تیم تحریریه
معاون صنایع حمل و نقل وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد که خودرو های برقی تا پایان سال 1402 وارد حمل و نقل عمومی کشور می شوند. وی توضیح داد که نمونه های اولیه این خودرو ها وارداتی خواهند بود اما در میان مدت طراحی و ساخت  محصول ننیز در داخل انجام خواهد شد. منوچهر منطقی همچنین درباره وجود زیر ساخت های لازم برای استفاده از خودرو های برقی توضیح داد: این موضوع در گام نخست به یک راهبرد و مطالعه جامع و کامل نیاز دارد که این مطالعات از پنج سال قبل در معاونت علمی و فناوری شروع شده است. وی افزود: همه ذی‌نفعان این موضوع مانند وزارت نیرو، وزارت ارتباطات، دانشگاه‌ها، قطعه‌‌سازان و صنایع در تمامی جلساتی که پیرامون این موضوع برگزار شد شرکت کردند و نهایتا به یک جمع‌بندی و نقشه راه اولیه رسیدند.
منطقی با اشاره به اینکه کشورهای پیشرفته، استفاده از خودروهای برقی را از خودروهای عمومی شروع می‌کنند، گفت: هم‌اکنون نقشه راه این موضوع در کشور تهیه و برای خودروهای عمومی نیز تصمیم‌‌گیری شده است. این مقام مسوول ادامه داد: شهرداری تهران داوطلب شده که برای داشتن هوای پاک، این کار را انجام دهد و برای پیاده‌سازی این مدل ایستگاه‌هایی را مورد مطالعه و بررسی قرار داده و هم‌اکنون در حال ورود به کارهای اجرایی است. منطقی با بیان اینکه شکل‌گیری مجموعه‌های تولید خودروی برقی نیازمند حمایت‌های اولیه است، اظهار کرد: خوشبختانه ماده اولیه باتری در حجم قابل‌‌قبولی کشف شده و حتی دو سه شرکت بین‌المللی نیز از کشورهای مختلف برای سرمایه‌‌گذاری در این حوزه به ما مراجعه کردند.
وی گفت: راهبرد اصلی ما در حوزه خودروهای برقی مشارکت‌های بین‌المللی در زمینه محصول و باتری است، کما اینکه هم‌اکنون دو خودروساز خصوصی و دو خودروساز بزرگ شرکایی را انتخاب کرده و در مرحله گفت‌وگو هستند. منطقی در پاسخ به این پرسش که آیا توان علمی کشور سازگاری با سیاست‌های اجرایی در حوزه عرضه خودرو دارد یا خیر، گفت: ما در میان‌مدت و بلندمدت مسائلی شبیه به وضعیت فعلی را نخواهیم داشت و تا دو سال آینده بحث‌هایی مانند اینکه رقابتی هستیم یا خیر مرتفع خواهد شد؛ چون تیراژ تولید داخلی روند روبه‌‌رشدی را طی می‌کند؛ بنابراین بازار خودرو اشباع می‌شود، به‌ طوری‌ که خودروسازان مجبور می‌شوند محصولات خود را به‌ صورت نقدی و قسطی عرضه کنند.
شورای رقابت در نتیجه جلسه دیروز خود، جدید ترین لیست قیمت محصولات مونتاژی شرکت های خودروسازی خصوصی را اعلام کرد. لازم به ذکر است که قیمت های اعلام شده بدون…
گروه صنعتی کرمان موتور پس از بازنگری شورای رقابت در قیمت های این شرکت، اقدام به انتشار شرایط تکمیل وجه برای مشتریان سامانه یکپارچه با اولویت تحویل پاییز 1402 کرد….
شرکت کرمان موتور لیست قیمت جدید خود ویژه تیر ماه 1402 را اعلام کرد. در این لیست شاهد کاهش قیمت شدید برخی محصولات این شرکت نظیر نظیر KMC J7 هستیم….
وزارت صنعت، معدن و تجارت نتایج نظرسنجی اخیر خودر از طرح های مختلف عرضه خودرو های داخلی را منتشر کرد. این نظرسنجی شامل سوالاتی در موررد شاخص های کنترل قیمت…
به استحضار متقاضیان محترم نوبت اول پاییز 1402 و نمایندگی های مجاز این شرکت می رساند؛ پیرو پیش ثبت نام خودرو لاماری ایما در سامانه یکپارچه عرضه خودرو های داخلی،…
گروه صنعتی ایران خودرو طرح جایگزینی حواله های پارس ELX را با پارس XU7P سال به شرح زیر اعلام کرد: به اطلاع می رساند، برای تعهدات پیش فروش تکمیل وجه…
من سمند سورن پلاس دوگانه قرعه کشی برنده شدم تحویل سه ماهه بعد پنج ما…
الان من یک ماه پول بلوکه کردم شورا رقابت قیمت گذاری کرده ولی موقع ثبت…
باسلام قیمت گذاری هیچ تاثیری نداشته است زیرا به طور کلی خودرو سازان زیر بار…
مشتی آخوند و آقازاده پشت این شرکت های مونتاژی قایم شدن….
با نظر مردم یکی است….
وب سایت خودرو با هدف اطلاع رسانی در حوزه خودرو در آذر 92 فعالیت خود را آغاز نموده است. سعی بر آن بوده که مرجعی برای اطلاعات و مشخصات فنی خودروهای داخل ایران باشیم و بتوانیم به صورت تخصصی مقایسه، قیمت، تست و بررسی خودرو‌ها را انجام بدهیم. همواره پذیرای انتقادات و پیشنهادات شما خواهیم بود.
تمامی حقوق محتوای منتشر شده در این سایت متعلق به car.ir است.
بازنشر محتوا بدون اشاره به منبع، غیرمجاز و حق car.ir برای پیگیری از طریق DMCA محفوظ است.

source

توسط chaarcharkh