همه چیز از همه جا برای ماشین شما
چکیده محبوب ترین مقالات خودرو ایران و جهان

فهرست مطالب
چراغ تزئینی ماشین سنگین ،چراغ خطر ماشین سنگین ،چراغ کامیون ، تزئینات ماشین سنگین اصفهان ،تزئینات ماشین سنگین ،چراغ چشمک زن ماشین سنگین ،قیمت چراغ جلو خاور ،تزئینات کامیون

در میان وسایل نقلیه و لوازم تزئینی اتومبیل، کامیون‌ها و لوازم لوکس خودرو سنگین جایگاه تعریف شده‌ای بخصوص در فرهنگ ما ایرانی‌ها دارند. رفتار خاص رانندگان لوطی مسلک و جملات خاص و پر مفهوم و گاها طنز پشت کامیونی و… باعث شده کامیون‌ها در میان وسائل نقلیه دارای شخصیت و کاراکتر خاص باشند و جایگاه ویژه‌ای در فرهنگ پیدا کنند. شاهد و گواه این مسئله نیز شخصیت‌های به یاد ماندنی مانند خوش رکاب و تولید انواع فیلم‌های جاده‌ای و ماشین‌های سنگین هستند. اما یک لحظه تصور کنید ماشین‌های سنگین بدون چراغ چه شکلی می‌شوند؟
حتی تصورش هم سخت است چراکه چراغ‌ها جزوی از روح ماشین‌ها هستند. به همین دلیل است که میگوییم چراغ‌های تزئینی ماشین سنگین فراتر از چندشی لوکس به حساب می‌آیند و بیانگر شخصیت ماشین و راننده آن هستند. در ادامه با ما همراه باشید تا کمی بیشتر با انواع چراغ‌های تزئینی ماشین سنگین و کاربردهای آن‌ها آشنا شویم.
 چراغ تزئینی کامیون  انواع چراغ اسپرت  انواع چراغ خودرو  انواع چراغ دی لایت  چراغ خطر ماشین سنگین  چراغ زنون چیست  مجله کامیون سواران
چراغ‌های تزئینی به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند که هریک شخصیت خاصی را به ماشین می‌دهند. در همه ماشین‌ها می‌توان از انواع این چراغ‌ها استفاده کرد. با این حال صاحبان ماشین‌های سنگین علاقه بیشتری به استفاده از آن‌ها دارند. در ادامه با پر کاربردترین انواع چراغ‌های تزئینی ماشین سنگین آشنا می‌شویم.
نئون، قدیمی‌ترین انواع چراغ تزئینی
از قدیمی‌ترین مدل‌های چراغ اتومبیل هستند که در آن الکتریسیته از یک رشته کرومی عبور داده می‌شود و تولید نور می‌کند. چراغ نئون رنگ بندی‌های مختلفی دارد و علاوه بر چراغ‌های اصلی خودرو می‌توان از آن‌ها در بخش‌های دیگر ماشین نیز استفاده کرد.
هالوژنی؛ پرکاربردترین هدلایت برای خودرو
نسل بعدی چراغ‌های اتومبیل هستند که از انواع لامپ‌های رشته‌ای به شمار می‌آیند. لامپ‌های هالوژنی در اکثر خودروهای معمولی دیده می‌شوند. البته چراغ‌های تزئینی هالوژنی با نورهای رنگی و خاص نسبت به چراغ‌های معمولی متفاوت می‌شوند.
زنون؛ چراغ تزئینی محبوب برای انواع خودروها
این لامپ‌ها همانطور که از اسم آن پیداست از گاز زنون پر می‌شوند و با عبور الکتریسیه از میان آن نور بسیار سفید و خیره کننده‌ای ایجاد می‌شود. استفاده از این لامپ‌ها در سال‌های گذشته بسیار رواج یافته است
آل ای دی، چراغ تزئینی مدرن
رایج‌ترین لامپ‌های موجود هستند که با استفاده از یک مدار شامل لنز و عدسی طراحی می‌شوند. آل ای دی‌ها در سال‌های اخیر به عنوان دسته‌ای مدرن از چراغ‌های تزئینی ماشین سنگین مورد استفاده قرار می‌گیرند. اغلب خودروهای جدید و به روز نیز به آل ای دی مجهز هستند.
