سلطه تسلا بر بازار خودروهای الکتریکی ادامه دارد و خودروی تسلا مدل Y به پرفروش‌ترین محصول الکتریکی بازار اروپا در سپتامبر ۲۰۲۲ (۱۰ شهریور تا ۹ مهر ۱۴۰۱) تبدیل شد. این خودرو فروش ۲۹۳۶۷ دستگاهی را در ماه سپتامبر ثبت کرده که نسبت به مدت مشابه سال پیش رشد ۲۲۷ درصدی را نشان می‌دهد. این خودرو توانسته محصولات محبوب اروپایی را با فاصله‌ای قابل‌توجه شکست دهد که از جمله آن‌ها می‌توان به شکست فولکس‌واگن گلف در خاک آلمان اشاره کرد.
تسلا مدل Y تنها خودروی الکتریکی است که بین ۱۰ خودروی پرفروش ماه سپتامبر اروپا دیده می‌شود. ۴ جایگاه به سوپرمینی ها اختصاص داشته و ۳ خودروی دیگر در این لیست نیز از نوع شاسی‌بلند هستند. این قدبلند بدون آلایندگی به راحتی از عهده پژو ۲۰۸ (فروش ۱۹۶۰۱ دستگاه)، داچیا ساندرو (فروش ۱۷۷۳۳ دستگاه)، اشکودا اوکتاویا (فروش ۱۷۲۲۶ دستگاه) و تویوتا یاریس (فروش ۱۶۲۷۵ دستگاه) برآمده و آن‌ها را در رتبه‌های دوم تا چهارم قرار داده است. رتبه‌های بعدی پرفروش‌ترین خودروهای اروپا در سپتامبر ۲۰۲۲ به خودروهای فولکس‌واگن تی راک (فروش ۱۶۰۴۸ دستگاه)، فولکس‌واگن گلف (فروش ۱۶۰۴۲ دستگاه)، رنو کلیو (فروش ۱۵۹۸۱ دستگاه)، نیسان قشقایی (فروش ۱۵۸۵۲ دستگاه) و فیات/آبارث ۵۰۰ (فروش ۱۵۶۶۹ دستگاه) اختصاص دارد.
میزان فروش تسلا مدل Y در این ماه دو برابر مدل ۳ بوده است. سدان الکتریکی تسلا به خانه ۱۲۲۴۴ اروپایی راه یافته که ۵۰ درصد کمتر از سال پیش بوده و دلیل آن مشکلات تأمین قطعات است زیرا این خودرو برخلاف مدل Y ساخت اروپا در کشور چین تولید می‌شود. با این وجود تسلا مدل ۳ دومین خودروی الکتریکی پرفروش در اروپاست و بالاتر از فولکس‌واگن ID.4 (فروش ۶۵۴۷ دستگاه)، فیات ۵۰۰ الکتریکی (فروش ۵۰۷۸ دستگاه) و داچیا اسپرینگ (فروش ۴۸۴۶ دستگاه) قرار دارد.
در بخش خودروهای پلاگین هیبریدی این فورد کوگاست که با فروش ۵۰۴۹ دستگاهی در رتبه اول قرار می‌گیرد و پس از آن خودروهای کیا نیرو (فروش ۳۴۴۱ دستگاه)، کیا اسپرتیج (فروش ۳۱۳۸ دستگاه)، بی ام و X5 (فروش ۳۱۱۹ دستگاه) و هیوندای توسان (فروش ۳۰۸۹ دستگاه) حضور دارند. از بین ۱۰ خودروی پلاگین هیبریدی پرفروش اروپا در ماه سپتامبر ۹ خودرو پلاگین هیبریدی هستند و تنها استثنا به مرسدس بنز CLA مربوط می‌شود که در رتبه نهم قرار می‌گیرد.
بنا به گزارش جاتو دینامیک، بازار خودروی اروپا برای دومین ماه پیاپی رشد کرده و در کل ۱,۰۳۸,۴۸۱ دستگاه خودرو در ماه سپتامبر به فروش رفته که نسبت به مدت مشابه سال پیش رشد ۷.۵ درصدی را نشان می‌دهد. خودروهای الکتریکی فروش ۱۶۰,۸۶۹ دستگاهی داشته‌اند که حاکی از سهم ۱۵.۶ درصدی از کل بازار است. نکته جالب اینکه یک‌چهارم کل خودروهای الکتریکی فروخته شده در ماه سپتامبر از نوع تسلا بوده‌اند و این خودروساز آمریکایی در اروپا حرف اول را می‌زند. خودروهای پلاگین هیبریدی نیز مجموع فروش ۸۷,۷۱۲ دستگاهی را ثبت کرده‌اند که نسبت به سپتامبر ۲۰۲۱ رشد ۷ درصدی را نشان می‌دهند.
قوی‌ترین بازارهای اروپایی به ترتیب آلمان (سهم ۲۷ درصد)، بریتانیا (سهم ۲۴ درصد) و فرانسه (سهم ۱۴ درصد) هستند و همگی آن‌ها نسبت به سال پیش رشد داشته‌اند. علیرغم این نشانه‌های مثبت، بازار اروپا همچنان وضعیت بدی نسبت به دوران پیش از شیوع کرونا دارد. برای مثال کل فروش خودروهای بازار اروپا از ژانویه تا سپتامبر ۲۰۲۲ برابر با ۸,۱۸۲,۸۱۸ دستگاه است که نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۹ افت ۳۲ درصدی را نشان می‌دهد. فیلیپ مانوز تحلیلگر ارشد جاتو دینامیک می‌گوید:
بازار خودروی اروپا مرز فروش ۱ میلیون دستگاه در هر فصل را از دست داده است. اگرچه این کاهش فروش فاجعه بار با ظرفیت تولید ارتباط دارد اما اکثر شرکت‌ها با شرایط جدید کنار آمده‌اند.
