یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
دیجیاتو نوشت: با تهدید زودگذر ایلان ماسک برای عدم ارائه رایگان استارلینک در اوکراین، حالا اتحادیه اروپا و پنتاگون پرداخت هزینه‌ها را مدنظر قرار داده‌اند.
پس از تهدید کوتاه‌مدت ایلان ماسک، مدیرعامل اسپیس ایکس مبنی بر عدم ارائه سرویس اینترنت ماهواره‌ای استارلینک در اوکراین در صورت عدم دریافت کمک مالی، حالا مقامات اتحادیه اروپا می‌خواهند امکان پرداخت هزینه‌های این سرویس را بررسی کنند. همچنین پنتاگون هم چنین برنامه‌ای دارد.
«گابریلیوس لندسبرگیس»، وزیر امور خارجه لیتوانی در مصاحبه‌ای با خبرگزاری پولیتیکو از چنین برنامه‌ای پرده برداشته و گفته که هنوز این گفتگوها در مراحل اولیه قرار دارند.
ایلان ماسک چند روز پیش از ضرر مالی استارلینک در اوکراین خبر داد و اعلام کرد برای ادامه سرویس‌دهی در این کشور جنگ‌زده، باید پنتاگون هزینه‌ها را برعهده بگیرد. البته ماسک پس از مدت کوتاهی نظرش را تغییر داد و از ادامه سرویس‌دهی رایگان در اوکراین خبر داد، با این حال طبق برخی گزارش‌ها، استارلینک در اوکراین رایگان نیست.
همین تهدید اولیه باعث شد تا کشورها نگران وضعیت استارلینک در اوکراین باشند؛ کشور جنگ‌زده‌ای که برای فعالیت‌های مختلف از جمله برنامه‌های نظامی نیاز زیادی به سرویس ماهواره‌ای اسپیس ایکس دارد.
اتحادیه اروپا و پنتاگون هزینه اینترنت استارلینک اوکراین را پرداخت خواهند کرد؟
لندسبرگیس در مصاحبه اخیرش گفته که دسترسی اوکراین به اینترنت نباید در دستان یک فرد فوق‌العاده قدرتمند باشد؛ فردی که می‌تواند یک روز صبح از خواب بیدار شود و از برنامه‌اش برای قطع سرویس‌دهی در یک کشور خبر دهد.
به باور وزیر امور خارجه لیتوانی، باید کشورهای اتحادیه اروپا سرویس استارلینک را از ایلان ماسک خریداری کنند تا دیگر نگرانی بابت قطع دسترسی اوکراین به اینترنت ماهواره‌ای وجود نداشته باشد.
پولیتیکو در گزارش دیگری به نقل از مقامات رسمی آمریکایی اعلام کرده که پنتاگون هم پرداخت هزینه به اسپیس ایکس را مدنظر قرار داده است. به نظر می‌رسد این هزینه‌ها به عنوان بخشی از هزینه‌های درنظر گرفته شده برای ارسال تجهیزات به اوکراین تلقی شود.
در هر صورت به نظر نمی‌رسد استارلینک دسترسی کاربران و دولت اوکراین به اینترنت ماهواره‌ای را قطع کند و در نهایت اتحادیه اروپا یا پنتاگون هزینه‌ها را می‌پردازد تا ثروتمندترین فرد جهان برای کمک به یک کشور جنگ‌زده، ضرر مالی ندهد.
۲۲۷۲۲۷
تصور کنید کوله بار سفر خود را بسته و قصد دارید که خود را به یک سفر مشهد دعوت کنید. کدام راه را برای سفر مشهد انتخاب می کنید؟
تمامی حقوق این سایت برای خبرآنلاین محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2018 khabaronline News Agancy, All rights reserved
source
ورزشی خبری
فرهنگی خبری
اقتصادی خبری
 
یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
Proudly powered by WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.
source

تولید محتوا
سئو سایت
شینگل
جهان خبری
اتو خبری
فرهنگی خبری
سرگرمی خبری
ورزشی خبری
اقتصادی خبری
علمی خبری
تکنولوژی خبری
یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط chaarcharkh