لیزری، چراغ هایی کوچک با کاربرد خاص
لامپ‌های کوچکی هستند که بر اساس پلتفرم لیزر طراحی و ساخته شده‌اند و نسبت به ابعادشان نور بسیار بالایی تولید می‌کنند و عمر طولانی‌تری از سایر انواع لامپ دارند.
دسته بندی چراغ تزئینی ماشین سنگین، بیرون و درون کابین را زیبا کنید
سیستم روشنایی اتومبیل متشکل از یک سیستم پیچیده از انواع چراغ‌ها است که شامل موارد مختلفی از چراغ‌های پشت آمپر و پنل جلوی راننده تا چراغ‌های جلویی (هدلایت) و عقب (بک لایت) می‌شود. اگر بخواهیم به صورت کاملاً شخصی یک تقسیم بندی در این مورد برای درک بهتر موضوع ارائه دهیم، به طور کلی چراغ تزئینی انواع ماشین سنگین اعم از چراغ خاور و کامیونت، چراغ بوژی کش، چراغ تزئینی تریلی و کمر شکن به دو دسته کلی چراغ‌های داخل کابین و چراغ‌های خارجی ماشین سنگین تقسیم می‌شوند.
برخلاف اتوبوس‌ها که به دلیل فضای داخلی بزرگ و انعطاف پذیر از نظر مدل‌های مختلف چراغ داخل کابین بسیار متنوع‌تر هستند، چراغ‌های کابین در ماشین سنگین محدود می‌شوند به تراشه‌های ال‌ای‌دی با شدت جریان بالا و دید مناسب که رنگ‌های پر جنب و جوش عالی را ارائه می‌دهند و مخصوصاً برای تاریکی شب، هوای برفی، باران و مه مناسب هستند. انواع جراغ های داخل کابین عبارتند از:
از انواع دیگر چراغ‌های تزئینی داخل کابین می‌شود به موارد زیر نیز اشاره کرد:
چراغ‌های خارجی که در ماشین‌های سنگین و کامیون‌ها از اهمیت بیشتری برخوردارند به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند. لازم به ذکر است با عرض پوزش به دلیل اهمیت موضوع در تصادفات و احساس مسئولیت درمورد مسائل ترافیکی، ما به ذکر تعاریفی از تمامی انواع چراغ‌های تزئینی و حتی غیرتزئینی پرداخته‌ایم و لازم است بابت طولانی شدن آن عذر مارا بپذیرید؛ اما انواع چراغ‌های خارجی عبارتند از:
انواع چراغ خطر (LED و ساده) و طلق خطر تزئینی برای ماشین سنگین
چراغ خطر با نور مناسب و سیستم فلاشر و چشمک زن خود به سایر رانندگان و خودروهای درحال تردد آگاهی لازم را می‌دهد و به طور کلی نقش بسزایی در افزایش ایمنی جاده‌ای دارد. این چراغ‌ها طراحی شده‌اند تا در شرایط خاص به دیگر وسائل نقلیه، موقعیت فعلی خودروی شما را اعلام کنند.
چراغ مه شکن تزئینی و لوکس
این چراغ‌ها زمانی که در حال رانندگی در مسیرهای نامناسب از نظر آب و هوایی مانند مه، گرد و غبار شدید و… هستید با طراحی خاص خود در تشخیص مسیر و افزایش میدان دید به شما کمک بسیاری خواهند کرد. طراحی این چراغ‌ها به گونه‌ای است که با افزایش زاویه تابش نور زیاد در سطح کم و میدان محدود برایتان ایجاد می‌کنند و افزایش میدان دید شما در هواهای غلیظ کمک خواهند کرد.
نکته: در هنگام نصب چراغ‌های مه شکن استفاده از نور زرد را در اولویت قرار دهید چراکه نور زرد حاوی کمترین اشعه آبی و بنفش است و در برخورد با قطرات هوا کمترین بازتاب نور را دارد.
