آخرین اخبار حوزه سلامت و بهداشت خانواده
دنیای متفاوت تکنولوژی
بر اساس گزارش خبرگزاری نیویورک تایمز، گوگل در حال آزمایش هوش مصنوعی جدیدی تحت عنوان جنسیس (Genesis) است که توانایی نوشتن مقالات خبری را دارد. این فناوری علاوه بر نیویورک تایمز برای مدیران خبرگزاری‌‌های واشنگتن پست و وال استریت جورنال نیز به نمایش گذاشته شده و گوگل معتقد است که خبرنگاران می‌توانند از آن به عنوان یک نوع دستیار هوشمند استفاده کنند.
به‌گفته‌ی برخی از منابع داخلی، فناوری جنسیس نگران‌کننده بوده و در بسیاری از موارد تلاشی که نویسندگان برای نوشتن مقالات به کار می‌گیرند را نادیده می‌گیرد. در حال حاضر هنوز مشخص نیست که این فناوری بتواند اطلاعات حقیقی را در اختیار کاربران قرار دهد اما احتمال پخش اطلاعات دروغین توسط آن وجود دارد چرا که چت بات هوش مصنوعی شرکت گوگل یعنی بارد (Bard) نیز در همان روزهای اول عرضه چنین کاری را انجام داده بود.
تلاش‌های اخیر خبرگزاری‌های برای به‌کارگیری ابزار هوش مصنوعی چندان موفقیت‌آمیز نبوده و برای مثال خبرگزاری CNET چندی پیش مجبور شده بود تا برخی اطلاعات نادرست در ۷۷ مقاله‌ی تولیدشده توسط هوش مصنوعی خود را تصحیح کند. همچنین خبرگزاری Gizmodo نیز اوایل ماه جاری مقاله‌ای را در خصوص سری جنگ ستارگان منتشر کرد که توسط هوش مصنوعی نوشته شده بود و اطلاعات غلط بیشماری در آن وجود داشت. در حال حاضر باید منتظر ماند و دید که عملکرد هوش مصنوعی جنسیس چگونه خواهد بود.
منبع: Engadget
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2023 TechFars All Rights Reserved
source
سئو سایت
دنیای متفاوت تکنولوژی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.
source

تولید محتوا
سئو سایت
شینگل
جهان خبری
اتو خبری
فرهنگی خبری
سرگرمی خبری
ورزشی خبری
اقتصادی خبری
علمی خبری
تکنولوژی خبری
آخرین اخبار حوزه سلامت و بهداشت خانواده
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط chaarcharkh