یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
در نشست منطقه ای سازمان بهداشت جهانی (امرو)، خدمات کنترل چاقی در ایران، الگوی کشورهای منطقه و دنیا اعلام شد.
به گزارش خبرگزاری مهر، نشست منطقه‌ای سازمان جهانی بهداشت (امرو) با حضور مدیران دفاتر تغذیه وزارت بهداشت کشورهای منطقه در خصوص برنامه تسریع توقف چاقی از ۱۸ تا ۲۰ اکتبر (۲۶ تا ۲۸ مهر) در اردن برگزار و ارائه خدمات کنترل چاقی در سیستم بهداشتی ایران به عنوان الگو برای کشورهای منطقه و دنیا معرفی شد.
در این نشست که با هدف بررسی ابتکارات کشورهای منطقه در مواجهه با معضل چاقی برگزار شد در مورد برنامه کشورهای مدعو شامل اهداف بلند مدت، چالش‌ها و اولویت‌ها بحث شد و تبادل نظر پیرامون راهکارهای عملی جهت دخیل کردن کشورها انجام گرفت.
احمد اسمعیل زاده مدیر دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت با شرکت در این نشست، اقدامات دفتر بهبود تغذیه جامعه برای پیشگیری و کنترل چاقی در ایران را ارائه داد که این اقدامات مورد توجه حضار و مدیران شرکت کننده از سازمان بهداشت جهانی قرار گرفت و با توجه به اینکه ایران جزو معدود کشورهایی است که برای کنترل چاقی، خدمات تغذیه‌ای را در سیستم بهداشتی کشور ادغام کرده و مداخله و خدمات لازم را برای این منظور ارائه می‌دهد که این برنامه مورد توجه مسئولان سازمان بهداشت جهانی قرار گرفت.
شرکت کنندگان در نشست منطقه‌ای سازمان بهداشت جهانی، ضمن استقبال فراوان از معرفی خدمات ایران برای جلوگیری از چاقی به عنوان یک الگو به دنیا، مقرر کردند که در آینده نزدیک از این مدل ارائه خدمات در کشور بازدید کنند و حمایت‌های لازم برای گسترش این خدمات را به عمل آورند.
بنا بر این گزارش، در این نشست همچنین سخنرانانی از دفتر سازمان بهداشت جهانی در ژنو، دفتر منطقه‌ای سازمان بهداشت جهانی در قاهره و مدیران تغذیه کشورهای بحرین، مصر، کویت و اردن به ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده برای کنترل چاقی پرداختند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
source

تولید محتوا
سئو سایت
شینگل
جهان خبری
اتو خبری
فرهنگی خبری
سرگرمی خبری
ورزشی خبری
اقتصادی خبری
علمی خبری
تکنولوژی خبری
یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط chaarcharkh