آخرین اخبار حوزه سلامت و بهداشت خانواده
دنیای متفاوت تکنولوژی
اینتل پس از سال‌ها تلاش برای عمل به وعده‌هایی که درباره‌ی تولید تراشه داده بود، در جریان برگزاری سمپوزیوم VLSI دو مقاله‌ی علمی جدید منتشر کرد تا از راهکاری برای توسعه‌ی لیتوگرافی پردازنده‌ها پرده بردارد. این لیتوگرافی‌های جدید به تولید پردازنده‌هایی منتهی می‌شوند که بازده بالاتری دارند.
راهکار جدید اینتل،‌ PowerVia نام دارد. آن‌طور که ورج می‌نویسد، PowerVia اتفاقی بسیار بزرگ برای اینتل است و توسعه‌ی لیتوگرافی‌های بسیار کوچک‌تر را امکان‌پذیر می‌‌کند.
لیتوگرافی یا به بیان درست‌تر نود پردازشی، به ابعاد ترانزیستور پردازنده‌ها اشاره دارد. هرچه ترانزیستورها کوچک‌تر شوند، قدرت‌شان بیشتر و مصرف انرژی‌شان کمتر می‌شود.
PowerVia نقش پررنگی در تولید پردازنده‌های کوچک‌تر و کم‌مصرف‌تری ایفا می‌کند که بخشی از نقشه‌ی راه اینتل هستند. این فناوری تمامی ریل‌های انرژی را به بخش پشتی تراشه منتقل می‌کند تا قطعاتی که به انرژی نیاز دارند، آن را مستقیما دریافت کنند. در تراشه‌های فعلی، انرژی از بخش‌های کناری و بالایی تراشه به سمت قطعات هدایت می‌شود.
مزیت راهکار جدید اینتل این است که توان و مسیرهای سیگنال به فضای بیشتری دست پیدا می‌کنند و می‌توان آن‌ها را بزرگ‌تر کرد. اینتل می‌گوید فناوری PowerVia را نخستین‌بار در پردازنده‌ای آزمایشی به نام Blue Sky Creek آزموده و نتیجه گرفته است. Blue Sky Creek به هسته‌‌ای کم‌مصرف مجهز است که وارد پردازنده‌های نسل ۱۴ میتیور لیک می‌شود.
اینتل می‌گوید فناوری PowerVia در سال ۲۰۲۴ وارد خط تولید خواهد شد. تیم آبی امیدوار است ازطریق PowerVia سهم بازاری را که در سال‌های اخیر به AMD باخته است از این شرکت پس بگیرد.
خانواده ما
source
دنیای متفاوت تکنولوژی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.
source

تولید محتوا
سئو سایت
شینگل
جهان خبری
اتو خبری
فرهنگی خبری
سرگرمی خبری
ورزشی خبری
اقتصادی خبری
علمی خبری
تکنولوژی خبری
آخرین اخبار حوزه سلامت و بهداشت خانواده
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط chaarcharkh