یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
ایسنا/خوزستان معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از افزایش ۳۰ درصدی بستری بیماران با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های خوزستان خبر داد.
دکتر حبیب حی‌بر در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در هفته گذشته ۴۱ هزار و ۴۹۳ بیمار با علائم حاد تنفسی به بیمارستان‌های خوزستان مراجعه کردند. در این مدت ۴۲۴ بیمار با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌ها بستری شده‌اند و این در حالی است که در هفته قبل از آن ۳۴۳ نفر بستری شده بودند.
حی‌بر عنوان کرد: هر چند در هفته گذشته نسبت به هفته قبل از آن میزان مراجعات سرپایی با علائم حاد تنفسی به بیمارستان‌های خوزستان ۵ درصد کاهش یافت اما میزان بستری‌ها در این مدت ۳۰ درصد افزایش داشته است.
وی با اشاره به شباهت علائم بیماری‌های تنفسی به ویژه کرونا و آنفلوآنزا افزود: در بحران آنفلوآنزا با وجود فشار سنگین به بیمارستان‌ها، با تلاش شبانه‌روزی و مستقر شدن همکاران به صورت شبانه روز در بیمارستان ابوذر، بیماری بدون تخت نماند و ترافیک بیمارستان ها کمی کاهش یافته است.
حی‌بر بیان کرد: در حال حاضر کمی کرونا فروکش کرده اما میزان درگیری مردم با آنفلوآنزا زیاد است به گونه‌ای که طیف عفونت‌های تنفسی در حال تبدیل شدن از کرونا به آنفلوآنزا است.
انتهای پیام
source

تولید محتوا
سئو سایت
شینگل
جهان خبری
اتو خبری
فرهنگی خبری
سرگرمی خبری
ورزشی خبری
اقتصادی خبری
علمی خبری
تکنولوژی خبری
یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط chaarcharkh