آخرین اخبار حوزه سلامت و بهداشت خانواده
دنیای متفاوت تکنولوژی
بر اساس گزارش وب‌سایت The Verge، موسسه مهندسان برق و الکترونیک (IEEE) از استاندارد ارتباطی جدید IEEE 802.11bb رونمایی کرده که فناوری نوپای لای فای (Li-Fi) را پوشش می‌دهد. این فناوری به جای استفاده از سیگنال‌های شبکه‌ی بی‌سیم از نور مادون قرمز برای ارسال سیگنال نوری با سرعتی ۱۰۰ برابر سریع‌تر از وای فای استفاده می‌کند.
نور می‌تواند سیگنال‌ها را فارغ از اختلال رادیویی به مقصد ارسال کند و از این رو گزینه‌ی مناسب‌تری نسبت به وای فای است. در حال حاضر سیستم آنتن نوری One شرکت pureLiFi، که در ماه فوریه معرفی شده بود، از این فناوری استفاده می‌کند. این ماژول در گوشی‌های هوشمند قابل استفاده است و شرکت سازنده‌ی آن ادعا می‌کند که سرعت انتقال داده‌ی آن از ۱ گیگابت بر ثانیه نیز بیشتر است.
هرچند که برد آنتن نوری مذکور تنها ۱۰ فوت بوده و زاویه دید آن هنگام دریافت سیگنال تنها ۲۴ درجه است اما سرعت دانلود این ماژول ۲۲۴ گیگابیت بر ثانیه است که بسیار بیشتر از ۳۰ گیگابیت فناوری وای فای ۷ است. فناوری لای فای همچنین از نظر امنیتی در سطح بالاتری قرار می‌گیرد و به لطف سرعت بالاتر و تاخیر کمتر خود در بخش‌هایی مانند محصولات واقعیت مجازی، واقعیت افزوده و گیمینگ بسیار کاربردی‌تر از وای فای است. انتظار می‌رود که در آینده شاهد به‌کارگیری این فناوری در دستگاه‌های مختلف باشیم.
منبع: PhoneArena
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2023 TechFars All Rights Reserved
source
سئو سایت
دنیای متفاوت تکنولوژی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.
source

تولید محتوا
سئو سایت
شینگل
جهان خبری
اتو خبری
فرهنگی خبری
سرگرمی خبری
ورزشی خبری
اقتصادی خبری
علمی خبری
تکنولوژی خبری
آخرین اخبار حوزه سلامت و بهداشت خانواده
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط chaarcharkh