آخرین اخبار حوزه سلامت و بهداشت خانواده
دنیای متفاوت تکنولوژی
دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
محققان مایکروسافت کامپیوتری ساخته‌اند که از قطعات اپتیکال و الکترونیک برای محاسبه پردازش‌های مربوط به مسائل بهینه‌سازی استفاده می‌کند.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
آزمایشگاه تحقیقات مایکروسافت در کمبریج از اولین کامپیوتر اپتیکال آنالوگ دنیا که وعده حل مشکلات مربوط به بهینه‌سازی را می‌دهد، پرده برداشت. این کامپیوتر با فوتون‌ها و الکترون‌ها کار می‌کند تا از طریق پردازش داده‌های پیوسته، خیلی سریع‌تر از کامپیوترهای مرسوم که اطلاعات را به داده‌های باینری تبدیل می‌کنند، عمل کند.
محققان پیش‌تر برای حل مشکلات بهینه‌سازی از الگوریتم‌های جستجوی کاشف استفاده کرده بودند، اما این راهکار حتی با سخت‌افزارهای سفارشی از نظر عملکرد با محدودیت‌هایی روبه‌رو است. ازاین‌رو پژوهشگران مایکروسافت سازوکار دیگری را پیشنهاد داده‌اند که در آن از ترکیبی از متغیرهای باینری و پیوسته استفاده می‌شود.
دانشمندان برای انجام این کار یک کامپیوتر اپتیکال آنالوگ را پیشنهاد داده‌اند که «دستگاه تعاملی آنالوگ» (AIM) نام دارد. در این کامپیوتر از توانایی فوتون‌ها نه‌فقط برای تعامل با یکدیگر، بلکه برای تعامل با ماده‌ای استفاده می‌شود که این ذرات از آن عبور می‌کنند.
تیم مایکروسافت با ایجاد یک سیستم فیزیکی که از قطعات اپتیکی و الکترونیکی برای اجرای ضرب‌های وکتور ماتریسی استفاده می‌کند، روشی مؤثر و سریع را برای اجرای محاسبات مربوط به مشکلات بهینه‌سازی پیدا کرده‌ است.
محققان اجزای این سیستم را کوچک کرده‌اند تا درون تراشه‌های مقیاس سانتی‌متری قابل جایگذاری باشد و کامپیوتری را به‌وجود بیاورد که قابل قراردادن در یک رک (Rack) کامپیوتری باشد. نسخه‌ای از این سیستم پارسال ساخته شد که دقت آن تا هفت بیت از اطلاعات بود.
حالا مایکروسافت نسخه جدیدتری از این کامپیوتر را با کمک بانک Barclays آزمایش کرده است تا عملکرد آن را در حل مشکلات بازارهای مالی ببیند. این سیستم در آزمایش‌ها با دقت و سرعت بالاتر توانست بخشی از مشکلات را حل کند و این شرکت حالا به‌دنبال افزایش مقیاس کامپیوتر اپتیکال خود است تا بتواند متغیرها و داده‌های بیشتری را مدیریت کند.
کامپیوترهای اپتیکال می‌توانند فرصت‌های زیادی را در اختیار محققان قرار دهند تا با کاهش منابع مصرفی، محاسبات پیچیده‌تری را در زمان کوتاه‌تری تکمیل کنند.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود
source
سئو سایت
دنیای متفاوت تکنولوژی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.
source

تولید محتوا
سئو سایت
شینگل
جهان خبری
اتو خبری
فرهنگی خبری
سرگرمی خبری
ورزشی خبری
اقتصادی خبری
علمی خبری
تکنولوژی خبری
آخرین اخبار حوزه سلامت و بهداشت خانواده
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط chaarcharkh