تیم تحریریه
طرح محدودیت سوختگیری به اجرا درآمده و اکنون شهروندان با مراجعه به پمپ بنزین تنها می توانند تا سقف 40 لیتر بنزین سوخت گیری کنند. این محدودیت در تمام شهر ها و استان های ایران اجرا می شود و تنها مورد مستثنی از این طرح، استان تهران است.
سخنگوی جایگاه‌دارن کشور با اشاره به اجرای طرح محدودیت سوختگیری در همه استان‌های کشور بجز تهران گفت: شهروندان می‌توانند در هر بار مراجعه به جایگاه سوخت ۳۰ یا ۴۰ لیتر بنزین دریافت کنند.
رضا نواز دوشنبه شب در گفت وگوی تلویزیونی اظهار داشت: از حدود شهریور ماه طرحی در جایگاه‌های سوخت اجرا شد و این را به صورت میدانی مشاهده کردیم. به رغم اینکه در تصمیم‌سازی در مورد سهمیه و قیمت هیچ نقشی نداریم ولی این موضوع را از شهریور ماه در میدان‌های مختلف کشور تجربه کردیم و اکنون این طرح محدودیت در سوخت‌گیری بجز تهران در همه نقاط کشور اجرا می‌شود.
وی در توضیح جزییات طرح گفت: بر اساس برآوردها بیش از 65 درصد مردم هنگام مراجعه به جایگاه‌های سوخت در هربار سوختگیری بین 30 تا 40 لیتر سوخت دریافت می کنند که در کلان‌شهرها نزدیک به عدد 40 و در شهرهای کوچک نزدیک به عدد 30 است. البته این عدد در برخی روزهای سال متفاوت است.
نواز افزود: در گذشته هر نفر می‌توانست با مراجعه به جایگاه سوخت تا 60 لیتر بنزین دریافت کند و این روند را روزانه سه بار تکرار کند. اتفاقی که اکنون افتاده این است که در استان‌ها افراد در بار اول سوخت‌گیری می‌توانند 30 یا 40 لیتر با کارت سوخت خود (از سهمیه شخصی یا سهمیه آزاد) دریافت کنند.
وی ادامه داد: برای سوختگیری دوم باید حدود چهار ساعت از سوختگیری اول گذشته باشد تا فرد بتواند دوباره سوختگیری انجام دهد. این موضوع در مورد همه استان‌ها و شهرها صادق است. در مورد کارت جایگاه سوخت نیز میزان بنزین دریافتی از 60 لیتر به 30 لیتر تقلیل پیدا کرده است. به این شکل که وقتی با استفاده از کارت جایگاه 30 لیتر سوخت دریافت کردید دیگر محدودیت زمانی وجود ندارد و فرد می‌تواند دوباره سوخت دریافت کند.
نواز گفت: 30 درصد از افرادی هم که بیش از 40 لیتر بنزین دریافت می‌کنند محدودیتی در میزان سوختگیری ندارند. این محدودیت تنها از نظر میزان هر بار سوختگیری است. یعنی اگر با کارت خود 40 لیتر بنزین گرفتند می توانند 10 یا 20 لیتر دیگر را از کارت جایگاه سوخت دریافت کنند. در واقع این بخش از مردم می‌توانند به میزان ظرفیت باک خودرو خود، سوخت دریافت بکنند اما تعداد دفعات سوختگیری آنها افزایش می‌یابد.
وی ادامه داد: درصورتی که از استان خارج و به استان دیگری وارد شوند محدودیت زمانی در سوخت‌گیری ندارند.
نواز با اشاره به وضعیت خودروهای عمومی اظهار داشت: این خودروها نیز همان شرایط را دارند با این تفاوت در روز می‌توانند دوبار سوخت‌گیری انجام بدهند نه 3 بار.
سخنگوی جایگاه دارن کشور با اشاره به افرادی که فاقد کارت سوخت هستند نیز گفت: اینگونه افراد می‌توانند دو بار سوختگیری کنند و در هر بار با کارت جایگاه 30 لیتر بنزین دریافت کنند.
