یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
"فراس ابیاد"، وزیر بهداشت موقت لبنان روز گذشته (یکشنبه) هشدار داد که اگر این کشور نتواند شیوع وبا را مهار کند، ممکن است این بیماری در لبنان بومی شود.
به گزارش ایسنا، وزیر بهداشت لبنان در جریان بازدید از بیمارستان های دولتی در دره بقاع واقع در شرق این کشور، این اظهارات را بیان کرد و از مقامات لبنان خواست تا از فرصت طلایی برای توقف انتقال وبا استفاده کنند، زیرا اپیدمی این بیماری هنوز در مراحل ابتدایی است و می توان آن را متوقف کرد.
این مقام بهداشتی لبنان افزود که وزارت بهداشت، کار آمادگی برای تامین تخت های بیمارستانی کافی در صورت افزایش احتمالی بیماران بستری مبتلا به وبا در این کشور را زیر نظر دارد. وی همچنین هشدار داد که این بیماری همه گیر نه تنها بر بخش بهداشت لبنان بلکه بر صادرات محصولات کشاورزی و گردشگری نیز تأثیر می گذارد.
وبا یک بیماری اسهالی حاد است که در صورت عدم درمان، فرد بیمار می تواند ظرف چند ساعت جان خود را از دست بدهد و به گفته سازمان جهانی بهداشت (WHO)، تامین آب سالم و بهداشت برای پیشگیری و کنترل انتقال آن بسیار مهم است.
سازمان جهانی بهداشت در ماه مارس سال جاری میلادی (۲۰۲۲) یک برگه اطلاعاتی در مورد وبا منتشر کرد و گفت که یک منطقه بومی وبا منطقه ای است که در آن موارد تایید شده ابتلا به این بیماری در طول سه سال گذشته با شواهدی از انتقال بومی شناسایی شده است، به این معنی که موارد از جاهای دیگر وارد نشده اند.
بر اساس جدیدترین آمارها، لبنان ۱۰ مورد جدید تایید شده ابتلا به وبا و یک مورد مرگ جدید ناشی از این بیماری را ثبت کرده است که مجموع موارد ابتلا را در این کشور به ۳۸۱ و مجموع فوتی های ناشی از آن را به ۱۷ مورد افزایش داده است.
به گزارش خبرگزاری شینهوا، سازمان جهانی بهداشت در گزارش خود اعلام کرد که در تاریخ شش اکتبر سال جاری میلادی وزارت بهداشت لبنان دو مورد تایید شده ابتلا به وبا را در بخش شمالی این کشور گزارش کرده که اولین شیوع این بیماری در این کشور از سال ۱۹۹۳ میلادی است.
در همین حال مقامات کشورهایی مثل هائیتی و سومالی نیز از شیوع این بیماری در این کشورها خبر داده و ابراز نگرانی کرده اند.
انتهای پیام
source

تولید محتوا
سئو سایت
شینگل
جهان خبری
اتو خبری
فرهنگی خبری
سرگرمی خبری
ورزشی خبری
اقتصادی خبری
علمی خبری
تکنولوژی خبری
یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط chaarcharkh