آخرین اخبار حوزه سلامت و بهداشت خانواده
محققان بریتانیایی گزارش می دهند که دندان مصنوعی ممکن است میکروب های مضری را که باعث ذات الریه می شود در خود پنهان کند.
به گزارش خبرنگار مهر به نقل از هلث دی نیوز، برای این مطالعه، محققان نمونه‌هایی را از دندان‌های مصنوعی بیماران آسایشگاهی که پنومونی (ذات الریه) داشتند و نداشتند، گرفتند. آنها نمونه‌ها را برای شناسایی انواع میکروب‌های موجود تجزیه و تحلیل کردند. محققان به طور خاص به دنبال میکروب‌هایی بودند که می‌توانند باعث ذات الریه شوند و تفاوت‌های قابل توجهی بین گروه‌ها وجود داشت.
دکتر «جاش توئیگ»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه کاردیف ولز، می‌گوید: «ما انتظار داشتیم تفاوتی را ببینیم، اما از مشاهده ۲۰ برابری تعداد باکتری‌های بالقوه ایجاد کننده ذات الریه روی دندان مصنوعی در افراد مبتلا به پنومونی در مقایسه با افراد بدون آن، شگفت زده شدیم.»
توئیگ و تیمش معتقدند پروتزهای مصنوعی می‌توانند در ایجاد ذات الریه نقش داشته باشند. اگر به درستی تمیز نشوند، می‌توانند سطحی را فراهم کنند که میکروب‌های عامل بیماری در آن تکثیر شوند.
اگرچه این مطالعه یک ارتباط احتمالی را مشخص می‌کند، اما توئیگ گفت: «مطمئنا نمی‌توانید بگویید که افراد به دلیل استفاده از دندان مصنوعی به ذات الریه مبتلا شده اند. این فقط نشان می‌دهد که ارتباطی بین این دو وجود دارد. این تحقیق گامی اولیه در تلاش برای باز کردن این معما است.»
وی تاکید کرد: «تحقیقات ما نشان داده است که جوامع میکروبی مضری روی دندان مصنوعی وجود دارد از اینرو تمیز کردن کامل دندان مصنوعی مهم است.»
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
source

تولید محتوا
سئو سایت
شینگل
جهان خبری
اتو خبری
فرهنگی خبری
سرگرمی خبری
ورزشی خبری
اقتصادی خبری
علمی خبری
تکنولوژی خبری
آخرین اخبار حوزه سلامت و بهداشت خانواده
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط chaarcharkh