برخی از چراغ‌های داخل سپر جنبه تزئینی و برخی از آنها جنبه کاربردی دارند. در میان این چراغ‌ها چراغ ترمز کمتر جنبه تزئینی داشته، اما یکی از مهم‌ترین چراغ‌های خودرو می‌باشد به طوری که اگر پلیس راه در مورد کارکرد آن شک داشته باشد خودروی شمارا جریمه می‌کند. به دلیل اهمیت آن در کاهش تصادفات رانندگی به خصوص در ماشبن های سنگین و کمک آن به تشخیص رفتار ماشین جلویی لطفاً از این چراغ‌ها غافل نشوید!
چراغ راهنما تزئینی
چراغ بغل لاستیکی (LED و ساده)
استفاده از چراغ‌های کناری و یا چراغ‌های ریپیتر درکنار چراغ‌های راهنما در مدل‌های مختلف بسیار مرسوم است و جلوه خوبی دارند.
چراغ نمره و پلاک (LED و ساده)
در بیشتر انواع مدل اتومبیل چراغ‌هایی در بخش بالایی یا طرفیت پلاک برای خوانا بودن پلاک در هنگام شب طراحی شده که البته زیبایی خاصی دارند و جلوه خوبی بخصوص در بخش عقبی ماشین دارند.
‏چراغ گردان
استفاده از این چراغ‌ها عمومیت چندانی ندارند و معمولاً در وسائل نقلیه خاص مانند آتش نشانی در کنار آژیر در رنگ‌های آبی، قرمز و زرد استفاده می‌شوند.
‏سایر چراغ‌های اسپرت و تزئینی
علاوه بر مواردی که در بالا به آن‌ها اشاره کردیم، انواع دیگری از چراغ‌های تزئینی ماشین سنگین نیز وجود دارند که در خارج از کابین مورد استفاده قرار می‌گیرند:
متاسفانه به دلیل نوسان بالای قیمت‌ها در دسته لوازم یدکی خودروهای سنگین امکان ارائه قیمت مستقیم در این قسمت وجود ندارد.
راننده‌های ماشین سنگین به دلیل وقت بیشتری که با ماشین‌های خود می‌گذرانند، به دنبال خاص بودن و شخصی سازی بیشتر ماشین خود هستند و راحت‌ترین کار برای انجام این موضوع به دلیل مدل‌های محدود ماشین سنگین، تغییر چراغ‌های ماشین است. نصب و تغییر چراغ‌های ماشین‌ها علاوه جنبه‌های ایمنی، جنبه‌های زیبایی و راحتی دارد و اتومبیل شمارا مبدل به خانه دوم شما می‌کند. جالب است بدانید در مدل‌های جدیدتر با نصب سنسورها و برنامه‌های مختلف سیستم نوری اتومبیل را به سمت اتولایت هدایت می‌کنند و نور اتومبیل شما با کم شدن نور محیط به صورت خودکار روشن و تنظیم می‌شود.
جدیدترین تجهیزات ارتش آمریکا در سال 2023 (عکس)
کاتولوگ اتوبوس شهری آرین عقاب افشان
مشخصات موشک هایپرسونیک فتاح چیست؟
معرفی کشنده سنگین 40 تنی هیدروژنی HSV
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب پربازدید
نمونه سوال امتحانی نیمسال دوم پیام های آسمانی هفتم خرداد 1402 + پاسخ
لیونل مسی به اینترمیامی آمریکا پیوست +رقم قرارداد
سیستم ترمز بادی ماشین سنگین چیست و چگونه کار می کند؟
هزینه تعویض یک دست دیسک و صفحه کلاچ خودرو چند؟
نمونه سئوال امتحانی پیام های آسمانی پایه هشتم خرداد 1401 +پاسخ
پربحث ترین ها
طرز تهیه بستنی سنتی در خانه
دلایل پلیس راهور برای شماره گذاری خودروهای ناایمن داخلی
عرضه خودرو‌های وارداتی پس از ۴ سال کلید خورد
گسل خودرویی فعال شد؟
پاسخ کوبنده ب‌ام‌و به مرسدس بنز EQE
اخبار روز
دلایل پلیس راهور برای شماره گذاری خودروهای ناایمن داخلی
۸ دلیل اصلی ریپ زدن ماشین را بشناسید
آشنایی با چراغ‌های تزئینی ماشین سنگین؛ زیبایی بخش جاده‌ها!
