همه چیز از همه جا برای ماشین شما
قیمت خودرو از اواسط فروردین‌ماه به دلایل مختلف از جمله عرضه جامع در سامانه یکپارچه فروش و ثبات نسبی قیمت دلار، یک روند کاهشی را در پیش گرفت. با این وجود، بررسی وضعیت بازار خودرو ۱۶ خردادماه ۱۴۰۲ نشان می‌دهد متقاضیان هنوز رغبت چندانی به معامله خودرو ندارند.
قیمت خودرو در چند هفته اخیر به طور قابل‌توجهی کاهش پیدا کرده و حالا به نظر می‌رسد به یک ثبات نسبی رسیده است. ولی ظاهرا رکود بازار خودرو به سبب عدم انجام معاملات، کماکان ادامه دارد. برخی دلیل این رکود را گرانی بیش از حد قیمت خودروها و برخی دیگر علت آن را امیدواری متقاضیان به ورود خودروهای خارجی کارکرده و دست‌دوم می‌دانند.
البته ثبات قیمت در چند روز اخیر چندان هم توجیه‌ناپذیر نیست، چراکه به سبب تعطیلات، عملا فعالیتی در بازار انجام نمی‌شد. طبیعتا این رکود تا روز جمعه مورخ ۱۹ خردادماه ادامه پیدا می‌کند. ولی با ورود به هفته چهارم، احتمالا شاهد جنب و جوش در بازار خودرو و تغییر قیمت خودروها باشیم.
گفتنی است که برخی کارشناسان حوزه خودرو، کاهش یا دست‌کم ثبات قیمت اخیر خودروها را تا پایان خردادماه پیش‌بینی کرده‌اند. بخشی از این ثبات به نرخ دلار مربوط می‌شود که از ابتدای سال تاکنون نوسان چندانی پیدا نکرده است. بخش دیگر به پرونده باز واردات خودروهای دست‌دوم بازمی‌گردد که در صورت موافقت با آن، بازار خودرو با تکان چشمگیری مواجه شده و به محض ورود خودروهای دست‌دوم ارزان‌قیمت، متقاضیان بسیاری برای خرید و انجام معامله صف می‌کشند.
به هر حال، این رؤیاپردازی به زمان آینده مربوط می‌شود و آینده تنها تا حدی قابل پیشگویی است. در زمان حال، رکود بازار چندان اتفاق خوشایندی برای فروشندگان به حساب نمی‌آید. برخی قیمت خودروها را تا نزدیکی قیمت کارخانه پایین آورده‌اند، اما باز هم استقبالی از این ارزانی نشده است. وضعیت بازار خودرو ۱۶ خردادماه و قیمت آزاد خودروهای پرطرفدار را در ادامه مشاهده می‌کنید. نسبت به قبل از تعطیلات، تقریبا تمام محصولات ایران‌خودرو دچار کاهش قیمت شده‌اند.

نوشته مقاومت عجیب خودروها در برابر تغییر قیمت در نیمه خردادماه ۱۴۰۲ اولین بار در وبلاگ کارنامه. پدیدار شد.
source

همه چیز از همه جا برای ماشین شما
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط chaarcharkh