آخرین اخبار حوزه سلامت و بهداشت خانواده
جنا اورتگا که تنها ۲۱ سال دارد به لطف بازی‌های باورنکردنی‌اش در سریال‌هایی مثل «ونزدی»، «تو» و فیلم‌هایی مانند «روز بله‌گویی»، در چند سال اخیر به یک نام آشنا تبدیل شده است. این بازیگر همچنین صداپیشگی شخصیت‌های محبوب سریال‌های انیمیشنی را هم انجام داده که ممکن است حتی برخی از طرفدارانش هم نتوانند این موضوع را تشخیص دهند. اورتگا از کودکی سخت کار می‌کرد و یکی از شناخته‌شده‌ترین نقش‌های قبل از شهرت او در یک آگهی تبلیغاتی «خمیردندان کودکان کولگیت» (Colgate Kids) بود. اورتگا بدون شک در چند سال آینده فیلم‌ها و سریال‌های تلویزیونی موفق بیشتری خواهد داشت، اما تا معرفی نقش بزرگ بعدی‌اش، در این مطلب برخی از بهترین فیلم‌ها و سریال‌های او را نام بردیم.
جنا اورتگا در سریال «ونزدی»
سریال «ونزدی» محصول سال ۲۰۲۲ موفقیت بزرگی برای نتفلیکس به همراه داشت و علیرغم این واقعیت که جنا اورتگا پیش از این هم در چند سریال و فیلم بازی کرده بود به شناخته شدنش به عنوان یک ستاره کمک زیادی کرد. اورتگا در نقش ونزدی آدامز، دختر عجیب و غریب «خانواده آدامز» می‌درخشد. او خبیث و خشن است و قدرت‌های ماورایی دارد که به کمک آن می‌تواند آینده را ببیند.
ونزدی بزرگترین نقش اورتگا تا به امروز بوده و همچنان یکی از پربیننده‌ترین سریال‌های نتفلیکس است. تعجب‌آور نیست که نتفلیکس «ونزدی» را برای فصل دوم تمدید کرد، چرا که داستان‌های زیادی برای گفتن، دشمنان بیشتری برای مبارزه و رازهایی ناگفته درباره این عضو اصلی خانواده آدامز دارد که باید از آن‌ها پرده برداشته شود.
جنا اورتگا در سریال «تو»
«تو» یک سریال هیجان‌انگیز موفق است که جو گلدبرگ، یک قاتل زنجیره‌ای جذاب را دنبال می‌کند که بعد از تعقیب طولانی‌مدت طعمه‌هایش آن‌ها را می‌کشد. در فصل دوم «تو»، اورتگا در نقش الی، دختر ۱۵ ساله‌ای ظاهر می‌شود که در یک بلوک آپارتمانی با جو زندگی می‌کند. خواهر بزرگ‌ترش دلایلا با جو دوست می‌شود و آن دو رابطه عاشقانه کوتاهی با هم برقرار می‌کنند.
با این حال، بعد از ناپدید شدن دلایلا، الی به شدت نسبت به جو مشکوک می‌شود. الی یکی از معدود افرادی است که جو به او رحم می‌کند، و او می‌تواند به راحتی در فصل پنجم و آخر «تو» ظاهر شود. الی که می‌داند جو واقعا چه توانایی‌هایی دارد، سرانجام می‌تواند او را به دست عدالت بسپارد.
جنا اورتگا در فیلم «روز بله‌گویی»
«روز بله‌گویی» یک فیلم خانوادگی جذاب و مفرح درباره یک زوج متاهل با سه فرزند است که سعی می‌کنند به فرزندانشان ثابت کنند که هنوز هم می‌توانند ماجراجو باشند. این بدان معنی است که با هر چیزی که بچه‌ها در حد منطقی بخواهند موافقت می‌کنند.
اورتگا نقش خواهر بزرگ کاترینا یا همان کتی تورس را بازی می‌کند که قصد دارد در کنسرت موسیقی شرکت کند و والدینش مخالفت می‌کنند. با این حال، بعد از مشاجره و بحث با مادرش متوجه می‌شود که والدینش واقعا فقط بهترین‌ها را برای او می‌خواهند و به دنبال امنیت او هستند. بازی اورتگا در این نقش، نامزدی جایزه ایماجن (Imagen Awards) سال ۲۰۲۲ بهترین بازیگر زن در یک فیلم بلند را برایش به ارمغان آورد.