جدیدترین تجهیزات ارتش آمریکا در سال 2023 (عکس)
کاتولوگ اتوبوس شهری آرین عقاب افشان
بررسی دلایل ابتلا به سرطان پروستات در رانندگان کامیون و نحوه درمان آن
ریتاردر (Retarder) چیست؟
ترمز اضطراری ماشین سنگین چیست و چگونه عمل می کند؟
کد خطای P0133 در دیاگ چیست ؟
رونمایی از تراکتور شالیزار با حضور رئیس جمهور (عکس)
این غذای اصیل را فوری فوتی درست کنید
قیمت جدید محصولات وانت نیسان زامیاد (خرداد 1402)
لیونل مسی به اینترمیامی آمریکا پیوست +رقم قرارداد
خودروسازان اسناد در رهن خودروها را آزاد کنند
سیستم ترمز بادی ماشین سنگین چیست و چگونه کار می کند؟
آموزش تعویض لنت کامیون
هزینه تعویض یک دست دیسک و صفحه کلاچ خودرو چند؟
نمونه سوال امتحانی نیمسال دوم پیام های آسمانی هفتم خرداد 1402 + پاسخ
نمونه سئوال امتحانی پیام های آسمانی پایه هشتم خرداد 1401 +پاسخ
نمونه سوالات پیام های آسمانی نهم نوبت خرداد 1402 با جواب
نمونه سوال نهایی زبان دوازدهم علوم تجربی نوبت خرداد 1402 با جواب
قیمت پژو ۲۰۷ با موتور TU3 اعلام شد
عظیمی: داخلی سازی و تولید گیربکس اتوماتیک در اولویت قرار گیرد
فرایند قرعه‌ کشی برای نوبت‌ دهی خودروها – خرداد ۱۴۰۲
شرایط ثبت نام پژو ۲۰۷ با موتور TU3 -خرداد 1402
اخبار داغ
اولین مافیای خودرو در کشور را بشناسید
تغییر حجاب دکتر عاطفه میرسیدی بعد از بازنشستگی + عکس
اصطلاح ضریب پسا یا درگ چیست وکجا کاربرد دارد؟
راهنمای خرید سیستم پخش و باند خودرو + قیمت انواع ضبط ماشین
شرکت های خودروساز چینی در بازار ایران وچین
خودرو
نسخه ویژه یکی از محبوب‌ترین محصولات فولکس واگن در ۴۵ سالگی
Devel Sixteen سوپر اسپرت ۵۰۰۰ اسب بخاری رقیب سرسخت بوگاتی شیرون
نگاهی به خودروی ام وی ام X33+عکس ومشخصات
معرفی کانسپت مزدا Vision Study
معرفی ۱۰ فراری لافراری شکست ناپذیر در طول تاریخ
مسابقات
تصادف بوگاتی گران قیمت فوق ستاره فوتبال + تصاویر
مسابقات اتومبیلرانی «شتاب کیش» +عکس
علی دایی از قیمت پراید انتقاد کرد و اخراج شد
خوشحالی جورجینا به حضور رونالدو در النصر+عکس
نتایج آخرین مرحله مسابقات قهرمانی موتور ریس 1400
آشپزی
خواص گیاه بابونه و تاثیر آن در زیبایی پوست و مو
خواص و ویژگی های گیاه مرزه (Satureja Labiatae) چیست؟
کاهش کلسترول و تقویت حافظه با این ادویه
طرز تهیه کیک ارده و گردو، یک عصرانه مقوی
خواص شگفت‌ انگیز به | میوه زیبایی
source
تولید محتوا
سئو سایت
چکیده محبوب ترین مقالات خودرو ایران و جهان
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.
source

همه چیز از همه جا برای ماشین شما
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط chaarcharkh