آخرین اخبار حوزه سلامت و بهداشت خانواده
گرمازدگی ممکن است در شرایطی که دمای بدن فرد به ۴۰ درجه سانتیگراد یا بالاتر برسد، رخ دهد و این عارضه بیشتر در ماه‌های تابستان شایع است.
به گزارش ایسنا به نقل از سایت تخصصی مایوکلینیک، گرمازدگی نیاز به درمان اورژانسی دارد زیرا در صورت عدم درمان می‌تواند به سرعت به مغز، قلب، کلیه‌ها و ماهیچه‌ها آسیب برساند. هرچه درمان بیشتر به‌ تعویق بیفتد، آسیب بدتر می‌شود و خطر عوارض جدی یا مرگ را افزایش می‌دهد.
به‌ غیر از افزایش دمای بدن سایر علایم گرمازدگی شامل گیجی، بی‌قراری، گفتار نامفهوم، تحریک‌پذیری، هذیان، تشنج و کما، تهوع و استفراغ، تنفس سریع و پی‌درپی، ضربان قلب سریع، سردرد و قرمزی پوست هستند.
گرمازدگی قابل‌ پیش‌بینی و پیشگیری است. برای جلوگیری از این عارضه در روزهای داغ تابستان اقدامات زیر را حتما انجام دهید:
– لباس‌های گشاد و سبک بپوشید. همچنین پوشیدن لباس‌های اضافی به بدن شما اجازه خنک‌ شدن کافی را نمی‌دهد.
– در برابر آفتاب‌سوختگی از خود محافظت کنید. آفتاب‌سوختگی بر توانایی بدن شما برای خنک کردن خود تأثیر منفی می‌گذارد، بنابراین با یک کلاه لبه پهن و عینک آفتابی از خود در خارج از منزل محافظت کنید و از یک کرم ضدآفتاب با طیف وسیع با SPF حداقل ۱۵ استفاده کنید. کرم ضدآفتاب را سخاوتمندانه به قسمت‌های مختلف صورت و دست‌ها بزنید  و هر دو ساعت یکبار تجدید کنید.
– به مقدار زیاد مایعات بنوشید. هیدراته‌ ماندن به بدن کمک می‌کند تا عرق‌کرده و دمای خود را در حالت طبیعی حفظ کند.
– هرگز کسی را در ماشین پارک‌شده رها نکنید. این کار یک علت شایع مرگ‌ومیر ناشی از گرما در کودکان است. وقتی در زیر آفتاب پارک می‌کنید، دمای ماشین شما می‌تواند در عرض ۱۰ دقیقه بیش از ۱۱ درجه سانتی‌گراد افزایش یابد.
بنابر گزارش دویچه‌وله، اگر نمی‌توانید در هوای گرم از فعالیت‌های شدید اجتناب کنید، مایعات بنوشید و به‌ طور مکرر در یک مکان خنک استراحت کنید. همچنین سعی کنید ورزش یا کار فیزیکی را برای زمان‌های خنک‌تر روز مانند صبح زود یا عصر برنامه‌ریزی کنید.
انتهای پیام
source

تولید محتوا
سئو سایت
شینگل
جهان خبری
اتو خبری
فرهنگی خبری
سرگرمی خبری
ورزشی خبری
اقتصادی خبری
علمی خبری
تکنولوژی خبری
آخرین اخبار حوزه سلامت و بهداشت خانواده
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط chaarcharkh