آخرین اخبار حوزه سلامت و بهداشت خانواده
ایسنا/تهران وزیر بهداشت و درمان گفت: ما در افتتاح بیمارستان‌ها سعی داریم، که روز بعد از افتتاح پذیرای مراجعان باشیم و افتتاح صرفاً شکلی نباشد، در برخی مواقع متاسفانه افتتاح‌های دولت قبل غیرواقعی بود.
بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بعد از ظهر سه‌شنبه ۲۰ تیر ماه در بازدید از بیمارستان امام خمینی (ره) شهریار در جمع خبرنگاران گفت: یکی از اقدامات دولت مردمی طی دو سال قبل اجرای پروژه‌های بیمارستانی بوده است و تا امروز ۱۵ هزار تخت بیمارستانی را افتتاح کردیم، دو کلان بیمارستان حضرت مهدی (عج) و غدیر نیز سال جاری و در فاصله کم افتتاح شد.
وی افتتاح بیمارستان در اطراف تهران را بسیار مهم قلمداد کرد و گفت: سال گذشته بیمارستان ملارد را افتتاح کردیم، بیمارستان شهریار، اسلامشهر، ورامین و پیشوا نیز در صف افتتاح است.
عین‌اللهی گفت: بیمارستان امام خمینی (ره) شهریار از سال ۷۱ کلنگ زنی شده و ۳۱ سال است، مردم در انتظار افتتاح این بیمارستان هستند، در ابتدای دولت نیز پیشرفت فیزیکی ۶۷ الی ۷۰ درصدی داشته است، که تحویل گرفته و طی دو سال اخیر کار جهادی توسط دانشگاه علوم پزشکی ایران انجام شده است.
وی با بیان این که بیمارستان امام خمینی (ره) ۳۱۳ تختخوابی و جامع و دارای امکانات کامل است، افزود: در بیمارستان‌های جامع امکان استقرار تخصص‌های مختلف است و نیاز به انتقال بیمار برای آزمایشات و مشاوره نیست، در بیمارستان امام خمینی (ره) ۲۲ تخت «آی. سی. یو» تعبیه شده و اتاق عمل هم در اورژانس و هم در خود بیمارستان وجود دارد و از نظر تجهیزات تصویربرداری نیز کامل است و اکنون ۷۵ درصد تجهیز شده است و امیدواریم حداکثر ظرف سه ماه آینده شاهد افتتاح بیمارستان خواهیم بود.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پاسخ به سوالی مبنی بر این که طی سفر ریاست جمهوری به شهریار وعده افتتاح بیمارستان تا عید داده شده بود، اما اکنون چندین ماه از این وعده گذشته و هنوز افتتاح نشده است، با اشاره به تاکید رئیس جمهور مبنی بر صادق بودن با مردم گفت: حداکثر تا مهرماه بیمارستان شهریار افتتاح می‌شود و ما پای وعده‌ها و قول‌هایمان ایستاده‌ایم.
عین‌اللهی در خصوص بیمارستان اسلامشهر نیز گفت: بیمارستان اسلامشهر نیز دو فاز دارد، که فاز اول اورژانس و درمانگاه آماده بهره‌براری است و فاز دوم را نیز بازدید خواهم کرد، تا از نحوه آمادگی و پیشرفت کار با خبر شوم.
انتهای پیام
source

تولید محتوا
سئو سایت
شینگل
جهان خبری
اتو خبری
فرهنگی خبری
سرگرمی خبری
ورزشی خبری
اقتصادی خبری
علمی خبری
تکنولوژی خبری
آخرین اخبار حوزه سلامت و بهداشت خانواده
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط chaarcharkh