شرکت آلمانی آپولو خودرویی را معرفی کرده که کاملاً متفاوت از هایپرکارهای تولیدی قبلی آن است. این خودرو که G2J نام دارد و به‌عنوان یک پروتوتایپ پیشرفتهٔ مهندسی توصیف شده، یک سوپرکار تمام الکتریکی است که پیش‌نمایشی از طراحی و تکنولوژی محصولات آیندهٔ آپولو محسوب می‌شود. آپولو بیش از دو سال است که روی این پروتوتایپ کار می‌کند تا به سمت هدف خود که تبدیل شدن به برندی تمام الکتریکی است حرکت کند.

پروتوتایپ G2J هم‌اکنون در حال گذراندن مراحل آزمایشی در زمینه‌های کلیدی مثل قوای محرکهٔ الکتریکی و تکنولوژی‌های دیجیتال است. همچنین طراحی این خودرو هم مسیر طراحی محصولات آیندهٔ آپولو را نشان می‌دهد. البته ظاهر G2J به‌اندازهٔ هایپرکارهای بنزینی این برند مثل IE و Project Evo رادیکال به نظر نمی‌رسد و رویکرد ساده‌تری دارد. تناسبات ظاهری این ماشین کاملاً مشابه سوپرکارهای موتور وسط است با این تفاوت که زیر پوست آن قوای محرکهٔ الکتریکی پنهان شده است.

گلگیرهای برجسته، دماغهٔ کم‌ارتفاع، چراغ‌های LED مدرن، ورودی‌های هوای بزرگ در طرفین سپر، درهای پروانه‌ای، دوربین بجای آینه‌های جانبی و درگاه شارژ بین چراغ‌های عقب از ویژگی‌های ظاهری این سوپرکار برقی هستند. در کابین دونفرهٔ G2J نیز مقدار زیادی فیبر کربن به همراه تودوزی آلکانترا، تریم‌های چرمی، صفحه آمپر دیجیتالی و کنسول مرکزی شناور به چشم می‌خورد. به‌طورکلی، هرچند این یک پروتوتایپ مهندسی است اما از لحاظ طراحی، تکنولوژی و متریال به خودرویی تولیدی نزدیک است.

به گفتهٔ آپولو، این پروتوتایپ روی شاسی فیبر کربنی و با استفاده از پیشرفته‌ترین متریال کامپوزیتی سبک‌وزن ساخته شده است. این پلت‌فرم زیربنای محصولات الکتریکی پرفورمنس آیندهٔ آپولو خواهد بود. هرچند این شرکت مشخصات قوای محرکهٔ G2J را اعلام نکرده است ولی می‌توانیم انتظار معماری الکتریکی ۸۰۰ ولتی، موتورهای الکتریکی شار محوری و گیربکس خورشیدی را داشته باشیم. آپولو مراکز تخصصی مختلفی در بریتانیا، ایالات‌متحده، آلمان و ژاپن دارد که فرایند توسعهٔ این پروتوتایپ در مرکز تحقیق و توسعهٔ اروپایی آن در انگولشتات آلمان صورت گرفته است.

Reza Waffen SS
حیف آپولو نیست آخه این چه طراحیه، کاش این نمونه رو ادامه نده
آپولو IE – پروجکت EVO و Arrow و . . . کجاااا این کجا
Amir
دیگه شکل و شمایل خودرو ها زاده هنر نیس
همش شده محاسبات مهندسی و خودروها رو به سادگی رفتن
سال های پیش ب ام و e60 معرفی شد که از نظر طراحی و زیبایی یه چراغ جلوش از همه خودرو های امروزی زیباتره
و اینش برام جالبه که درسته تو خودرو الکتریکی آیرودینامیک خیلی مهمه ولی انگار دیگه زیبایی براشون مهم نیس اصن بویی از زیبایی نبردن
توی هر برندی نگاه کنید خودرو جدید به هیچ وجه از نظر ظاهری توانایی رقابت با نسل های قبلشونو نداره
Mosi
در جلو اندکی لامبورگینی گالاردو میبینم😂
مهردادکمال
چراغ های جلوش لامبورگینی گالاردو هست به گمونم
jalal
حالا اگه کمپانیش چینی میبود
کامنت ها پر بود که طرح جلوش کپی ناشیانه گالاردو هست و طرح عقبش کپی ناشیانه بی ام و i8
A.A.S
اینکه لامبورگینی شده😐
A.A.S
تصویر رو دیدم فکر کردم لامبورگینی هایپر کار معرفی کرده😂
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.document.getElementById( “ak_js_1” ).setAttribute( “value”, ( new Date() ).getTime() );
آیا حساب کاربری ندارید؟

source

source

توسط chaarcharkh