همه چیز از همه جا برای ماشین شما
به دلایل مختلف از جمله دشواری در واردات و ترخیص باتری، کمبود این کالای مصرفی در بازار به شدت احساس می‌شود. این کمبود موجب افزایش قیمت باتری خودرو در ظرفیت‌های مختلف شده است.
کمبود هر کالایی در بازار موجب گرانی آن می‌شود و باتری خودرو نیز از این قاعده مستثنی نیست. البته افزایش قیمت باتری خودرو خبر چندان جدیدی نیست، چون این کالا همانند بسیاری اقلام دیگر مدت‌هاست به طور پیوسته گران‌تر می‌شود. در ادامه به بررسی جزئیات قیمت باتری خودرو می‌پردازیم.
برای خودروهایی همچون پراید، ساینا و کوییک که از باتری ۵۰، ۵۵ و ۶۰ آمپری استفاده می‌کنند، باتری‌هایی از برندهای اوربیتال، سوزوکی و صبا واریان و … در بازار وجود دارد که گران‌ترین آن‌ها ۲ میلیون تومان و ارزان‌ترین آن‌ها حدودا ۱.۵ میلیون تومان است.
باتری‌های ۶۶ آمپری که مخصوص خودروهای بزرگ‌تری همچون پژو ۴۰۵، سمند، سمند سورن، دنا، پژو پارس و … هستند، در رنج قیمت ۱.۷ الی ۲.۵ میلیون تومان قرار دارند.
گران‌ترین باتری موجود در بازار، متعلق به برند اوربیتال و با ظرفیت ۷۰ آمپر است که در خودروهایی مثل تندر ۹۰، لیفان X60، هاوال، چری تیگو ۵ و … به کار می‌رود و حدود ۳ میلیون تومان قیمت دارد. البته تندر ۹۰ همانند پراید، ساینا و کوییک می‌تواند از باتری ۶۰ آمپری برند اوربیتال نیز استفاده کند که قیمت آن ۲ میلیون تومان است.
اگرچه افزایش قیمت باتری خودرو چندان چشمگیر نیست، ولی به مالکین خودروها توصیه می‌شود با رعایت نکات متعدد در مورد نگهداری باتری، از پرداخت هزینه‌های اضافی اجتناب کنند. البته در بهترین حالت ممکن، باتری خودرو حدود ۲ الی ۳ سال ماندگاری دارد. در جدول زیر می‌توانید جزئیات مربوط به قیمت باتری خودرو را مشاهده کنید.

نوشته قیمت باتری خودرو باز هم بالا رفت اولین بار در وبلاگ کارنامه. پدیدار شد.
source

همه چیز از همه جا برای ماشین شما
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط chaarcharkh