی استریل و راه اندازی سایت بی و تکنولوژی از مهمترین برنامه‌های آینده این شرکت است.
در ادامه، دکتر ابراهیمی عضو کمیسیون بهداشت مجلس با بیان اینکه صنعت دارو یک صنعت مهم و استراتژیک است، گفت: سرم بعنوان یک داروی تزریقی در بحث افزایش سیستم ایمنی و بعنوان داروی کمکی نقش مهمی دارد.
وی با بیان اینکه باید بر اساس شرایط نیازسنجی درست صورت بگیرد، گفت: متأسفانه بعد از شیوع کرونا شاهد کمبود سرم در کشور بودیم. زمانیکه ظرفیت تولید موجود است ولی تولید صورت نمی‌گیرد و اجازه واردات داده می‌شود نشان از مدیریت نادرست است.
ابراهیمی افزود: کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی عضوی از کارخانجات تولید است. همواره تاکید کرده‌ایم که قیمت گذاری باید براساس قیمت تمام شده انجام شود.
عضو کمیسیون بهداشت مجلس با بیان اینکه دشمن اصلی ما مدیریت غلط است، گفت: دغدغه مجلس و مسئولین نظام رفع مشکلات مردم است. با حمایت می‌توانیم به تمام قله‌های ترقی علمی دست پیدا کنیم.
بامری عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی به بحث پدافند غیرعامل اشاره کرد و گفت: در خصوص تأمین و تهیه برخی اقلام پزشکی رجزخوانی‌های متعددی از برخی کشورهای غربی داشته‌ایم که با افزایش سطح آمادگی کشور می‌توانیم این مشکلات را کم اثر و یا بی اثر کنیم.
وی افزود: همچنین باید با توجه به کمبودها سطح آمادگی نیروهای در اختیار را حفظ و یا ارتقا دهیم تا شاهد حداقل مشکلات باشیم.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
source

تولید محتوا
سئو سایت
شینگل
جهان خبری
اتو خبری
فرهنگی خبری
سرگرمی خبری
ورزشی خبری
اقتصادی خبری
علمی خبری
تکنولوژی خبری
یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط chaarcharkh