امیر
منطقی ترین و تقریبا بهترین خودروی الکتریکی بازار و حتی نسبت به بعضی از رقبای بنزینی هم برتری قطعی داره
میلاد زد ام
««در بخش خودروهای پلاگین هیبریدی این فورد کوگاست که با فروش ۵۰۴۹ دستگاهی در رتبه اول قرار می‌گیرد »»»
یه نفری بود میگفت آمریکایی ها دارن از بازار های جهانی بساطشون رو جمع میکنن و فورد هم کم کم به دلیل ناکامی ها ( توی خواب و خیال اون یه نفر ) از بازار اروپا خداحافظی میکنه :)))
حالا پرفروش ترین خودروی پلاگین هیبرید همین اروپا متعلق به شرکت امریکن فورد هستش !
پ.ن : البته ما از این افراد ایراد نمیگیریم ؛ بالاخره در هر محفلی به رافئی پور ها و حسن عباسی ها نیاز هست .
میلاد زد ام
و البته آفرین به کره ای ها که با محصولات کیا نیرو ؛ اسپورتیج و هیوندای توسان به ترتیب رتبه های دوم ؛ سوم و پنجم پرفروش ترین خودروهای پلاگین هیبرید بازار اروپا رو تصاحب کردن .
درود بهشون که انقد حساب شده و عالی میرن جلو .
کاراکتر
چه لیست جالبی وعده تسلا داره محقق میشه اشکودا هم داره عالی عمل میکنه
ali(chevynova)
ای ول به تسلا
خوب داره یکی پس از دیگری فتح میکنه بازارها رو
الکی نیست باارزش ترین برند خودروسازیه
این نشون دهنده موفقیتهای امریکن کارزه چه در بخش الکتریکی و چه در بخشهای دیگه
((این خودرو توانسته محصولات محبوب اروپایی را با فاصله‌ای قابل‌توجه شکست دهد که از جمله آن‌ها می‌توان به شکست فولکس‌واگن گلف در خاک آلمان اشاره کرد.))
Khosrow
نه عزیزم / پراید اروپایی ها پیدا شده ..
NAVID۰۰۹۸
اینجور که بوش میاد ، اروپا حتی زودتر از سال ۲۰۳۵ تمام خودروهایش برقی و نیازش به خاورمیانه به کمترین حد میرسد !
amir1400
اونایی که میگفتن تسلا از فلوکس واگن و جنرال موتورز شکست میخوره ، حرفی حدیثی 🤣🤣
amir1400
اینو بدونین که تسلا حالا حالا ها تاج پادشاهی الکتریکی ها رو بر سر داره
NAVID۰۰۹۸
خیر
این فکر را نمیکنم چون تسلا شروع‌کننده‌ی بازی بوده اما ادامه دادنش در پَسِ رقیب‌هاست !
شما منطقه‌ی شینگن را نبیند فقط که مهد تکنولوژی و نوآوری هست !
شماها باید به تمام جهان نگاه کنید که ببینید همه پتانسیل تامین برق را دارند یا خیر !
در ضمن بحران بازیافت باتری‌ها را هم در نظر بگیرید که بسیار هزینه‌بر و آلوده‌کنندست و قرار نیست تمام باتری‌ها دوباره به چرخه برگردند !
در کل اما و اگر‌ها زیاد هست و باید دید این جهان به کدام سو حرکت میکند ، جنگ‌ها صورت نگیرد ، رفاقت‌ها قوی‌تر شوند و … تا ببینیم میشه به آینده‌ای پاک و زنده ، امیدوار بود یا نه !
T
موفقیت تسلا کوتاه مدته
hamid
۱۰ ساله همینو میگید
MOHAMMAD.DEMON
پرفروش ترین خودروی الکتریکی و هیبریدی اروپا هر دو از برند آمریکایی هستن
بعد بهزاد نامی هستن که میگن آمریکایی ها در بازار های جهانی رو به نابودی هستن
MOHAMMAD.DEMON
بی زحمت دیگه تایید کامنت هارو هم بزنید از واقعیت ها فرار نمیشه کرد تقصیر رو هم کردن وردپرس بیچاره نندازید
Khosrow
طبیعی هست این آمار فروش / ارزون و دم دستی مثل دمپایی / وقتی پول تایکان ندارم از اینا 👈 Y میخرم 😁 ..
Elmiraj
اگر شرایط زنجیره تامین همینجوری در حال بهبود باشه model y سال آینده در سکوی اول جهان خواهد بود….
meysam
آمریکایی‌ها کلا خوب دور گرفتن
تویوتایی که انقدر دم از هیبرید و پلاگین میزنه اسمی ازش نیست جز یاریس.
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.document.getElementById( “ak_js_1” ).setAttribute( “value”, ( new Date() ).getTime() );
آیا حساب کاربری ندارید؟

source

source

توسط chaarcharkh