یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
پلیس اینترپل در مصاحبه با رویترز از تهدیدهای متاورس می‌گوید. از نگاه کارشناسان اینترپل، متاورس احتمالاً فضایی برای شکوفاشدن جرم‌های جدید فراهم خواهد کرد.
اینترپل، سازمان بین‌المللی پلیس جنایی، می‌گوید در حال آماده‌شدن برای مقابله با جرم‌های سایبری جدیدی است که احتمالاً با فراگیرشدن متاورس از راه می‌رسند. از نگاه کارشناسان اینترپل، متاورس ممکن است فضایی فراهم کند تا جرم‌های سایبری امروزی در مقیاس بزرگ‌تری به‌وقوع بپیوندند. متاورس که مفهومی نسبتاً نوظهور در صنعت فناوری محسوب می‌شود، به محیط‌های فراگیر مجازی اشاره می‌کند.
میدن آبروی، مدیر اجرایی بخش فناوری و نوآوری اینترپل، در مصاحبه‌ای با رویترز می‌گوید کشورهای عضو این سازمان بین‌المللی نگران نحوه‌ی آماده‌شدن برای جرم‌های متاورس هستند: «ممکن است برخی از جرم‌های جدید را در متاورس ببینیم و احتمال دارد شماری از جرم‌های فعلی به‌دلیل فضای متاورس وارد سطح جدیدی شوند.»
براساس گفته‌ی مدیر بخش فناوری و نوآوری اینترپل، وقتی فناوری‌های واقعیت افزوده و واقعیت مجازی وارد معادله شوند، ممکن است فیشینگ و کلاه‌برداری به شیوه‌ی متفاوتی انجام بگیرد. ظاهراً کشورهای عضو اینترپل افزون‌بر جرایم کلاه‌برداری نگران امنیت کودکان در متاورس هستند. میدن آبروی می‌گوید: «اگر گروهی تروریستی بخواهد به فضایی فیزیکی حمله کند، ممکن است از متاورس برای برنامه‌ریزی و شبیه‌سازی حمله بهره بگیرد.»
اوایل ماه جاری میلادی، یوروپل، آژانس اتحادیه‌ی اروپا برای همکاری در اجرای قانون، در گزارشی گفت گروه‌های تروریستی ممکن است در آینده از دنیاهای مجازی برای جوسازی و استخدام افراد جدید یا آموزش آن‌ها استفاده کنند. همچنین به‌گفته‌ی یوروپل، کاربران ممکن است سراغ ساخت دنیاهایی مجازی با «قوانین افراطی» بروند.
یوروپل می‌گوید اگر دنیاهای متاورسی تعاملات کاربران بر بستر بلاک چین را ثبت کنند، ممکن است بتوان تمامی کارهایی را رهگیری کرد که فرد انجام می‌دهد. این کار اطلاعات باارزشی دراختیار افراد سودجو قرار می‌دهد.
متاورس در سال ۲۰۲۱ به کلیدواژه‌ی جذابی در صنعت فناوری تبدیل شد و مدت زیادی نگذشته بود که سرمایه‌گذاران زیادی به آن علاقه نشان دادند. شماری از کارشناسان عقیده دارند که متاورس آینده‌ی اینترنت است. فیسبوک بیشتر از هر شرکت دیگری به متاورس توجه نشان داده است؛ به‌طوری‌که در سال ۲۰۲۱، نامش را به متا تغییر داد.
لطفا در نظر داشته باشید که زومیت در صورت مشاهده‌ی دیدگاه خلاف قوانین سایت، این حق را دارد که دیدگاه کاربر را بدون اطلاع قبلی پاک کند. همچنین در صورت تکرار در نقض قوانین سایت، به صلاح‌دید زومیت، حساب کاربری کاربر خاطی مسدود خواهد شد.
در صورت مشاهده‌ی تاپیک ها و پست های توهین آمیز یا خلاف قوانین از بحث کردن و پاسخ دادن به آن‌ها جدا خودداری کرده و صرفا موضوع را از طریق آیکون گزارش به اطلاع ما برسانید.
داغ‌ترین مقالات هفته
داغ‌ترین‌های امروز
کاربران بیشتر به دنبال چه هستند؟
سرورهای زومیت توسط پارس پک میزبانی می‌شود.
source
قیمت شینگل
موکت
پارکت
تکنولوژی خبری
جهان خبری
اتو خبری
فرهنگی خبری
سرگرمی خبری
ورزشی خبری
اقتصادی خبری
علمی خبری
سلامتی خبری
علمی خبری
ورزشی خبری
فرهنگی خبری
اقتصادی خبری
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.
source

تولید محتوا
سئو سایت
شینگل
جهان خبری
اتو خبری
فرهنگی خبری
سرگرمی خبری
ورزشی خبری
اقتصادی خبری
علمی خبری
تکنولوژی خبری
یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط chaarcharkh