ورود و ثبت نام
وبلاگ
همانطور که انسان ها با تغییرات آب و هوایی و سرد شدن هوا، برای حفظ سلامت و ایمنی خود تغییراتی در پوشش و منازل خود ایجاد می کنند، قطعاتی از وسایل نقلیه نیز با سرد شدن هوا میانه خوبی ندارند، در نتیجه برای ایمنی و سلامت وسیله نقلیه خود باید تغییراتی ایجاد کرد و به آن قطعات رسیدگی کرد. در این مقاله میخواهیم شما را با نکاتی آشنا کنیم که با رعایت آن در روزهای سرد زمستان دچار مشکل نشوید. تا پایان این مقاله همراه ما باشید.
حتما ضد یخ خودروی خود را نه تنها در فصل سرما بلکه در تمام فصول بررسی کنید. اگر خودرو در فصل های دیگه ضدیخ نداشته باشد باعث فرسودگی و پوسیدگی قطعات می شود و اگر زمستان ضدیخ بریزیم جاهای پوسیده و آسیب دیده نشتی پیدا می کند.
در فصل سرما و زمستان بهتر است اول کلاچ را بگیریم و بعد استارت بزنیم در این صورت گیربکس جدا می شود و موتور راحت تر استارت می خورد و فشار کمتری به باتری و استارت ماشین وارد می شود.
در فصل سرد و زمستان اگر بخاری ماشین خوب گرم نکند یکی از عوامل آن خرابی ترموستات می باشد، که در آن ترموستات کامل بسته نمی شود و آب گرم به رادیاتور می رسد و خنک می شود به همین دلیل آب خنکتری به رادیاتور بخاری می رسد و بخاری گرم نمی کند، بنابراین باید ترموستات تعویض شود.
برخی از موارد دیگر که برای ایمنی و سلامت خودرو خود در فصل سرما و زمستان باید رعایت کنید به شرح زیر می باشد :
با سرد شدن هوا، قدرت و عملکرد باتری ماشین پایین می آید، به همین دلیل باتری با سرد شدن هوا و شروع فصل زمستان میانه ی خوبی ندارد. پس برای اینکه در فصل سرما دچار مشکل نشوید، قبل از شروع فصل زمستان خودرو را نزد مکانیک کاربلد و حرفه ای ببرید تا مطمئن شوید که باتری در وضعیت مناسبی قرار دارد یا نه.
قبل از شروع سرما از سلامت و باد لاستیک های ماشین خود اطمینان حاصل نمایید.
زنجیرچرخ برای خودرو خود آماده کنید و حتما از قبل یک بار به صورت آزمایشی آن را امتحان کنید تا زمانیکه در جاده های برفی گیر کردید بتوانید از آن استفاده کنید.
اگر برف پاک کن ها نرمی و چسبندگی خود را از دست داده و یا دچار ایراداتی شده باشند حتما قبل از شروع بارش برف و باران برطرف کرده و درصورتیکه که نیاز به تعویض تیغه ها یا کل برف پاک کن می باشد، حتما انجام گردد.
بسیاری از افراد هستند که برای گرم کردن خودرو خود، ماشین را روشن کرده و سپس آن را رها می کنند تا به نظر خود ماشین گرم شود که این روش کاملا اشتباه می باشد. حتما پس از روشن کردن خودرو باید با سرعت پایین حرکت کرده و پس از چند دقیقه با افزایش سرعت و گاز دادن باعث می شوید دمای بخش های مختلف موتور با یکدیگر هماهنگ شوند.
آزمون خودرو مرجع تخصصی آموزش کارشناسی رنگ و بدنه خودرو ، دیتیلینگ خودرو شامل واکس و پولیش و سرامیک خودرو ،دارای مجوز رسمی از سازمان فنی و حرفه ای کشور. به همراه کار آموزی رایگان و نامحدود است .
بلاگ
حساب کاربری من
استعلام مدارک
تست بینایی رنگ
ورود

source

source

source

source

توسط chaarcharkh