سریال انیمیشنی «دنیای ژوراسیک؛ کمپ کرتاسه»
جنا اورتگا صداپیشگی شخصیت‌های بسیاری را، از جمله شخصیت اصلی بروکلین در سریال «دنیای ژوراسیک؛ کمپ کرتاسه» انجام داده است. این مجموعه انیمیشنی علمی-تخیلی اکشن ماجراجویی، بخشی از فرنچایز «دنیای ژوراسیک»، درباره گروهی از نوجوانان است که در جزیره‌ای دورافتاده سرگردان مانده‌اند.
اما این نوجوانان تنها نیستند و توسط دایناسورهایی که از زیستگاه خود فرار کرده‌اند احاطه شده‌اند. بروکلین، با رهبر نوجوانی به نام داریوش در جزیره ملاقات می‌کند، یک وبلاگ‌نویس معروف که باید با همسالانش در شرایط دشوار همراه شود تا راهی برای بازگشت به خانه پیدا کنند.
فیلم «جیغ»
فیلم «جیغ» محصول سال ۲۰۲۲  نسل جدیدی از قربانیان گوست‌فیس را نشان داد، که بیشتر بر روی تارا کارپنتر با بازی جنا اورتگا و خواهرش سم، در وودزبورو تمرکز داشت. پنجمین فیلم از این فرنچایز اسلشر شخصیت‌های جدید و در حال بازگشت را نشان می‌دهد که باید بار دیگر از دست گوست‌فیس فرار کنند.
۲۵ سال پس از وقایع «جیغ ۴» (Scream 4) تارا کارپنتر به یک تماس تلفنی به ظاهر ساده پاسخ می‌دهد که در آن صدایی ناشناس از او درباره چیزهای بی‌اهمیت در فیلم‌های ترسناک سؤال می‌کند. تارا، سم و بقیه تمام قوانین یک دنباله را در «جیغ» محصول سال ۲۰۲۲ زیر پا می‌گذارند و در «جیغ ۶» (Scream VI) محصول سال ۲۰۲۳ بازمی‌گردند.
سریال انیمیشنی «النا و راز آوالور»
جنا اورتگا در سریال انیمیشنی «النا و راز آوالور» صداپیشگی ایزابل، خواهر کوچک‌تر شاهزاده النا کاستیو فلورس را برعهده دارد. النا شاهزاده خانم آوالور ۱۶ ساله است که دوست دارد هر کاری که دلش می‌خواهد انجام دهد و اغلب باعث ناامیدی دیگران می‌شود. از سوی دیگر، ایزابل با صداپیشگی اورتگا مخترعی باهوش، شجاع و موفق است. ایزابل به النا راهنمایی و مشاوره می‌دهد تا یک شاهزاده خانم درست و حسابی شود.
«النا و راز آوالور» برای سه فصل از کانال دیزنی پخش شد و به عنوان الگویی مثبت مورد توجه مخاطبان جوان قرار گرفت. این سریال ماجراجویی انیمیشنی کامپیوتری به موضوعات مهم جهانی مانند دوستی، خانواده، صداقت و مهربانی می‌پردازد.
سریال «مانده در میانه»
در سریال «فرزند وسط» که به مدت سه فصل از کانال دیزنی پخش شد، اورتگا در نقش هارلی دیاز، مخترع جوانی بازی کرد که برای مقابله با خانواده بزرگش ابزارهایی می‌سازد. او فرزند وسط خانواده‌ای با هفت بچه است، بنابراین باید راه‌های خلاقانه‌ای برای مقابله با هرج و مرج بیابد و مطمئن شود که مورد توجه قرار گرفته است.
هارلی کودک بسیار باهوشی است که می‌تواند وسایلی مانند میز تسمه نقاله برای عبور دادن غذا و ماشین برف‌روبی بسازد. هارلی ۱۳ ساله است که در آن زمان به سن واقعی اورتگا نزدیک بود و اغلب دیوار چهارم را می‌شکند تا نظرات خنده‌دارش را در مورد هرج و مرج خانوادگی با بینندگان به اشتراک بگذارد.
