آخرین اخبار حوزه سلامت و بهداشت خانواده
دنیای متفاوت تکنولوژی
شایعات واقعیت داشت و اینتل به‌طور رسمی i از نام‌گذاری Core i5، Core i7، Coire i9 و Core i3 حذف کرد. این شرکت اکنون درحال برنامه‌ریزی برای فروش سه مدل پردازنده‌ با نام Intel، Intel Core و Intel Core Ultra است.
کارشناسان برندسازی اینتل در گفت‌وگو با ورج اعلام کرده‌اند کلمه‌ی بسیار مهم Intel درحال فراموش‌شدن بود و پردازنده‌های کاملاً متفاوت Meteor Lake که نیمه‌ی دوم ۲۰۲۳ از راه می‌رسند، بهترین فرصت را برای تغییرات بزرگ فراهم کردند.
کریستوفر هیرش، مدیر برندینگ محصولات اینتل می‌گوید: «وقتی به‌نحوه‌ی صحبت مطبوعات فناوری، نحوه‌ی صحبت خرده‌فروشان، سازندگان و شرکای خود نگاه می‌کنیم، جالب بود که همه فقط از یک حرف و عدد کوتاه برای معرفی پردازنده‌ها استفاده می‌کنند.»
تحقیقات اینتل نشان می‌دهد برند Core بود که ارتباط با اینتل را ایجاد کرد و نه i5 یا i7. آیا حرف i نماینده‌ی اپل یا آیفون و آیپد است؟ آیا این موضوع واقعاً ناشناخته بود؟ هیرش می‌گوید برخی مردم حتی نمی‌دانستند پردازنده‌های Core i5 یا Core i7 محصولات اینتل هستند.
تیم تروز، استراتژیست برند اینتل می‌گوید: «استفاده از Ultra 7 به ما کمک می‌کند قطعات پرچم‌دار را از سایر مدل‌ها جدا کنیم؛ درست مثل BMW M5 که با سری BMW 5 تفاوت دارد.» البته این مقایسه، کامل نیست زیرا Ultra برای اینتل، الزاماً به‌معنی سرعت، سبک بودن یا لوکس بودن نیست.
هیرش و تروز توضیحات زیادی درمورد تغییرات نام‌گذاری پردازنده‌های اینتل ارائه ندادند اما اشاره می‌کنند محصولات سری Ultra اینتل از مجموعه ویژگی‌های بزرگ‌تر، گرافیک ARC یکپارچه، قابلیت‌های هوش مصنوعی و بهترین عملکرد بهره می‌برند که نمونه‌ی آن در هیچ‌کدام از پردازنده‌های اصلی Core وجود ندارد.
هیرش می‌گوید افراد اعلام می‌کردند من i7 یا i9 خریداری کرده‌ام و اکنون باید بگویند خریدار Ultra هستند. او در بخش دیگری از توضیحاتش گفت: «کاربران همچنان می‌توانند از عدد های مخصوص که نمونه‌ی آن‌ را در مدل‌های i5 و i7 و غیره دیده‌ایم، نسل و قابلیت‌های پردازنده‌های جدید را شناسایی کنند.»
در ادامه چند نمونه‌ از نام‌گذاری تراشه‌های اینتل آورده شده است و بنابراین همه‌ی معیارهای نام‌گذاری پردازنده‌های این شرکت به‌طور کامل تغییر نخواهد کرد.
نام‌گذاری فوق به‌ترتیب برای پردازنده‌ی پرچم‌دار لپ‌تاپی با گرافیک یکپارچه‌ی قدرتمند، پردازنده‌ی قدرتمند دسکتاپ با امکان اورکلاک و تراشه‌ی لپ‌تاپی کم‌مصرف مورد استفاده قرار خواهد گرفت. البته این نام‌ها نهایی نیستند و برای مثال ارائه شده‌اند.
اینتل سال گذشته نیز برندهای Pentium و Celeron را کنار گذاشت و پردازنده‌های پایین‌رده‌ی این شرکت درحال حاضر فقط با عنوان پردازنده‌ی اینتل شناخته می‌شوند که ازجمله می‌توان به Intel N200 اشاره کرد.
خانواده ما
source
دنیای متفاوت تکنولوژی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.
source

تولید محتوا
سئو سایت
شینگل
جهان خبری
اتو خبری
فرهنگی خبری
سرگرمی خبری
ورزشی خبری
اقتصادی خبری
علمی خبری
تکنولوژی خبری
آخرین اخبار حوزه سلامت و بهداشت خانواده
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط chaarcharkh