همه چیز از همه جا برای ماشین شما
خودروی رئیس جمهور به‌تازگی خبرساز شده و انتقادهای متعددی از وی در فضای آنلاین به چشم می‌خورد. اگر قرار بر حمایت از تولید ملی باشد، چرا آقای رئیسی از خودروهای داخلی همچون دنا یا تارای ایران‌خودرو یا شاهین سایپا برای رفت‌وآمد استفاده نمی‌کند؟
مدت‌هاست که سیاست حمایت از تولید ملی باعث منع واردات اجناس و کالاهای باکیفیت به کشور شده است، در‌حالی‌که محصولات داخلی هرروز بدون هیچ‌گونه بهبودی گران‌تر می‌شوند. این موضوع درباره خودرو هم صدق می‌کند و حالا تردد رئیس جمهور با یک خودروی ژاپنی شکیل و زیبا به نام تینا با واکنش‌های مختلف مواجه شده است. برخی افراد درباره مشخصات خودروی رئیس جمهور کنجکاو هستند و به‌دنبال مزایای آن نسبت به تولیدات داخلی می‌گردند. به همین خاطر بد نیست نگاهی به مشخصات تینا نیسان بیندازیم.
تینای نیسان خودروی چندان جدیدی نیست و در سال ۱۳۸۹ توسط پارس‌خودرو وارد کشور شد. این خودرو تا سه سال به مونتاژ رسید و در دو تیپ متفاوت در دسترس مشتریان ایرانی قرار گرفت. واضح است که تولیدات قبل از سال ۹۷ کیفیت بیشتری نسبت به محصولات فعلی داشتند و اگر فرصت فراهم شود، بسیاری افراد تمایل بیشتری به خرید خودروهای قدیمی دارند، چراکه لااقل در کابین آن احساس ایمنی بیشتری خواهند داشت.
خودروی رئیس جمهور اگرچه یک محصول قدیمی است، اما یکی از مجهزترین وسایل نقلیه زمان حال به حساب می‌آید. در نسخه فول آپشن، تینا نیسان به سیستم‌های کروز کنترل، سیستم پایداری الکترونیکی ESC، سیستم کنترل کشش TCS، سیستم ترمز ضد قفل ABS به‌همراه EBD، ترمز کمکی، شش کیسه هوا و اتولایت مجهز است.
نیسان تینا به پیشرانه ۲.۵ لیتری مجهز است که توسط شرکت ژاپنی ساخته شده و ۱۸۵ اسب بخار قدرت و ۲۴۰ نیوتن‌متر گشتاور را از طریق گیربکس CVT به چرخ‌های جلو وارد می‌کند. این خودرو به لطف گیربکس CVT مصرف سوخت بهینه و شتاب ثانویه فوق‌العاده دارد. هرچند که شتاب‌گیری در جاده‌های شهری امتیاز چندان خاصی به حساب نمی‌آید.
نوشته خودروی زیر پای رئیس جمهور چیست؟ اولین بار در وبلاگ کارنامه. پدیدار شد.
source

همه چیز از همه جا برای ماشین شما
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط chaarcharkh