سریال «جین باکره»
«جین باکره» مجموعه تلویزیونی طنز لاتین، یکی از بهترین سریال‌های سی‌دبلیو است. زمانی شروع می‌شود که یک زن جوان مذهبی که عهد کرده است تا زمان ازدواج از رابطه جنسی خودداری کند، طی یک معاینه معمولی توسط پزشک و با لقاح مصنوعی باردار می‌شود. او متوجه می‌شود که صاحب بچه پدر دوست دوران نوجوانی و رئیس فعلی او است. منتقدان «جین باکره» را به خاطر داستان‌های سرگرم‌کننده، شخصیت‌های جذاب و بازی‌های خوبش تحسین کردند.
اورتگا نقش جین ۱۰ ساله را بازی می‌کند و در بیشتر سکانس‌های فلش‌بک دوره‌های مختلف کودکی جین ظاهر می‌شود. اگرچه اورتگا فقط نقش مکمل دارد، اما جین جوان مصمم با بازی این هنرپیشه‌ی جوان بخش مهمی از داستان «جین باکره» است.
سریال «شهر بزرگ گرین‌ها»
اورتگا یک شخصیت پرتکرار در سریال انیمیشنی «شهر بزرگ گرین‌ها» از کانال دیزنی است. یک مجموعه انیمیشن کمدی ماجراجویی درباره مردی به نام بیل و عضو کوچک یک شهر است. او به دنبال از دست دادن مزرعه شهر کوچک خود، همراه مادر و خانواده‌اش به مزرعه‌ای به نام «شهر بزرگ» نقل مکان می‌کند.
اورتگا نقش گابریلا اسپینوزا، دوست‌دختر کریکت را بازی می‌کند. او بسیار دردسرساز است و این دو با هم باعث هرج و مرج می‌شوند. وجود ستاره‌های صداپیشگی مثل وندی مک‌لندون کاوی، دنی ترجو، نیکول بایر و تیم رابینسون باعث شده است تا «شهر بزرگ گرین‌ها» به موفقیت خوبی دست پیدا کند. «شهر بزرگ گرین‌ها» تماما درباره خانواده‌های عجیب، حامی بودن و لحظات بسیار خنده‌دار ست.
فیلم «قتل عام آمریکایی»
منتقدان «قتل عام آمریکایی» را به دلیل ترسناک بودن و تفسیر اجتماعی تامل‌برانگیز درباره رویای آمریکایی تحسین کردند. توطئه «قتل عام آمریکایی» زمانی شروع می‌شود که یک فرماندار دستور دستگیری فرزندان مهاجران غیرقانونی را صادر می‌کند. پس از دستگیری، بچه‌های بزرگ‌تر می‌توانند داوطلبانه به افراد مسن خدمت کنند تا اتهامات والدینشان لغو شود.
اورتگا نقش کامیلا را بازی می‌کند، یکی از کودکانی که شاهد رفتارهای عجیب این افراد مسن و تشنج است. کامیلا، جی پی و دیگر بچه‌های داوطلب به زودی متوجه می‌شوند که توطئه بزرگ‌تری در راه است که باید از آن فرار کنند. اورتگا در نقش کامیلا، دختری سرکش و جسور عملکرد چشمگیری ارائه می‌دهد.
منبع: cbr


source
قیمت شینگل
موکت
پارکت
تکنولوژی خبری
جهان خبری
اتو خبری
فرهنگی خبری
سرگرمی خبری
ورزشی خبری
اقتصادی خبری
علمی خبری
سلامتی خبری
علمی خبری
ورزشی خبری
فرهنگی خبری
اقتصادی خبری
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.
source

تولید محتوا
سئو سایت
شینگل
جهان خبری
اتو خبری
فرهنگی خبری
سرگرمی خبری
ورزشی خبری
اقتصادی خبری
علمی خبری
تکنولوژی خبری
آخرین اخبار حوزه سلامت و بهداشت خانواده
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط chaarcharkh