یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
ایسنا/کرمانشاه مدیرکل تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو از صادرات سالانه ۲۰ میلیون یورویی تجهیزات پزشکی خبر داد و افزود: در حال حاضر به ۶۳ کشور دنیا صادرات داریم. 
روح الله مزینانی، امروز (۱۰ آبان) در نشست خبری سی و دومین اجلاس مدیران تجهیزات پزشکی کشور به میزبانی کرمانشاه، از صادرات سالانه ۲۰ میلیون یورویی تجهیزات پزشکی کشور خبر داد و افزود: این حجم صادرات فقط مختص تجهیزاتی است که کفایت تولید داشته و بیش از حد نیاز کشور است.
وی افزود: قطعا ظرفیت بازار ۱.۵ میلیارد دلاری تجهیزات پزشکی کشور بیش از اینهاست، اما صادرات فقط در خصوص تجهیزاتی امکانپذیر است که کشور به آنها نیازی نداشته و فراتر از نیاز بازار باشند.
مدیرکل تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو تصریح کرد: اگر تجهیزات پزشکی قرار باشد صادر شده و کشور پس از آن دچار کمبود شود، این امر پذیرفتنی نیست.
این مسئول گفت: ظرفیت ما در زمینه صادرات تجهیزات پزشکی بالاست، اما کشور با تحریم مواجه است و باید حساسیت ویژه ای در بحث تامین نیازهای داخل داشته باشیم و سپس به مرحله صادرات برسیم، بنابراین خودمان محدودیت هایی را در این زمینه اعمال کرده ایم که کشور با مشکل و کمبود مواجه نشود.
مزینانی گفت: هم اکنون بیش از ۱۶۰۰ مجوز صادراتی صادر شده و صادرات تجهیزات پزشکی به ۶۳ کشور دنیا از جمله کشورهای اروپایی صورت می گیرد.
مدیرکل تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو گفت: در برخی کشورها هم یک سری موانع تجاری وجود دارد که مشکلاتی را بر سر راه صادرات ایجادمی کند و در حال رفع آنها هستیم.
مزینای در ادامه با اشاره به پیشرفت های حوزه تجهیزات پزشکی گفت: در حال حاضر ۴۰ درصد بازار تجهیزات پزشکی کشور، تولید داخل است و این روند رو به رشد ادامه دارد.
وی افزود: خوشبختانه طی این سالها علی رغم هم تحریم ها و سایر مشکلات تا به امروز کشور مشکلی در تامین تجهیزات پزشکی نداشته و نیازها در این زمینه مرتفع شده است.
مدیرکل تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو گفت: هم اکنون دو هزار تولید کننده تجهیزات پزشکی در کشور فعال بوده و سه هزار توزیع کننده نیز در این زمینه فعالیت دارند.
انتهای پیام
source

تولید محتوا
سئو سایت
شینگل
جهان خبری
اتو خبری
فرهنگی خبری
سرگرمی خبری
ورزشی خبری
اقتصادی خبری
علمی خبری
تکنولوژی خبری
یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط chaarcharkh