مدل جدید از کی‌تی‌ام RC 8C، تیراژ تولید ۲۰۰ دستگاه با قیمت ۴۰ هزار دلار دارد. این موتورسیکلت سوپراسپرت، با همکاری کرامر (Krämer Motorcycles) تولید می‌شود.
برند اتریشی کی‌تی‌ام یکی از مشهورترین سازندگان موتورسیکلت اروپا است. تولیدات این شرکت به طور کلی در چهار کلاس اسپرت، نیکد، اسپرت تورر و موتوکراس تولید می‌شوند. به همین دلیل، کی‌تی‌ام در گروه محصولات کروزر یا اسکوتر فعال نیست. شرکت‌ اتریشی پیرر موبیلیتی (Pierer Mobility AG) و موتورسیکلت‌سازی باجا هندوستان، مالکان اصلی کی‌تی‌ام هستند. تیراژ تولید سالیانه شرکت حدود ۲۱۰ تا ۲۲۰ هزار دستگاه است.
کی تی ام RC 8C
سری محصولات RC کی‌تی‌ام، با توجه ویژه به نیازهای یک موتوسیکلت مخصوص پیست تولید می‌شود. این گروه از تولیدات کی‌تی‌ام دارای پیشرانه‌های ۱۲۵ و ۲۰۰ و ۳۹۰ و ۸۸۹ سی‌سی هستند.
قوی‌‌ترین سوپربایک KTM، با نام RC 8C دور موتور مجاز تا ۱۲,۰۰۰ دور بر دقیقه دارد. پیشرانه‌ی مدل ۲۰۲۳ که به تازگی معرفی شده است، ۱۳۵ اسب بخار قدرت و ۹۸ نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند. این موتورسیکلت نسبت به مدل قبلی، ۷ اسب بخار قدرت بیشتر و ۳ نیوتن‌متر گشتاور کمتر خواهد داشت.
کی تی ام RC 8C
دیگر تفاوت مدل جدید، افزایش نسبت تراکم از ۱۳.۵ به ۱۴ است یعنی ۱۳.۵:۱ به ۱۴:۱ ارتفاء یافته. ساختار زنجیر انتقال نیرو و سوپاپ‌های تیتانیوم نیز مخصوص نسخه‌ی ۲۰۲۳ خواهد بود. همچنین اگزوزهای جدید ساخت آکراپوویچ، نقش مهمی در افزایش قدرت داشته‌اند. این موتورسیکلت، سیستم تعلیق سفارشی ساخت اپکس (Apex) و ترمزهای تیتانیومی برمبو خواهد داشت.

وزن خالص کی‌تی‌ام RC 8C جدید، ۱۴۳ کیلوگرم است. این مدل با یک راکب، در زمان ۳ ثانیه از حالت سکون به سرعت‌ صد کیلومتر برساعت می‌رسد و نهایت سرعت ۲۸۰ کیلومتر برساعت دارد. این موتورسیکلت با تایرهای پیرلی دیابلو به پهنای ۱۲۰ میلی‌متر در جلو و ۱۸۰ میلی‌متر در عقب ارائه می‌شود.
Carbonado Aventador
کی تی ام موتور ساز خوبیه ولی همیشه از مشکل طراحی تو موتور هاش رنج برده و باید زبان طراحی جدیدی رو رونمایی بکنه..
.
خودم باشم با ۴۰ هزاردلار ترجیح میدم پانیگاله r بخرم…
که ۱۰۰ اسب قویتره و ۶۰ ۷۰ کیلومتر سرعت بیشتری هم داره..
محمدرضا اشتری – دبیر سایت پدال
آره KTM خیلی گرونه
شاید عملکرد این موتور ۱۳۵ اسب بخاری با وزن ۱۴۳ کیلوگرم مشابه دوکاتی ۲۳۰ اسب بخار ۱۷۵ کیلوگرمی باشه
واقعا نمی دونم ۱۰۰ اسب بخار قدرت بالاتر و ۳۰ کیلوگرم وزن بیشتر چه تاثیری بر تفاوت عملکرد این موتورسیکلت‌ها داره
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.document.getElementById( “ak_js_1” ).setAttribute( “value”, ( new Date() ).getTime() );
آیا حساب کاربری ندارید؟

source

source

توسط chaarcharkh