آخرین اخبار حوزه سلامت و بهداشت خانواده
رئیس جمعیت هلال‌احمر با اشاره به ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به حجاج ایرانی در ایام حج تمتع گفت: در مجموع تاکنون بیش از ۵۰۸ هزار خدمت بهداشتی و درمانی به حجاج ارائه شده است.
به گزارش ایسنا و بنابر اعلام پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال‌احمر ؛ دکتر پیرحسین کولیوند با اشاره به حضور و خدمات‌رسانی کادر بهداشت و درمان هلال‌احمر ایران در مراسم حج تمتع در کشور عربستان گفت: از روز سوم خردادماه سال جاری و همزمان با اعزام حجاج به عربستان تا روز ۱۵ تیرماه،  ۵۰۸ هزار و ۷۹۶ خدمت بهداشتی و درمانی در مراکز درمانی ثابت و سیار هلال احمر ایران به حجاج ارائه شده است.
وی افزود: در این مدت در مجموع، ۳۷۹ هزار و ۵۷۹ مورد ویزیت عمومی و تخصصی در مجموعه هتل‌های محل اقامت زائران ایرانی، بیمارستان هلال‌احمر و بیمارستان‌های صحرایی هلال‌احمر در عرفات، منا و مشعر به حجاج ارائه شده است. 
کولیوند گفت: در این مدت ۲۰۲۲ مورد بستری،  ۱۹ هزار و ۸۳۳  مورد خدمات پاراکلینیکی شامل نوار قلب، عکس رادیولوژی و …، ۸۳ هزار و ۷۰۷ مورد خدمات نوار قلب، فشار خون و قند خون، تزریقات، پانسمان و سرم تراپی در مراکز درمانی ایران در مکه و مدینه به حجاج کشورمان ارائه شده است.
وی افزود: همچنین ۶۳۵۲ مورد سرم‌تراپی، ۶۲ مورد گچ گیری،  ۴۸ هزار و ۸۵۲ مورد تزریقات و ۲۲ هزار و  ۲۳۹ مورد انجام تست قند و فشار خون برای حجاج در این مدت انجام شده که بخشی از آن مربوط به گرمای بیش از حد هوا در عربستان و گرمازدگی زائران بوده است.
وی ادامه داد: ۳۲۳۳ مورد امدادرسانی و انتقال بیماران به مراکز درمانی نیز از خدمات ارائه شده در این مدت بوده است.
رئیس جمعیت هلال احمر تاکید کرد: در حال حاضر ۳۸ زائر ایرانی در بیمارستان هلال‌احمر ایران و ۲۰ زائر نیز در بیمارستان سعودی بستری هستند.
انتهای پیام
source

تولید محتوا
سئو سایت
شینگل
جهان خبری
اتو خبری
فرهنگی خبری
سرگرمی خبری
ورزشی خبری
اقتصادی خبری
علمی خبری
تکنولوژی خبری
آخرین اخبار حوزه سلامت و بهداشت خانواده
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط chaarcharkh