نواز افزود: بر اساس برآوردهایی که انجام داده‌ایم این طرح زمان لازم برای سوختگیری را تا 20 درصد افزایش می‌دهد.
سخنگوی جایگاه دارن کشور ادامه داد: به عنوان بخش خصوصی از دولت و تصمیم‌سازان انتظار داریم که قبل از اجرای طرح با ما مشورت بکنند. ما رفتار مراجعه‌کنندگان را می‌شناسیم و می‌توانیم اطلاعات خوبی به دولت ارائه بدهیم تا این طرح‌ها درست اجرا بشود.
وی افزود: طرح‌های مقطعی را به صلاح نمی‌دانیم. یعنی طرح‌های حوزه سوخت باید اصلاحاتی و زیرساختی انجام بشود.
نواز در باره تداوم طرح یاد شده گفت: زمان پایان طرح معلوم نیست اما قرار بر این است که اطلاعات لازم ظرف 6 ماه گردآوری شود تا مسئولین تصمیم بگیرند که طرح ادامه پیدا کند یا خیر.
سخنگوی جایگاه دارن کشور افزود: مردم انتقادات و پیشنهادات و شکایات خود را با شماره های 09627 و 02177522678 با ما در میان بگذارند.
طبق اعلام گروه خودروسازی سایپا، این شرکت قصد دارد از ساعت 10 صبح روز شنبه مورخ 6 اسفند 1401 طرح پیش فروش وانت نیسان را آغاز کند. در این طرح…
اوایل سال جاری بود که شرکت پادرا دیزل طی مراسمی در حضور اصحاب رسانه از محصول جدید خود، پیکاپ کینگ لینگ تاگا H رونمایی کرد. اکنون با گذشت نزدیک به…
گروه صنعتی ایران خودرو جدید ترین طرح تبدیل حواله های این شرکت به سایر محصولات را به نمایندگی های فروش خود ابلاغ کرد. شرايط تبديل متمركز مختص تعهدات منقضي اسفندماه…
بورس کالای ایران امروز میزبان عرضه 10 هزار دستگاه پژو 207i دنده ای بود. معامله این خودرو ها با قیمت پایه 185 میلیون و 500 هزار تومان مدتی پیش به…
ایران خودرو دیزل اعلام کرد از ساعت 10 صبح فردا، چهارشنبه مورخ 3 اسفند 1401 طرح پیش فروش کامیون های بنز این شرکت آغاز خواهد شد. این طرح پیش فروش…
با اعلام گروه خودروسازی سایپا، این شرکت قصد دارد روز چهارشنبه مورخ 3 اسفند 1401 طرح پیش فروش بلند مدت محصولات خود رآغار کند. این طرح از ساعت 10 صبح…
حالا اصلا چه اصراریه گاریسازان وطنی خودرو تولید کنن؟ از چین مستقیم وارد کنید و…
سلام و عرض ادب اینکه Car.ir رو به عنوان منبع انتخاب کردید، باعتث افتخار تیم…
سلام و عرض ادب اینکه Car.ir رو به عنوان منبع انتخاب کردید، باعتث افتخار تیم…
من هم منبع اطلاعاتی ام از بازار خودرو و ثبت نام ها سایت شماست اما…
دمش گرم
وب سایت خودرو با هدف اطلاع رسانی در حوزه خودرو در آذر 92 فعالیت خود را آغاز نموده است. سعی بر آن بوده که مرجعی برای اطلاعات و مشخصات فنی خودروهای داخل ایران باشیم و بتوانیم به صورت تخصصی مقایسه، قیمت، تست و بررسی خودرو‌ها را انجام بدهیم. همواره پذیرای انتقادات و پیشنهادات شما خواهیم بود.
تمامی حقوق محتوای منتشر شده در این سایت متعلق به car.ir است.
بازنشر محتوا بدون اشاره به منبع، غیرمجاز و حق car.ir برای پیگیری از طریق DMCA محفوظ است.

source

توسط chaarcharkh